Відмінності між версіями «Стаття до проекту "Моє рідне місто/село" Міщенко Вероніки»
2485132 (обговорення • внесок) |
2485132 (обговорення • внесок) |
||
Рядок 1: | Рядок 1: | ||
− | == Берлін == | + | [[Файл:Dresden1.jpg|міні]]== Берлін == |
Берлін - місто велике, з населенням понад 3,5 мільйони. Місто з трагічною історією, про яку всі знають. Нам навіть важко сказати, чи були в історії ще міста, в яких половина жителів жила в одній епосі, а друга половина - в іншій. Вже лише цим фактом Берлін повинен зацікавити практично будь-якого туриста. | Берлін - місто велике, з населенням понад 3,5 мільйони. Місто з трагічною історією, про яку всі знають. Нам навіть важко сказати, чи були в історії ще міста, в яких половина жителів жила в одній епосі, а друга половина - в іншій. Вже лише цим фактом Берлін повинен зацікавити практично будь-якого туриста. |
Версія за 12:20, 14 листопада 2017
== Берлін ==Берлін - місто велике, з населенням понад 3,5 мільйони. Місто з трагічною історією, про яку всі знають. Нам навіть важко сказати, чи були в історії ще міста, в яких половина жителів жила в одній епосі, а друга половина - в іншій. Вже лише цим фактом Берлін повинен зацікавити практично будь-якого туриста. Берлін - столиця Німеччини, найбільший її місто і за площею, і за чисельністю населення. Місто лежить на річках Шпрее і Хафель.
Зміст
Давні відомості про місто
Перші поселення на місці нинішнього Берліна виникли кілька тисяч років тому. Близько 1200 року тут було два містечка, а в 1307 році обидва міста об'єдналися в одну адміністративну одиницю - Берлін. Берлін був першою столицею Пруссії, потім столицею Німеччини між 1871 і 1945 роками, і знову став столицею країни, після возз'єднання Німеччини 3 жовтня 1990 року.
У Берліні, як ні в якому іншому місті, з такою силою стикаються один з одним минуле, сьогодення і майбутнє: в архітектурі, в світогляді і в способі мислення. Після об'єднання Німеччини Берлін переживає своє нове народження. Відбувається зрощення східної і західної частин міста.
Визначні місця
Берлін зустрічає своїх гостей широким бульваром Курфюрстендам і історичної вулицею Унтер-ден-Лінден, де розташовані всесвітньо відомі музеї, будівлі епохи кайзерівської Пруссії. Це місто-калейдоскоп, в якому співіснують історичні будівлі і сучасні квартали.
У центрі міста зосереджені його основні визначні пам'ятки: Бранденбурзькі ворота - символ возз'єднаного тепер Берліна, Рейхстаг, Берлінський Кафедральний собор, тісно пов'язаний з історією Німеччини та імператорської династією Гогенцоллернів, Червона Ратуша, площа Александерплатц, Миколаївський квартал - найстаріше поселення Берліна, головні вулиці міста - Унтер -дер-Лінден і Курфюр-Стендамм і, звичайно, знаменитий острів музеїв.
Берлін називають великим "підручником історії в камені". Його найбільші музейні центри: Острів музеїв, палац Шарлоттенбург і його околиці, Музеї в Далеме і Культурний центр в Тиргартене ... Всього в Берліні понад 130 музеїв.
У місті три оперні театри, Стара і Нова національна галерея, вісім симфонічних оркестрів, понад 150 театрів і сценічних майданчиків.
Життя у Берліні
Берлін - це подія в будь-який день року. У програмі - концерти, вечірки і бали, міжнародні кіно- і театральні події, оперні та інші театри, концертні зали і бібліотеки, Берлінські фестивальні тижні, Міжнародний кінофестиваль, Берлінський театральний фестиваль і Фестиваль джазу, а також широко відомі довгі ночі культури і науки - єдині в своєму роді в світі.
Життя в Берліні б'є ключем і не завмирає навіть пізно вночі, коли в інших місцях все занурюється в сонний спокій. У Берліні, є примітний район - Кройцберг, який багато доброчесних бюргери з інших столичних районів вважають хуліганським, особливо за його буйну нічне життя. Навпаки, стверджують жителі Кройцберга, у нас набагато безпечніше, адже навіть вночі на наших вулицях завжди хтось є.
