Відмінності між версіями «Обговорення шаблону:Сторінка проекту "Моє рідне місто або село"»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
м
м
Рядок 53: Рядок 53:
  
 
  <TR>
 
  <TR>
   <TD height=24px;>   </TD><TD>    </TD>  
+
   <TD  XVI століття </TD><TD>   Територію нинішнього Нового Орлеану відкрито іспанцями     </TD>  
 
  </TR>
 
  </TR>
 
   
 
   
<TR><TD XVI століття  </TD><TD> Територію нинішнього Нового Орлеану відкрито іспанцями    </TD></TR>
+
<TR><TD   </TD><TD>   </TD></TR>
 
<TR><TD    1680  </TD><TD>  Новий Орлеан загарбали французи під час колонізації південних провінцій у долині Міссісіпі  </TD></TR>
 
<TR><TD    1680  </TD><TD>  Новий Орлеан загарбали французи під час колонізації південних провінцій у долині Міссісіпі  </TD></TR>
 
<TR><TD 1718      </TD><TD>  Засновано порт Нувель-Орлеан, навколо якого згодом розрослося місто, названо на честь Філіпа Орлеанського, регента Франції в роки малолітства Людовика XV.  </TD></TR>
 
<TR><TD 1718      </TD><TD>  Засновано порт Нувель-Орлеан, навколо якого згодом розрослося місто, названо на честь Філіпа Орлеанського, регента Франції в роки малолітства Людовика XV.  </TD></TR>

Версія за 19:04, 5 грудня 2016


На цьому місці розмість статтю, у якій висвітліть свій досвід та враження, знайдені матеріали з історії рідного міста або села. Також у статтю добавте посилання на документи, що Ви створили і завантажили у різних ресурсах, таблицю (зразок поданий у завданні та нижче) та фотографії рідного краю.

При складанні висновків до статті враховуйте, що задача роботи у проекті, дати відповіді на такі запитання:

  • Історія Нового Орлеана

Територію нинішнього Нового Орлеану відкрито іспанцями ще з початком XVI століття, а 1680 року її загарбали французи під час колонізації південних провінцій у долині Міссісіпі. У 1718 тут засновано порт Нувель-Орлеан, навколо якого згодом розрослося місто, названо на честь Філіпа Орлеанського, регента Франції в роки малолітства Людовика XV. Місто увійшло до складу Нової Франції. У 1763 році завершилася Семирічна війна. За Паризьким мирним договором 1763 року французи віддали місто іспанцям. У 1800 році Наполеон Бонапарт спершу пред'явив Іспанії претензії на Новий Орлеан — та згодом у 1803 продав місто США, внаслідок чого воно потрапляє під вплив протестантської культури. В XVII-XVIII століттях, близькі за духом французька й іспанська культури, нарівні зі спільною католицькою релігією, формували характер місцевої культури, що увібрала в себе поряд з елементами романських традицій і багато рис первісних культурних традицій та елементів північноамериканської протестантської культури.

  • Відомі люди

Луї Армстронг(американський джазовий музикант: трубач і співак, у США відомий як король джазу); Х'юї Лонг( американський політичний діяч, сенатор від штату Луїзіана, на прізвисько «Морський цар» (англ. The Kingfish)).

  • Ураган Катріна — найбільш руйнівний ураган в історії США. Це був ураган 5 категорії за шкалою ураганів Саффіра-Сімпсона, шостий за силою ураган Атлантичного басейну за всю історію спостережень. Він сформувався 23 серпня 2005 року в районі Багамських островів, досяг свого піку 28 серпня і розсіявся 31 серпня 2005 року. Вражені території: Багамські острови, південна Флорида, Луїзіана (особливо Великий Новий Орлеан), Міссісіпі, Алабама, Флорида (північно-західна частина штату), велика частина сходу Північної Америки.27 серпня 2005 пройшов над узбережжям Флориди недалеко від Маямі. Кількома днями пізніше — над Мексиканською затокою.

Шлях урагану Катріна Швидкість вітру під час цього урагану досягла 280 км/год. Багато міст на південно-східному узбережжі Сполучених Штатів затопило. Деякі будинки у Новому Орлеані зруйновані, і близько 80% території міста (40 000 осель) повністю затоплені водою. Катріна сильно спустошила північне узбережжя Мексиканської затоки Сполучених Штатів. Найбільше висвітленим пресою був ефект урагану Катріна на Новий Орлеан і узбережжя річки Міссісіпі. Близько 2 мільйонів мешканців штатів Алабама, Міссісіпі та Луїзіана опинилися без електроенергії, а сотні тисяч терміново потребують води та їжі. Понад 20 тисяч осіб, які ховалися від буревію на стадіоні «Супердоум» (Новий Орлеан), виявилися майже відрізаними від зовнішнього світу. У схожій ситуації опинилося багато інших жителів Нового Орлеану, рівень води в якому за останній день підвищився до 6 метрів. Без даху над головою залишилося більше 1 000 000 чоловік.

  • Визначні місця ( Французький квартал )

Площа Джексон у Французькому кварталі. Площа Джексон (раніше Place d'Armes або Пласа-де-Армас, французькою та іспанською мовами, відповідно), спочатку спроектований архітектором Луї Х. Пілль, є державним закритим парком розміром з міський квартал, розташований в передній частині французького кварталу (GPS 29.95748 ° N 90,06310 ° W). У середині 19-го століття, площа була названа в честь президента Ендрю Джексон.

Бурбон-Стріт. Найвідомішою з французьких вулиць кварталу є Бурбон-стріт, або за адресою: Rue Bourbon, відомий своїми питними закладами. Більшість барів, часто відвідуваних туристами є новими, але квартал також має ряд помітних барів з цікавими історіями.

Ресторани. Околиця містить безліч ресторанів, починаючи від дорогих до дешевих, призначених як для туристів, так і для місцевих жителів. Деякі з них добре відомі, такі як Антуан і Тьяго, який були в бізнесі з 19-го століття.

Готелі . Проживання у французькому кварталі варіюються від великих міжнародних мережевих готелів до невеликих гостьових будинків тільки з однієї або двох кімнат.

Котеджі Одюбон представляють собою набір з семи розкішно обставлених котеджів креольського типу, два з яких використовував Джон Джеймс Одюбон на початку 19-го століття, коли він працював в Новому Орлеані, протягом короткого проміжку часу.

Французький квартал добре відомий своїми готелями в традиційному стилі, таких як Бурбон Орлеан, Hotel Монтелеоне , Royal Sonesta, Астор, і Omni Royal Orleans. Ці готелі пропонують прості розташування прекрасний вид і історичну атмосферу.

  • Пам’ятками природи.

Вдоль побережья Луизианы, чрезвычайно изрезанного многочисленными заливами, расположены тысячи островов, в том числе и цепочка барьерных.

Почти все южные регионы штата - это заболоченная низменность, крупнейшая система водно-болотных угодий в континентальной части США. Не случайно одно из прозвищ Луизианы - "Дитя Миссисипи", именно эта величайшая река Северной Америки определяет особености природы на значительной части территории штата. Подобные долины, только меньших размеров, создали и другие реки Луизианы, в том числе Ред-Ривер и Уошито. Для охраны уникальных природных условий, многочисленных редких видов растений и животных в Луизиане существует целый ряд заповедников, как федеральных, так и учрежденных правительством штата. Среди них комплексы Национальных заказников юго-восточной (в который входит один из самых старых заповедников в стране, созданый на острове Бретон в 1904 году) и юго-западной Луизианы , Национальный лес Кисатчи (один из самых больших сохранившихся в США лесов длиннохвойной сосны), Национальный заказник Аппер-Уошито (на территории которого живут черные медведи, аллигаторы, олени, бобры, а также зимуют белоголовые орланы - один из символов США).


Рідне місто або село на карті України Google карти

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Таблиця "Найважливіші події Нового Орлеану"

<TD XVI століття </TD><TD> Територію нинішнього Нового Орлеану відкрито іспанцями </TD> <TR><TD </TD><TD> </TD></TR> <TR><TD 1680 </TD><TD> Новий Орлеан загарбали французи під час колонізації південних провінцій у долині Міссісіпі </TD></TR> <TR><TD 1718 </TD><TD> Засновано порт Нувель-Орлеан, навколо якого згодом розрослося місто, названо на честь Філіпа Орлеанського, регента Франції в роки малолітства Людовика XV. </TD></TR> <TR><TD 1763 </TD><TD> Завершення Семирічної війни </TD></TR> <TR><TD 1763 </TD><TD> Французи віддали місто іспанцям</TD></TR> <TR><TD height=24px> </TD><TD> </TD></TR> <TR><TD height=24px> </TD><TD> </TD></TR> <TR><TD height=24px> </TD><TD> </TD></TR> <TR><TD height=24px> </TD><TD> </TD> </TR> <TR><TD height=24px> </TD><TD> </TD></TR> <TR><TD height=24px> </TD><TD> </TD></TR> </TABLE>
Photo 5.jpg

Ресурси:

  • Посилання на презентацію у Google Диск;
  • Посилання на власний фотоальбом у Google Диск;
  • Посилання на власний блог у Blogger;
  • Посилання на добірку відеоматеріалів;
  • Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Проект "Моє рідне місто або село"

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Дата Історична подія