Відмінності між версіями «Технологія DSL»

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
(Що таке VDSL?)
 
(не показано 52 проміжні версії 9 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
==Що являє собою технологія DSL?==
+
1. [[Технологія DSL: визначення]]
  
хDSL являє собою родину технологій, що дозволяють значно розширити пропускну здатність абонентської лінії місцевої телефонної мережі шляхом використання ефективних лінійних кодів та адаптивних методів корекції перекручувань лінії на основі сучасних досягнень мікроелектроніки і методів цифрової обробки сигналу. В абревіатурі xDSL символ "х" використається для позначення першого символу в назві конкретної технології, а DSL позначає цифрову абонентську лінію DSL (Digital Subscriber Line -цифрова абонентська лiнiя). Технологія хDSL дозволяє передавати дані зі швидкістю, що значно перевищує ті швидкості, які доступні навіть найкращим аналоговим і цифровим модемам. Ці технології підтримують передачу голосу, високошвидкісну передачу даних і відеосигналів, створюючи при цьому значні переваги як для абонентів, так і для провайдерів. Більше того, багато технологій хDSL дозволяють сполучати високошвидкісну передачу даних і передачу голосу по одній і тій же мідній парі. Існуючі типи технологій хDSL, розрізняються в основному за тим яку вони використовують форму модуляції та швидкості передачі даних.
+
2. [[Причини появи DSL технологій]]
  
Технології хDSL є найбільш практичним рішенням, спрямованим на максимальне збільшення обсягу даних, переданих по існуючих телефонних лініях. Застосування технологій хDSL для високошвидкісного доступу до послуг мережі особливо примітно тим, що ці технології використовують існуючу кабельну інфрастуктуру місцевих телефонних мереж, як середовище передачі. Це дозволяє провайдерам заощаджувати значні засоби та більш швидко (і за розумною ціною) створювати для своїх абонентів велику кількість нових служб передачі даних.  
+
3. [[Принцип роботи DSL]]
  
==Чому виникла потреба в DSL технологіях?==
+
4. [[Інсталяція DSL]]
  
Потреба в технологіях хDSL з'явилася в першу чергу у зв'язку з дуже швидким ростом мережі Інтернет. Користувачі мають потребу в збільшенні швидкості передачі й розширенні можливостей дистанційного доступу - усього того, що не може підтримуватися традиційно використовуваними технологіями.
+
5. [[Типи DSL технологій]]
  
Системи хDSL являють собою високошвидкісні канали передачі даних, які крім високошвидкісного доступу до Інтернет можуть бути також використані для організації відео-конференцій, інтерактивних мультимедійних програм, а також як засіб дистанційного доступу надомних працівників домашніх офісів до LAN (ЛВС) корпорацій. Зрозуміло, є багато інших можливостей застосування технологій хDSL. Так, наприклад, рекламне агентство може використати системи хDSL для передачі й прийому об'ємних графічних файлів, коли необхідно одержати схвалення клієнта; після цього за лічені секунди файл може бути відправлений на друк.
+
6. [[Порівняння різних типів технології DSL]]
  
==Як відбувається інсталяція DSL?==
+
7. [[Чому з'явилась технологія ADSL]]
  
Для інсталяції DSL ви повинні мати доступ до кабельної телефонної мережі. DSL модеми встановлюються на обох кінцях телефонної лінії: один модем установлюється в абонента, а інший - на телефонній станції.
+
8.[[ Переваги технології vDSL]]
  
На відміну від більше ранніх технологій використання мідної телефонної лінії, системи хDSL не вимагає ручного настроювання при установці. Модем автоматично аналізує лінію й налаштовує з'єднання за лічені секунди. Даний процес триває й під час з'єднання, тому що модем аналізує зміни, що відбулися в лінії (наприклад, пов'язані зі зміною температури). Модеми використовують удосконалені алгоритми цифрової обробки сигналу (DSP), які створюють математичні моделі перекручувань(искажений), внесених лінією, і здійснюють автоматичну корекцію. На швидкість передачі даних впливає довжина лінії, що залежить від перетину жил кабелю, типу ізоляції й рівня присутніх у лінії перешкод.
+
9. [[Питання до технологій DSL]]
  