Берлін пропонує мільйон можливостей провести час. У місті понад 300 ресторанів і ресторанчиків 1500 барів і незліченна безліч клубів і дискотек.
Берлінські торгові вулиці, шопінг-центри і ринки пропонують все, що завгодно серця покупця. Улюбленими і відомими є «Прогулянкова миля» Курфюрстердамм, новий комплекс на Потсдамерплатц і багата традиціями Фрідріхштрассе.
Цікаві місця
Збираючись у Берлін, на вихідні або у справах, знайди час і відвідай найвизначніші місця. Берлін, ідеальне місто на короткий city break. Отже, що варто зробити та побачити у Берліні.
Перш за все, приїхати до Берліну потягом
Так, так... саме потягом! Адже центральний вокзал Берліну (Hauptbahnhof) — це найсучасніший вокзал Європи. Усередині сходиться цілий ряд транспортних рівнів, два перони міської електрички, розташовані на 10 м вище за відмітку вулиці, чотири платформи, занурені в тунель, прокладений під річкою Шпрєє на глибині 15 м, і вокзал для «канцлерської» лінії метро U-5, де перетинаються маршрути двох напрямів — із заходу на схід і з півночі на південь. Пасажирські поїзди прибувають на вокзал з чотирьох напрямів, а перони знаходяться на п’яти рівнях.
Велике враження справляє не тільки будівля головного вокзалу, але й сам в'їзд до міста.
Здійсніть екскурсію до Рейхстагу (Reichstag)
Будівля Рейхстагу є чи не найпопулярнішою пам'яткою Берліна, її було побудовано для першого парламенту німецької Імперії. У цій споруді, яка була відкрита в 1894 році, Рейхстаг засідав до 1933 року, коли будівля згоріла під час пожежі, за деякими даними, організованої голландським комуністом Марінус ван дер Люббе, пізніше страченим. Націонал-соціалісти використовували цей випадок як привід для проведення чистки «зрадників» у Берліні і заборони Комуністичної партії Німеччини, а згодом і узурпації влади. Будівля залишалася напівзруйнованою до 70-х років, коли її відновили і почали використовувати як музей та іноді як будівлю для засідань. У 90-х після об'єднання Німеччини її реконструювали під керівництвом всесвітньо відомого архітектора Нормана Фостера. Роботи завершилися в 1999 році, і тепер тут засідає німецький парламент - Бундестаг.
Рейхстаг - найбільш відвідувана будівля парламенту на світі, і для візиту сюди необхідно в обов'язковому порядку заздалегідь зареєструватися. Це можна зробити на спеціальному сайті. Вхід безкоштовний.
Прогуляйтеся по історії: Бранденбурзькі ворота
Як Ейфелева вежа в Парижі, Колізей в Римі чи Тауер у Лондоні, так Бранденбурзькі ворота є символом і візитівкою Берліна. Це найвпізнаваніша берлінська пам'ятка, з якої почалося будівництво в так званому берлінському класицистичному стилі. Вона знаходяться в серці столиці Німеччини у кінці вулиці Унтер-ден-Лінден та примикає до легендарної Липової алеї, яка з'єднує ворота з колишньою королівською резиденцією, а також є однією з найвищих будівель на Паризькій площі, їх висота складає більше двадцяти п'яти метрів. Цікаво, що дизайн воріт з часом так і не змінився, хоча історія їх попсувала... Сьогодні ж ворота знову чудово вписуються в навколишній міський пейзаж.
Відвідайте Музейний острів
Музейний острів вважається однією з головних визначних пам'яток Берліна і являє собою справжню скарбницю посеред прекрасної європейської столиці. Він займає північну частину острова Шпрееінзель на річці Шпрее, що протікає через весь Берлін, і внесений у список об'єктів Культурної спадщини ЮНЕСКО.
На території острова знаходиться п'ять музеїв, а саме, Музей Боде, Пергамський музей, Стара національна галерея, Старий музей і Новий музей. У кожному з цих місць зберігаються численні колекції предметів мистецтва.
Рідне місто або село на карті України Google карти
Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"
Дата | Історична подія |
---|---|
Ресурси:
- Посилання на презентацію у Google Диск;
- Посилання на власний фотоальбом у Google Диск;
- Посилання на власний блог у Blogger;
- Посилання на добірку відеоматеріалів;
- Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
- Посилання на спільний груповий постер.
Сторінка проекту Проект "Моє рідне місто або село"
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка