Чому з'явилась технологія ADSL

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Історія розвитку технології ADSL починається з другої половини вісімдесятих, коли велися пошуки технології, що забезпечує інтерактивне телебачення. Піонером в області сімейства технологій xDSL є компанія Bellcore. У 1987 році вона представила специфікацію першої технології з сімейства xDSL і запустила її в телефонних мережах США. Однак незабаром компанія розпалася, а технологія залягла на дно.

У середині 1990-х років сімейство xDSL поповнилося асиметричною модифікацією цифрової абонентської лінії - ADSL. Наступні роки створювалися і удосконалювалися набори мікросхем для здійснення передачі даних за допомогою ADSL. Темпи розвитку були сповільненими, оскільки DSL спочатку розроблялася для систем передачі «відео на вимогу». Самі системи не набули поширення, а технологія ADSL отримала друге дихання завдяки розвитку мереж Інтернет.

З появою перших ADSL-модемів, провайдери побачили перспективність даної технології і почали використовувати її для надання доступу до мережі. Через необхідність встановлення обладнання на кожній АТС витрати на будівлю і підтримка мережі були помітно вище, ніж у випадку класичного комутованого доступу, коли всі модеми провайдера встановлювалися на одній АТС, однак у порівнянні з вартістю інших способів надання високошвидкісного доступу до мережі Інтернет технологія DSL виявилася дуже дешевою.

У великих містах ADSL витісняється більш швидкими технологіями доступу Ethernet (ETTH), GPON (FTTH) і DOCSIS (стандарт передачі даних по телевізійному кабелю). Причина цього - обмежена пропускна здатність в мережах ADSL (до 24 Мбіт / с у ADSL2 +), особливо «висхідного потоку» від абонента (до 1,4 Мбіт / с), в той час як EuroDOCSIS 2.0 забезпечує швидкість передачі даних 50 ↓ / 27 ↑ Мбіт / с, Fast Ethernet - до 100 Мбіт / с, Gigabit Ethernet - до 1 Гбіт / с, 10 Gbit / s EPON - до 10 Гбіт / с.

Незважаючи на появу більш швидких способів передачі даних, технологія ADSL раніше залишається лідером на ринку широкосмугової передачі даних. [1] У ряді європейських країн ADSL є стандартом де факто при забезпеченні населення досить швидким і недорогим Інтернетом. Так, у Фінляндії, де кожному жителю країни законодавством з червня 2010 р гарантований доступ в Інтернет, підключення більшості будинків виробляється саме за технологією ADSL [2], а British Telecom забезпечив можливість підключення послуг за технологією ADSL 99% будівель Великобританії