<center>[[Image:_dsl.gif]]</center>
+
<!--'''Підготував: студент 56 групи Мошуренко Андрій'''-->
  
==Що таке xDSL?==
+
[[category:Комп'ютерні мережі|*]]
 
+
xDSL є узагальненою абревіатурою для технологій DSL (цифрова абонентська лінія). DSL являє собою технологію з'єднання користувача й телефонної станції, що дозволяє значно розширити використовуваний частотний діапазон наявні лінії телефонної кабельної мережі й надати користувачам сучасний рівень послуг.
+
 
+
Технології xDSL дозволяють використати значно більше широку смугу частот у порівнянні із традиційними телефонними службами, що, у свою чергу, значно збільшує швидкість прийому й передачі інформації.
+
 
+
==Як працює xDSL?==
+
 
+
Використовуючи смугу більше високих частот, ніж частоти, що використовуються для звичайного телефонного зв'язку (300 Гц - 3400 Гц), xDSL дозволяє досягти значно більше високої швидкості передачі даних, ніж це можливо при використанні обмеженої смуги частот існуючої телефонної мережі загального користування (ТФОП). Для використання смуги більше високих частот, чим спектр мовного сигналу, устаткування xDSL повинне бути встановлене на обох кінцях лінії, а сама фізична лінія повинна забезпечувати можливість передачі сигналу в необхідній смузі частот. Це означає обов'язкове видалення з лінії таких пристроїв, що обмежують смугу, як пупинівські котушки, а також обмеження числа й довжини паралельних відводів (bridged tap) від абонентської лінії.
+
 
+
==Що таке ADSL?==
+
 
+
ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line - асиметрична цифрова абонентська лінія) являє собою високошвидкісну комунікаційну технологію, розроблену для використання на абонентських лініях ТФОП. Асиметрична цифрова абонентська лінія (ADSL) є найбільш популярною технологією xDSL. Основною відмінною рисою ADSL є те, що швидкість передачі до користувача й швидкість передачі від користувача не однакові (саме тому дана цифрова абонентська лінія і є асиметричною). При цьому швидкість передачі до користувача значно перевищує швидкість передачі від користувача. Такий режим роботи ADSL ураховує головну особливість мережі Інтернет , відповідно до якої інформаційний потік від мережі до користувача, що містить програми, графіку, звук і відео, істотно перевищує інформаційний потік від користувача до мережі, що звичайно формується натисканням клавіші клавіатури або клацанням миші. Швидкість передачі даних до користувача звичайно становить від 1,5 Мбіт/с до 8 Мбіт/с. Швидкість передачі даних від користувача звичайно становить від 64 Кбіт/с до 1,5 Мбіт/с.
+
 
+
Тому що ADSL була розроблена для використання індивідуальними користувачами або в невеликих офісах, вона, поряд з організацією високошвидкісної передачі, зберігає аналоговий телефонний зв'язок по даній абонентській лінії. Це виключає необхідність прокладання додаткової телефонної лінії до користувача.
+
 
+
==Для чого призначена ADSL?==
+
 
+
Асиметрична цифрова абонентська лінія ADSL являє собою технологію передачі даних, що трансформує звичайну абонентську телефонну лінію (називану "кручений парою") у високошвидкісну цифрову лінію, що дозволяє, наприклад, одержати сверхбыстрый доступ у мережу Інтернет. ADSL також дозволяє підключатися до корпоративних мереж, сучасним інтерактивним мультимедийным програмам, наприклад, іграм, у яких бере участь багато гравців, відео по запиті й відеокаталогам.
+
 
+
==Як працює ADSL?==
+
 
+
Маючи лінію ADSL, ви можете одночасно говорити по телефоні або передавати факс і мандрувати неосяжними просторами мережі Інтернет.
+
 
+
При роботі ADSL смуга пропущення телефонної лінії розділяється на два частотних діапазони. Смуга частот нижче 4 кгц використається для звичайної (голосовий) телефонного зв'язку, а вся доступна смуга частот вище зазначеної частоти використовується для передачі даних. Це дозволяє використати телефонну лінію одночасно й для телефонних розмов і для передачі даних. Така цифрова абонентська лінія називається "асиметричною", тому що для прийому даних виділяється більше широка смуга частот, чим для їхньої передачі. Швидкість передачі даних у напрямку до користувача становить від 256 Кбіт/с до 8,192 Мбіт/с, а швидкість передачі даних по напрямку від користувача становить від 16 до 768 Кбіт/с. Така "асиметрія" дуже зручна, тому що більшість користувачів мережі Інтернет одержують із мережі значно більший обсяг даних, чим самі передають у мережу.
+
 
+
==Основні переваги ADSL?==
+
 
+
ADSL забезпечує можливість одночасного високошвидкісного доступу в мережу Інтернет і ведення телефонних розмов (або передачу факсів) по одній телефонній лінії. ADSL являє собою економічно ефективний засіб для приватних користувачів і малого бізнесу. Крім дуже високої швидкості передачі дані ADSL-модеми мають ще одну істотну перевагу в порівнянні з аналоговими модемами. На відміну від аналогових модемів, для нормальної роботи яких потрібен набір номера модему адресата, лінія ADSL підключена постійно, оскільки при відсутності інформації вона не займає ресурси мережі (тобто, працює в режимі "always on"). Це означає відмову від необхідності введення спеціального пароля, відсутність сигналу зайнятості, відсутність необхідності очікування з'єднання й т.п.
+
 
+
==Що таке ADSL Lite?==
+
 
+
Це версія ADSL з більш низькою швидкістю передачі, запропонована UAWG (ADSL Working Group - універсальна робоча група ADSL), очолюваної Microsoft, Intel й Compaq, як доповнення до стандарту ANSI (Американського національного інституту стандартів). Використовує ту ж схему модуляції, що й ADSL (DMT), але без розділового фільтра (splitter) на стороні абонента, що приводить до зменшення пропускної здатності лінії ADSL Lite внаслідок підвищення рівня перешкод.
+
 
+
==Що таке ADSL II?==
+
 
+
ADSL II являє собою вдосконалений варіант ADSL, що має таку ж швидкість передачі даних, що й ADSL, але при цьому споживає менше енергії й має деякі інші важливі технічні особливості.
+
 
+
==Що таке HDSL?==
+
 
+
HDSL (високошвидкісна цифрова абонентська лінія) забезпечує симетричну високошвидкісну передачу даних. Серед технологій xDSL HDSL одержала найбільш широке поширення. На відміну від інших технологій HDSL звичайно використовує дві пари телефонного кабелю, а не одну. При цьому по кожній парі передається половина потоку даних у дуплексному режимі. У більшості випадків HDSL забезпечує швидкість передачі даних 1,5 Мбіт/с або 2 Мбіт/с в обох напрямках на відстані, що залежать від типу застосовуваного кабелю. Основною сферою використання HDSL є сполучені лінії місцевих телефонних мереж або виділені лінії зв'язку у тих місцях, де велика кількість абонентів-організацій (наприклад, в офісних будинках).
+
 
+
У цей час технологія HDSL є найбільш випробуваною й широко використовуваною технологією DSL.
+
 
+
==Що таке HDSL2?==
+
 
+
HDSL 2 являє собою вдосконалений варіант технології HDSL, що має тієї ж самої функції, що й звичайна технологія HDSL, але при цьому вона використовує для роботи всього одну пару телефонного кабелю.
+
 
+
==Що таке RADSL?==
+
 
+
Технологія RADSL (Rate Adaptive Digital Subscriber Line - цифрова абонентська лінія з адаптацією швидкості з'єднання) дозволяє адаптуватися до характеристик абонентської лінії, що постійно змінюються. Фактично RADSL здатна адаптуватися до змін характеристик лінії в процесі появи цих змін.
+
 
+
Технологія RADSL створена для того, щоб забезпечити гнучкість у наданні провайдерами послуг користувачам. Дана технологія забезпечує автоматичне налаштування швидкості передачі даних по лінії, що базується на проведенні серії початкових тестів, що дозволяють визначити максимально можливу швидкість передачі даних по конкретній телефонній лінії.
+
 
+
==Що таке SDSL?==
+
 
+
SDSL (Symmetric Digital Subscriber Line - симетрична цифрова абонентська лінія) є варіантом HDSL, у якому використається тільки одна пара кабелю. SDSL забезпечує однакову швидкість передачі даних як убік користувача, так і від нього. Відомі дві модифікації цього встаткування: MSDSL (многоскоростная SDSL) і HDSL2, що мають убудований механізм адаптації швидкості передачі до параметрів фізичної лінії.
+
 
+
==Що таке VDSL?==
+
 
+
VDSL (Very-High Digital Subscriber Line - надвисокошвидкісна цифрова абонентська лінія) - це практично те ж саме, що й ADSL. Однак. на відміну від ADSL, VDSL може працювати в асиметричному, але й симетричному режимі. У порівнянні з ADSL VDSL має значно більш високу швидкість передачі даних: від 13 до 52 Мбіт/с у напрямку від мережі до користувача й від 1,5 Мбіт/с від користувача до мережі при роботі в асиметричному режимі; максимальна пропускна здатність лінії VDSL при роботі в симетричному режимі становить приблизно 26 Мбіт/с у кожному напрямку передачі. Залежно від необхідної пропускної здатності й типу кабелю довжина лінії VDSL лежить у межах від 300 метрів до 1,3 км.
+
 
+
VDSL розглядається (у порівнянні з іншими технологіями xDSL) як технологія майбутнього. Ця технологія набути широкого застосування тільки тоді, коли така висока швидкість передачі (і, відповідно, широка смуга частот) буде потрібна на практиці, причому з розвитком технології FTTC (Fiber to the Curb), коли оптико-волоконний кабель буде підведений майже до кожного абонента. Крім того, тверде обмеження відстані роботи VDSL не дозволяє в багатьох випадках використати дану технологію (крім умов високої щільності передачі даних).
+
 
+
==Таблиця порівняння різних типів технології DSL==
+
{| border="1" cellpadding="2"
+
|+ Порівняння різних типів технології DSL
+
|-
+
! Технологія !! Макс. скорость восхо-дящего потока данных (Мбит/с)!!Макс. скорость нисхо-дящего потока данных (Мбит/с)!!Стандарт диаметра проводов !! Максимальна відстань (метри)!! Кодування!! Стандарти
+
|-
+
! ADSL!! 0,8 !! 8 !! декілька !! 5200 !! САР или DMT !! ANSI T1.413 и ITU G.992.1
+
|-
+
!G.Lite!! 0,512!! 1,5!! декілька!! 6700!! DMT!! ITU G.992.2
+
|-
+
!HDSL !! 1,544; Т1; 2; Е1; !! 1,544; Т1; 2,0 Е1 !! 26 AWG*)    24 AWG*)!! 2750; 3650 !! 2B1Q !! ITU G.992.1
+
|-
+
!HDSL2!! 1,544; Т1; 2; Е1 !! 1,544; Т1; 2,0 Е1 !! 26 AWG*)    24 AWG*)!! 2750; 3650 !! ТС РАМ !! ITU G.992.1
+
|-
+
!IDSL!! 0,144 !! 0,144 !! декілька!! 5800 !! 2B1Q !! ANSI T1.601 и TR-393
+
|-
+
!RADSL!! 1,088 !! 7,168 !! декілька !! 5500 !! САР или DMT !! ANSI T1.413 и ITU G.992.1
+
|-
+
!SDSL !! 0,768 !! 0,768 !! декілька !! 3050 !! 2B1Q !! ITU G.992.1
+
|-
+
!VDSL !! 20 !! 52 !! декілька !! 910 !! CAP/DMT/  DWMT/SLC !! TBD
+
|}
+
*) 26 AWG та 24 AWG – 0,4 мм та 0,5 мм відповідно
+
 
+
[[category:Комп'ютерні мережі]]
+

Поточна версія на 18:34, 17 листопада 2014

1. Технологія DSL: визначення

2. Причини появи DSL технологій

3. Принцип роботи DSL

4. Інсталяція DSL

5. Типи DSL технологій

6. Порівняння різних типів технології DSL

7. Чому з'явилась технологія ADSL

8. Переваги технології vDSL

9. Питання до технологій DSL