Відмінності між версіями «Конспект уроку №3 Чабан Єлизавети (СУБД)»
(не показано 9 проміжних версій цього учасника) | |||
Рядок 1: | Рядок 1: | ||
'''План-конспект уроку''' | '''План-конспект уроку''' | ||
− | '''Тема:''' | + | '''Тема:''' Створення простих запитів до БД. |
− | '''Мета:''' сформувати поняття | + | '''Мета:''' сформувати поняття запиту, навичок роботи дазаю даних в середовищі Access, розвивати логічне мислення, пам'ять та увагу |
'''Тип уроку:'''практична робота | '''Тип уроку:'''практична робота | ||
− | '''Обладнення :''' компютери, програма Access | + | '''Обладнення :''' компютери, програма Access , мультемедійна дошка |
'''''Хід уроку''''' | '''''Хід уроку''''' | ||
− | ''І Організаційний момент'' | + | '''І Організаційний момент''' |
− | ''ІІ Актуалізація опорних знань'' | + | '''ІІ Актуалізація опорних знань''' |
− | ''1) | + | '''''1) Що таке «запит»''''' |
− | ( | + | (це компоненти база даних, що служать для вибору, сортування і обчислень із використанням даних однієї чи кількох таблиць) |
− | ''2) | + | '''''2) Які вони бувають?''''' |
− | ( | + | (Простий;перехресний ; той, що повторюється;записи без підлеглих) |
− | ''3) | + | '''''3) За допомогою чого вони створюються?''''' |
− | ( | + | (Майстра і конструктора) |
− | ''4) | + | '''''4) Чи можна створити запит не маючи таблиці?Чому?''''' |
− | ( | + | (Ні, бо ми вибираємо потрібні дані саме з таблиці) |
− | '''III | + | '''III Вступ''' |
− | + | Сьогодні ми навчимося створювати запити . Як ви пам’ятаєте після здійснення запиту кори¬стувачеві буде надано набір записів, що містить обрані дані. Цей набір збирається з однієї чи кількох таблиць і фізично не існує в базі даних (на відміну від таблиць). Його можна переглядати і вибирати інформацію, змінювати зміст записів і друкувати. Причому, зміни, зроблені в наборі записів, що відображають запит, будуть зроблені у відповід¬них таблицях. | |
− | + | '''IVІндивідуальна робота на комп’ютері''' | |
− | + | Зараз кожен з вас спробує створити власні прості запити до вашої бази даних. Необхідно у таблиці «Інформація про прокат» вибрати поля «прізвище клієнта» і «дата отримання касети » : [[(Інфо о БД)]] | |
− | + | ''Завдання'' | |
− | + | 1)за допомогою Майстра створити простий запит [[(Інструкційна картка1)]] ''(0-3 балів)'' | |
− | + | 2)Розібравшись із завданням 1 зробити за допомогою Майстра «повторяющиеся записи»''(4-6)'' | |
+ | |||
+ | 3) Створити запит за допомогою Конструктора ,зробивши попередньо перші два завдання''(7-9)'' | ||
+ | [[(Інструкційна картка2 )]] | ||
− | + | 4)Виконавши завдання 1-3, самостійно розібратися з «перехресным запросом» і «записи без подчиненных»''(10-12)'' | |
− | + | '''V Підведення підсумків''' | |
− | + | Сьогодні ми розібралися із створенням запитів безпосередньо на комп’ютері.Тепер вміємо виводити на екран лише потрібну інформацію | |
+ | |||
+ | '''VI Домашне завдання''' | ||
+ | Вивчити теорію в підручнику | ||
+ | ''Простий рівень'' | ||
+ | Розробити простий запит і «повторяющиеся записи» до власної бази даних(кожен учень з початку роботи з БД розробляє власну БД) | ||
+ | ''Середній рівень'' | ||
+ | Розробити запит за допомогою конструктора до власної бази даних | ||
+ | ''Підвищений рівень'' | ||
− | + | Розробити «перехресный запрос» і «записи без подчиненных»( до власної бази даних) | |
− | + | (Оскільки у кожного учня своя БД, то вчитель створює попередньо список з переліком полів для запиту кожному учню і повідомляє учнів ) | |
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | ||
− | + | (коментарі написані для Орисік і Чайки)) |
Поточна версія на 08:16, 24 вересня 2008
План-конспект уроку
Тема: Створення простих запитів до БД.
Мета: сформувати поняття запиту, навичок роботи дазаю даних в середовищі Access, розвивати логічне мислення, пам'ять та увагу
Тип уроку:практична робота
Обладнення : компютери, програма Access , мультемедійна дошка
Хід уроку
І Організаційний момент
ІІ Актуалізація опорних знань
1) Що таке «запит»
(це компоненти база даних, що служать для вибору, сортування і обчислень із використанням даних однієї чи кількох таблиць)
2) Які вони бувають?
(Простий;перехресний ; той, що повторюється;записи без підлеглих)
3) За допомогою чого вони створюються?
(Майстра і конструктора)
4) Чи можна створити запит не маючи таблиці?Чому?
(Ні, бо ми вибираємо потрібні дані саме з таблиці)
III Вступ
Сьогодні ми навчимося створювати запити . Як ви пам’ятаєте після здійснення запиту кори¬стувачеві буде надано набір записів, що містить обрані дані. Цей набір збирається з однієї чи кількох таблиць і фізично не існує в базі даних (на відміну від таблиць). Його можна переглядати і вибирати інформацію, змінювати зміст записів і друкувати. Причому, зміни, зроблені в наборі записів, що відображають запит, будуть зроблені у відповід¬них таблицях.
IVІндивідуальна робота на комп’ютері
Зараз кожен з вас спробує створити власні прості запити до вашої бази даних. Необхідно у таблиці «Інформація про прокат» вибрати поля «прізвище клієнта» і «дата отримання касети » : (Інфо о БД)
Завдання
1)за допомогою Майстра створити простий запит (Інструкційна картка1) (0-3 балів)
2)Розібравшись із завданням 1 зробити за допомогою Майстра «повторяющиеся записи»(4-6)
3) Створити запит за допомогою Конструктора ,зробивши попередньо перші два завдання(7-9) (Інструкційна картка2 )
4)Виконавши завдання 1-3, самостійно розібратися з «перехресным запросом» і «записи без подчиненных»(10-12)
V Підведення підсумків
Сьогодні ми розібралися із створенням запитів безпосередньо на комп’ютері.Тепер вміємо виводити на екран лише потрібну інформацію
VI Домашне завдання
Вивчити теорію в підручнику
Простий рівень
Розробити простий запит і «повторяющиеся записи» до власної бази даних(кожен учень з початку роботи з БД розробляє власну БД)
Середній рівень
Розробити запит за допомогою конструктора до власної бази даних
Підвищений рівень
Розробити «перехресный запрос» і «записи без подчиненных»( до власної бази даних) (Оскільки у кожного учня своя БД, то вчитель створює попередньо список з переліком полів для запиту кожному учню і повідомляє учнів )
(коментарі написані для Орисік і Чайки))