Відмінності між версіями «Користувач:3158835»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показано 16 проміжних версій цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
  
== Новоукраїнка ==
 
                                            [[Файл:Лпарпапапр.jpg|міні]]
 
Новоукраї́нка — місто в Україні, центр Новоукраїнської міської територіальної громади і Новоукраїнського району Кіровоградської області. Засноване в 1770 році, статус міста з 1938 року.
 
  
Місто Новоукраїнка розташоване на берегах річки Чорного Ташлику та її приток Грузької й Помічної. Населення міста становить 17945 осіб.
+
'''''<font color='red' size=6>Сівчук Анастасія Сергіївна</font>'''''
 +
[[Файл:D5eXX44SYTY.jpg|міні]]
 +
== Про себе ==
 +
Мені подобається співати, малювати та танцювати. Також люблю природу та прогулянки на свіжому повітрі по вечорам. Полюбляю читати книжки англійською.  
  
Земельні ресурси міста становлять 2060 га, з них 319 га — землі, зайняті промисловими підприємствами, 837 га — під забудовами. Місто Новоукраїнка має статус міста з 1832 року і згідно з адміністративно-територіальним устроєм України входить до складу Новоукраїнського району Кіровоградської області.
 
  
Відстань до обласного центру (м. Кропивницький) становить близько 70 км і проходить автошляхом E584. Загальна протяжність міських доріг — 155 км. Територію міста перетинає залізнична магістраль з однойменною станцією.
+
== Мої інтереси ==
Період заселення Новоукраїнщини нараховує багато тисячоліть. Починаючи від доби палеоліту кожна з епох залишала на теренах краю свої відмітки: сліди ямної, катакомбної, ранньослов'янської культур знайдені на території району та безпосередньо на території міста.
+
Захоплююся малюванням і танцями. Люблю читати книги та подорожувати.
  
Історія
+
== Навчальні курси та проекти, в яких беру участь ==
== Історія ==
+
[[Проект "Моє рідне місто або село"]]
З розкопок у 1994 році кургану на території селища цукрового заводу Новоукраїнки Кіровоградською обласною археологічною експедицією стала відомою сторінка ямною і катакомбної культури на території міста1. Землі нинішньої Новоукраїнщини входили до західної окраїни Вольностей війська Запорозького, зокрема до Буго-Гардської паланки Нової Січі2. Власне, багато століть це була частина Дикого Поля, у пізньому Середньовіччі і на початку Нових часів своєрідна нейтральна зона між Річчю Посполитою, Османською імперією, та Московською (Російською) державою.
+
  
 +
== Мої роботи ==
  
Рідна мова населення Новоукраїнки за даними перепису 2001 року
+
[[Новоукраїнка]]
З початком Російсько—турецької війни 1768–1774 років, «прожектом» командуючого другою Російською армією графа Петра Івановича Паніна був заснований Павловський редут з розміщенням у ньому першої роти і штабу Молдавського гусарського поселенського полку, сформованого капітаном Звєрєвим із вихідців з Молдавії3. Місце вибране при впадінні річок Помічної і Грузької у Чорний Ташлик. На правому березі Чорного Ташлика було збудоване таке ж укріплення Чорноташлицьке. Практично обидва укріплення з десятьма гарматами на валах кожного становили серйозний вузол оборони. Навколо них виникли однойменні поселення, які і стали ядром формування сучасного міста Новоукраїнка.
+
 
+
У червні 1774 року академік Йоган — Антон Гільденштедт подорожуючи Єлисаветградською провінцією зазначив: «До 1769 г. местность эта была необитаема, в этом же году основано поселение, которое тепер служит административным центром Молдавскому полку4.»[2]
+
 
+
З приєднанням у 1775 році Криму до Росії та ліквідацією Запорізької Січі оборонне значення Павлівськ втратив та перейменовується у торговий посад Новопавлівськ5.
+
 
+
Етнічні групи, які сформували населення міста молдовани, українці, євреї, росіяни тощо5. В результаті взаємопроникнення і взаємозбагачення різних культур асиміляції в український етнос, сформувалось сучасне населення Новоукраїнки.
+
 
+
З початком бурхливої землеробської колонізації краю Новопавлівськ стає торгово-адміністративним центром та перехрестям сухопутних шляхів, які ведуть з Поділля, Київщини, Черкащини до Причорномор'я та Молдавії.
+
 
+
Після створення військових поселень на Півдні України Новопавлівськ 1821 року передано у відомство ІІІ Української уланської дивізії і тут розміщують штаб І-го українського уланського полку. У зв'язку з чим 1832 року посад перейменовано в Новоукраїнку6.
+
 
+
У 1857 році в посаді проживало 6346 чоловік7. 1869 року закінчено прокладання залізниці Одеса -Кременчук, та збудовано залізничну станцію Новоукраїнка, що послужило поштовхом для прискореного розвитку різноманітних виробництв — переважно з ремонту сільськогосподарських знарядь та переробки сільськогосподарської сировини. Щорічно відбувалося три ярмарки8.
+
 
+
У 1877–1878 році під час Російсько—турецької війни в Новоукраїнці успішно працював лазарет Пермського санітарного загону, який відвідав з інспекцією М. Пирогов9.
+
 
+
На початку XX століття зросли соціальні протиріччя, що спричинило успіх роботи серед населення різних революційних груп.
+
 
+
Освіта
+
== Освіта ==
+
У місті функціонує 5 загальноосвітніх шкіл 1 гімназія, музична школа, профтехучилище та 3 дитячих дошкільних навчальних заклади, де виховується 580 дітей.
+
 
+
Транспорт та зв'язок
+
Новоукраїнка є найбільшим транспортним вузлом району, до якої сходяться 7 доріг з твердим покриттям та залізниця Харків—Одеса.
+
 
+
Через район проходить бетонна автотраса Кишинів-Кіровоград. Майже всі населенні пункти району зв'язані з районним центром дорогами з твердим покриттям або покращеними дорогами. Працівники Новоукраїнського райавтодору здійснюють догляд за 1246 км доріг, з них 486 км — з твердим покриттям.
+
 
+
Всі населені пункти району охоплені поштовим зв'язком. Населенню, підприємствам і організаціям надається понад 60 видів послуг.
+
 
+
У районі працює традиційна телефонна мережа, планується встановлення цифрової АТС на 4.5 тис. номерів. Територія району покрита мобільним зв'язком більшості загальноукраїнських операторів стільникового зв'язку.
+
 
+
Доступ до швидкісного інтернету надають провайдери: «Укртелеком», «Інтертелеком».
+
 
+
У районі розташована станція Адабаш, через яку проходить залізниця Київ—Одеса. На межі Новоукраїнського та Добровеличківського районів розташована вузлова станція Помічна.
+
 
+
Основний перевізник у районі — ВАТ АТП-13546, яке займається перевезенням пасажирів у місті й на приміських маршрутах, охоплюючи 9-ма кільцевими маршрутами території всіх сільрад.
+
 
+
З 17 березня 2009 року в Новоукраїнці працює ФМ-радіо, на частоті 104,8 FM.
+
 
+
ЗМІ
+
У Новоукраїнському районі функціонують 4 засоби масової інформації: районна газета «Новоукраїнські новини», ПП «Редакція Новоукраїнського районного радіо»(приватна), КП "Редакція Новоукраїнського районного радіомовлення " 104,8 FM (комунальне), Інтернет-видання «Новоукраїнська правда»
+
 
+
Культура
+
До державного реєстру на території Новоукраїнської міської ради входять 3 міські будинки культури, 2 бібліотеки та 3 музеї.
+
 
+
У клубних закладах працює 24 колективи художньої самодіяльності, серед яких 3 — аматорські.
+

Поточна версія на 12:40, 21 грудня 2017


Сівчук Анастасія Сергіївна

D5eXX44SYTY.jpg

Про себе

Мені подобається співати, малювати та танцювати. Також люблю природу та прогулянки на свіжому повітрі по вечорам. Полюбляю читати книжки англійською.


Мої інтереси

Захоплююся малюванням і танцями. Люблю читати книги та подорожувати.

Навчальні курси та проекти, в яких беру участь

Проект "Моє рідне місто або село"

Мої роботи

Новоукраїнка