XVII-XVIII століття
Матеріал взято з [myrobot.ru]
- 1617
Шотландський лорд Джон Непер (John Napier) створює пристосування для виконання найпростіших обчислень.
- 1623
Базуючись на роботах Непера, професор університету німецького міста Тюбінген, Вільгельм Шиккард, розробляє лічильну машину для додавання, віднімання, а також табличного множення і ділення шестіразрядний десяткових чисел. У листі до Кеплеру він наводить малюнок машини і розповідає, як вона влаштована.
- 1642
У Франції Блез Паскаль (Blaise Pascal) описує механічну машину для підсумовування і віднімання чисел.
- 1673
У Німеччині Готфрід Вільгельм Лейбніц (Gottfried Wilhelm von Liebniz) здійснює перші значні спроби перетворення логіки в математичну науку.
- 1687
В Англії Исаак Ньютон (Isaac Newton) відкриває закони руху та закон всесвітнього тяжіння.
- 1694
Лейбніц вдосконалює машину Паскаля, додавши в неї можливість виробляти множення і ділення.
- 1725
У замку Хейлбрунн (Heilbrunn) у Німеччині створено механічний театр. Подання з життя села розігрується за допомогою 119 персонажів під акомпанемент органу.
Безіл Боушон (Basile Bouchon) придумує перфоровану паперову стрічку для запису програми. Ліонський ткач склеює стрічку в петлю і використовує свій винахід для програмування ткацьких верстатів.
- 1727
Німецький філософ і алхімік Албертус Магнус (Albertus Magnus) намагається створити штучних істот.
- 1728
Жан-Баптист Фалькон (Jean-Baptiste Falcon) вдосконалить винахід Боушона. Він замінює перфоровану стрічку картками, з'єднаними в ланцюжок. Це дозволяє легко замінювати фрагменти програми.
- 1738
Французький механік Жак де Вокансон (Jaques de Vaucanson) створює андроїдів, що принесли йому всесвітню славу. Флейтист розміром з дорослого людини тримав у губ флейту. Вдихаючи повітря і перебираючи пальцями в певній послідовності клапани флейти, автомат виконував 11 різних мелодій. Найбільш відома качка Вокансона, механізм якої складався з 1000 деталей.
- 1760
Німецький винахідник Фрідріх фон Кнаус (Friedrich von Knauss) створює андроїда, здатного тримати перо й писати 107 різних слів.
- 1765
Джеймс Уатт (James Watt) створює паровий двигун.
- 1770
У Росії створюється одне з перших механічних обчислювальних пристроїв - машина Якобсона.
- 1772
Швейцарські годинникарі Дро, П'єр (Pierre Jaquet-Droz) і його син Анрі протягом кількох років створюють трьох андроїдів: писаря, рисувальника і музиканта, - приводяться в рух годинниковим пристроєм з запальною пружиною. Переписувач зростанням з п'яти-шестирічної дитини тримав у руці гусяче перо, акуратно вмочав його в чорнильницю і, нахиливши голову, старанно виводив на папері великі літери. Закінчивши писати, він на кілька миттєвостей замислювався, повертав голову, брав пісочницю, посипав лист піском для просушування і, через кілька секунд, струшував піщинки. Комплекс механізмів дозволяв писати пропозиції, що складаються з 40 букв.Рисувальник малював олівцем на аркуші, час від часу зупинявся, споглядав намальоване, потім віяв на папір, щоб видалити з неї порошинки. Серед інших малюнків він малював портрет короля Луї XV. Дівчина-музикантка сиділа за фісгармонією. Пальці її рук бігали по клавішах, голова поверталася, як би стежачи очима за рухом рук.
- 1790
Іван Петрович Кулібін створює ряд автоматів, в тому числі знаменитий годинник яєчної форми. Годинники Кулібіна за зовнішнім виглядом нагадують гусяче яйце. У золотому корпусі художньої роботи знаходиться не тільки годинниковий механізм, тут же вбудований цілий мініатюрний театр автоматів, де крихітні фігурки розігрують сцену, супроводжувану мелодійним передзвоном. Рівно опівдні годинник грають гімн, а протягом другої половини доби видзвонюють мелодію, складену самим Кулібіни.