Стаття до проекту "місто Прага" Карнаухової Анастасії
Зміст
Прага
Прага— столиця та найбільше місто Чеської Республіки
Крім того адміністративний центр Центральночеського краю , а також двох її районів Прага-Захід та Прага-Схід. Прага розташована в західній частині Чехії, в історичній області Богемія.
Прага – найбільший мегаполіс і популярний туристичний центр Європи, який щороку приймає понад 6 мільйонів гостей. У цьому елегантному і доброзичливому місті мріє побувати кожен, хто хоч трохи розбирається в красі архітектури . З давніх часів Прага вважається найпрекраснішим містом Європи, про це красномовно говорять її назви – «злата Прага», «кам’яна мрія», «місто ста шпилів». Прага – це вузькі вулички з бруківкою, дивовижний Карлів міст, маса унікальних пам’яток, незабутня чеська кухня.
Історія міста
Перші історичні дані про поселення слов'ян на території сучасної Праги відносять до VI століття. Однак перші поселення на території сучасного міста датуються палеолітом. У другому столітті до н. е. в цій місцевості поселилися кельти, яких у першому столітті н. е. витіснили маркомани, й, можливо, свеви.
Найдавніший замок на території міста, Празький град, був збудований на лівому березі річки Влтави у IX ст. Відтоді Прага стала столицею Чеського князівства, наприкінці цього ж століття в місті була побудована ринкова площа. У часи Римської імперії Прага стала одним з найбільших міст Європи, а один з чеських королів (Карл IV) довгий час був правителем всієї Римської імперії.
У XVI столітті, за правління Габсбургів, Прага зміцнила свої позиції в Європі. У місті пройшла чергова велика реконструкція.
У 1918 році Прага стала столицею Чехословаччини. Прага була однією з не багатьох східноєвропейських столиць, що вціліли після другої світової війни.
Місто на карті [1]
Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"
Дата | Історична подія |
---|---|
Ресурси:
- Посилання на презентацію у Google Диск;
- Посилання на власний фотоальбом у Google Диск;
- Посилання на власний блог у Blogger;
- Посилання на добірку відеоматеріалів;
- Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
- Посилання на спільний груповий постер.
Сторінка проекту Проект "Моє рідне місто або село"
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка