Відмінності між версіями «Норвегія»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показано одну проміжну версію цього учасника)
Рядок 50: Рядок 50:
 
</TABLE>
 
</TABLE>
  
[[Зображення:Photo 5.jpg|right|450px|]]
+
[[Зображення:Norvegiya.jpeg|right|450px|]]
  
 
=='''Ресурси:'''==
 
=='''Ресурси:'''==

Поточна версія на 08:20, 23 квітня 2019

1d6b94742882c259ef2cfdb5dd640a87 L.jpg

За час, що я в Норвегії, тут подобається все. Хтось нарікає на їжу, на одноманітні полиці в супермаркетах, але це не так суттєво. Головне те, що в тебе є можливість утілювати все, що хочеш. Можеш приєднатися до спортивного гуртка, співати в хорі, ходити в театральний гурток — все, що завгодно. Осло — багатонаціональне місто, тож якщо хтось скаржиться, що важко подружитися з норвежцями, то є люди з інших країн.

Норвегія цікавила мене через природу, бо такої більше немає ніде в світі. Усі ці гори, фіорди, водоспади, особливо на західному узбережжі. Хотілося бути ближчим до цього всього і вивчити ще одну мову. До того ж, скандинавські країни займають перші місця у щорічних рейтингах щастя, тож цікаво глибше дізнатися, у чому секрет.

Orig.jpeg

Самі норвежці скаржаться на те, що в них багато бюрократії, хоча для мене не надто очевидно, де саме вони її бачать. Коли я подався на SSN, мені сказали, що це займе 4 тижні. Я приніс свій робочий контракт, інші документи. Це трохи довго, бо без цього номера не можеш відкрити рахунок у банку. Тож майже півтора місяця я жив і розраховувався євро, що неймовірно било по кишені. Але рівно через місяць у моїй поштовій скриньці був цей номер. Тут узагалі багато зав’язано на традиційній пошті: листи від банку (картка теж прийшла поштою), від лікаря. Це може здаватися старомодним, але дуже зручно, не виникає жодних проблем.

Усе дуже оцифровано: подаєш декларацію про податки в цифровій формі. Усе, що можна уявити, є в цифровій формі. Багато говорять про Естонію як зразок е-урядування — не бачу, щоб Норвегія тут у чомусь відставала.

Також вразило, наскільки Норвегія децентралізована. Коли я познайомився з норвежцем з маленького міста Molde (північ країни), що мені могло прийти в голову? Незрозумілі будинки, не дуже якісні дороги, два магазини на все місто?

Але ця маленька країна з населенням у 5 мільйонів людей розбиває цей стереотип повністю. У місті з населенням 25 тисяч людей оперує обширна мережа автобусів, аеропорт, який здійснює кілька десятків рейсів на день, 4 автомобільні салони, 4 торгові центри та футбольний стадіон.

Ще 50 років тому Норвегія була однією з найбідніших країн у Європі. Але буває таке, що одного ранку прокидаєшся і виграєш джекпот. Для Норвегії таким джекпотом стало те, що біля берегів знайшли родовище нафти. Відтоді почався стрімкий розвиток, рівень життя дуже підвищився. Нині це одна з найдорожчих країн у Європі. Відповідно, з найбільшими зарплатами.

Уряд зробив ставку на видобуток нафти, розвиток нафтогазової промисловості і в меншій мірі акцентував на розвитку інших галузей. Це особливо контрастує з сусідньою Швецією, де є такі всесвітньо відомі бренди, як ІKEA, Spotify, Electrolux, Volvo, H&M. Тобто тамтешня економіка набагато різноманітніша. Але вже років п’ять як уряд Норвегії почав утілювати різноманітні програми для стартапів, підтримувати галузь IT, зелену енергетику, електрокари, відновлювальну енергетику. В Осло я побачив більше Тesla, ніж за все своє життя.

Щоб завезти з Європи у Норвегію машину на дизелі або на пальному, маєш заплатити ще стільки ж, як коштує машина. Натомість власників Tesla звільняють від податків, їм не потрібно платити за парковку; по місту є станції для зарядки.

Norvegiya.jpg

Рідне місто або село на карті України Google карти

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"

Дата Історична подія
Norvegiya.jpeg

Ресурси:

  • Посилання на презентацію у Google Диск;
  • Посилання на власний фотоальбом у Google Диск;
  • Посилання на власний блог у Blogger;
  • Посилання на добірку відеоматеріалів;
  • Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Проект "Моє рідне місто або село"

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка