Відмінності між версіями «Стаття до проекту "Урок майбутнього!" Алєксандрова Наталія»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показано одну проміжну версію цього учасника)
Рядок 7: Рядок 7:
 
=Навчальний предмет=
 
=Навчальний предмет=
 
Біологія
 
Біологія
[[Файл:Augmented-Reality.png|праворуч|600пкс]]
+
[[Файл:Структура уроку.JPG|праворуч|600пкс]]
 
==Вік учнів, клас==
 
==Вік учнів, клас==
 
16 років, 10 клас
 
16 років, 10 клас
Рядок 73: Рядок 73:
 
#Макет для майбутньої стінгазети або постеру [http://wikiwall.ru/wall/0acfee0fef9254df190624da036a78f2/801e51e8854bcaaaa4921cf7969f7334 WikiWall] або [http://linoit.com/home Linoit]
 
#Макет для майбутньої стінгазети або постеру [http://wikiwall.ru/wall/0acfee0fef9254df190624da036a78f2/801e51e8854bcaaaa4921cf7969f7334 WikiWall] або [http://linoit.com/home Linoit]
 
#Тест для перевірки знань учнів (до 10 тестових завдань) (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd2iXLb0sFGpFp4YtvWcu71MVoj8pd8c5u2dQpKA8aHCccqgg/viewform?usp=sf_link)
 
#Тест для перевірки знань учнів (до 10 тестових завдань) (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd2iXLb0sFGpFp4YtvWcu71MVoj8pd8c5u2dQpKA8aHCccqgg/viewform?usp=sf_link)
#Ментальні карти (Coogle, MindMeister, Minmodo тощо)
+
#Ментальні карти (Coogle, MindMeister, Minmodo тощо)[*https://www.mindmeister.com/1089863009/_]
 
#Ігра для учнів (квест, пазли, кросворд)[*https://learningapps.org/display?v=pomgqpzot18]
 
#Ігра для учнів (квест, пазли, кросворд)[*https://learningapps.org/display?v=pomgqpzot18]
 
#Відео-матеріали (змонтовані власноруч) []
 
#Відео-матеріали (змонтовані власноруч) []

Поточна версія на 12:53, 7 травня 2018




Навчальний предмет

Біологія

Структура уроку.JPG

Вік учнів, клас

16 років, 10 клас

Тема уроку

НЕКЛІТИННІ ФОРМИ ЖИТТЯ

Тип уроку

Узагальнення і систематизація знань і вмінь.

Мета уроку

систематизувати та узагальнити знання учнів про хімічний склад, будову, особливості та життєвий цикл неклітинних форм життя (вірусів, пріонів); розвивати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, удосконалювати вміння працювати в групах, аналізувати, робити висновки; виховувати дбайливе ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

/привітання, перевірка готовності учнів до уроку/


Посилання на блог учителя з навчально-методичними матеріалами до уроку

ІІ. Актуалізація знань учнів, мотивація їх навчальної діяльності.

Після відкриття у ХVІІ столітті світлового мікроскопа в біології з’явився крилатий вислів:″ Поза клітини життя немає ″. «Мозковий штурм»:

  Прокоментуйте цей вислів  /учні висловлюють свою точку зору з приводу форм життя: клітинних та неклітинних/. 
  В природі існують неклітинні форми матерії. Назвіть їх. 
                                                                                 (віруси, пріони, віроїди)
 «Метод асоціацій»:
 Одним реченням сформулюйте, які асоціації у вас виникають при згадуванні слова  «ВІРУСИ»                                     
                                                              /учні висловлюють свої асоціації/

ІІІ. Повідомлення мети та теми уроку.

   Протягом останніх уроків ми вивчали неклітинні форми життя. Сьогодні ми систематизуємо наші знання. Згадаємо про особливості будови та хімічної організації вірусів, різноманітність їх в природі. Продовжимо роботу з тестовими завданнями, які використовують в перевірочних роботах (ЗНО, ДПА), розв’язання задач з молекулярної біології. Після вивчення теми, ви зможете скласти цілісну картину про неклітинні форми життя. 
                                       /учні записують в зошитах дату, тему уроку/

До вказаної теми можна додати короткий епіграф.

                                      Знання про неклітинні форми життя  – це  …. 
                                                                                                                 ( захист)                        
   ?    Чому не сила?
   Для вірусів більш підходить цей вислів, бо силою від вірусів не захистишся.  

Коли знаєш, як кажуть, ворога в ″ обличчя ″, тактику його нападу, можна вчасно вжити всіх необхідних заходів, щоб захистити себе від ураження.


ІV. Систематизація та узагальнення знань учнів з елементами самоконтролю та корекції.

а). Первинне застосування нових знань (пробні вправи);

б). Самостійне застосування учнями знань у стандартних ситуаціях (тренувальні вправи за зразком, інструкцією, завданням);

в). Творче перенесення знань і навичок у нові ситуації (творчі вправи).

V. Підсумки уроку.

Оцінювання знань учнів

VІ. Повідомлення домашнього завдання.

Опрацювати відповідний параграф підручника. Індивідуальні та творчі завдання: 1. Скласти сенкани на теми «Віруси», «Бактеріофаг»; 2. Підготувати повідомлення «Віруси рослин», «Віруси тварин», «Міксоматоз кролів».

Методичні та дидактичні матеріали

  1. Блог учителя з посиланнями на матеріали до уроку [*https://naleksandrova.blogspot.com/]
  2. Макет для майбутньої стінгазети або постеру WikiWall або Linoit
  3. Тест для перевірки знань учнів (до 10 тестових завдань) (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd2iXLb0sFGpFp4YtvWcu71MVoj8pd8c5u2dQpKA8aHCccqgg/viewform?usp=sf_link)
  4. Ментальні карти (Coogle, MindMeister, Minmodo тощо)[*https://www.mindmeister.com/1089863009/_]
  5. Ігра для учнів (квест, пазли, кросворд)[*https://learningapps.org/display?v=pomgqpzot18]
  6. Відео-матеріали (змонтовані власноруч) []
  7. Публікація або інфографіка Canva
  8. Електронний журнал (https://docs.google.com/spreadsheets/d/11XGcoQxyom82UoYVCuPbiV_VjfFvMrm5mdydW1K3NQs/edit?usp=sharing)
  9. Методичні або дидактичні матеріали до уроку, що зроблені у ППЗ із фаху (словники, стрічка часу, обчислювальні програми, геосервіси тощо)
  10. Канал у Telegram, Viber тощо
  11. .....

Інформаційні ресурси

Друковані джерела

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Відеоматеріали

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Електронні ресурси

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Автор статті

Студент(ка) факультету .......... 6 курсу, спеціальність "????"

Іванов Петро Михайлович

Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка