Wi-Fi, від англійського Wireless Fidelity

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Назву Wi-Fi придумали маркетологи, а спочатку стандарт бездро-тової мережі звався 802.11. Його розробила компанія Аgrее Systems на чолі з Віком Хейзом у 1997 році. Однак народженням Wi-Fi прий­нято вважати 1999 рік, коли затвердили стандарт ІЕЕЕ 802.11b. У то­му ж 99-му був створений альянс Wireless Ethernet Compatibility Alli-аnce, метою якого став розвиток і просування технології. Його чле­нами є такі відомі компанії, як Nokіа, Lusent, Сіsсо, ЗСоm, DеІІ.

Вже у 2000 році з'явилися перші при­строї з убудованими модулями бездро­тового зв'язку і розвиток технології пішов семимильними кроками. Всюди почали встановлювати точки доступу Wi-Fi, а мо­дулі бездротового зв'язку тепер зустріча­ються навіть у найпростіших ноутбуках. За станом на сьогоднішній день офіційно зареєстровано більше 200 тисяч точок доступу в 135 країнах світу і їхня кількість шалено зростає. Декілька років тому технологія Wi-Fi була доступна лише власни­кам дорогих моделей ноутбуків. Сьогодні ж її модулями комплек­туються будь-які портативні комп'ютери базового рівня, кому-нікатори й навіть деякі мобільні телефони (приміром, смартфон INokіа Е60). Масове поширення бездротової технології помітно й у побуті. Якщо раніше напис Wi-Fi Zone можна було помітити лише на двері елітного ресторану або кав'ярні, то тепер бездротовий інтернет зустрічається у багатьох місцях громадського харчування та розважальних центрах. Навіть усім відомий McDonald's незаба­ром облаштується точками досту­пу Wi-Fi.

Чи варто говорити про те, нас­кільки доцільно (вдома і на робо­ті) створювати саме бездротову мережу. Прокладка кабелю, налаштування й обслуговування провідної мережі вимагає чима­лих витрат, а от її практичність носить суперечливий характер. Наприклад, якщо ноутбук «увесь час поряд», його власнику дово­диться і вдома, і на роботі щоразу виймати й вставляти мережний кабель у роз'єм. Бездротова ж мережа повністю виключає такого роду казуси. Вона комфортна, за­гальнодоступна й легка в на­строюванні.

Назва Wi-Fi утворена за ана­логією з Ні-Fі і є абревіатурою від слів «Wireless Fidelity», що в пе­рекладі з англійської означає «Бездротова Точність». На відмі­ну від стандартної LAN,WLAN для передачі використовує не ка­бель, а високочастотні радіохвилі. Це виключає необхідність прокла­дати кабель й налаштовувати ко­жен комп'ютер індивідуально. Досить лише потрапити в зону дії Аccess Point (Точка Доступу) і зробити пошук доступних бездро­тових мереж, а коли ваш ноутбук або комунікатор знайде доступні підключення - вибрати необхідне і підключитися. Усе налаштується автоматично. Буквально кілька секунд, пару «кліків» мишою - і ви в мережі!

На сьогоднішній день популяр­ними є три стандарти мереж WLAN: ІЕЕЕ 802.11а, ІЕЕЕ 802.11b і ІЕЕЕ 802.11g. Тому, якщо на двері ресторану ви помітили напис Wi- Fi Zone і ще якісь букви поруч не лякайтеся - це всього лише поз­начення стандарту мережі.

ІЕЕЕ 802.11а забезпечує макси­мальну швидкість передачі даних 54 Мбіт/с на частоті 5 Гц. Заявле­на швидкість можлива на відстані до 12 метрів у приміщенні й до 30 метрів на відкритому просторі. Зверніть увагу на те, що в порівнянні з іншими стандартами ці по­казники найнижчі. До того ж, при­строї, які працюють у даному ча­стотному діапазоні, в деяких краї­нах заборонені.
ІЕЕЕ 802.11b є більше розпов­сюдженим. Не в останню чергу завдяки тому, що він використо­вує безпечну робочу частоту 2,4 ГГц. Крім того, у порівнянні з ІЕЕЕ 802.11а цей стандарт дозво­ляє зберігати стабільну швидкість передачі даних на більших від­станях. Для закритих і відкритих просторів вона відповідно стано­вить ЗО і 120 метрів. Проте, сама швидкість нижче й становить 11 Мбіт/с.
ІЕЕЕ 802.11d об'єднав у собі кращі якості двох попередніх стандартів і одночасно позбувся їхніх недоліків. Працюючи на ча­стоті 2,4 ГГц, він забезпечує швид­кість передачі даних 54 Мбіт/с на відстані ЗО метрів на відкритих просторах і 120 на закритих.

Останні два стандарти підтри­муються практично всіма сучасни­ми ноутбуками. На перспективу запланований швидкісний ІЕЕЕ 802.11n, що дозволить обмін да­ними на швидкості від 200 до 600 Мбіт/с. З масовою появою швид­ких бездротових мереж провідна «локалка» втратить єдину перевагу - високу швидкість передачі даних (100 Мбіт/с).

Пристрої з Wi-Fi
Як було сказано вище, моду­лями Wi-Fi (ІЕЕЕ 802.11b/g) ком­плектуються практично всі сучасні ноутбуки. Але якщо вам не поща­стило придбати ноут з підтрим­кою бездротових мереж не біда можна купити РСМСІА-контролер з таким модулем (якщо слово РСМСІА для вас нове, кра­ще зверніться до компетентного консультанта з ноутбуків в мага­зині біля вашого дому). Також модулі Wi-Fi можна зустріти в су­часних комунікаторах і смартфонах бізнес класу. Як використовувати Wi-Fi

Комунікатор з модемом Wi-Fi.jpg

Мал. Комунікатор з модемом Wi-Fi.


Пообідати в мережі
Якщо у вас є ноутбук з під­тримкою Wi-Fi і ви перебуваєте в зоні дії точки доступу Wi-Fi (Асcess Point), Потрібно всього лише включити його й дочекатися, по­ки індикатор бездротової мережі підніметься на кілька ділень (чим їх більше - тим більше швидкість передачі даних, яка прямо зал­ежить від відстані до точки доступу), і починати серфінг по інтернету.
Якщо ж комп'ютер автоматич­но не «підхопив» параметри ме­режі, необхідно дозволити ноутбуку автоматично отримати ад­ресу ІР і DNS-серверу мережі. Для цього зайдіть у властивості без­дротового підключення, виберіть вкладку «Бездротові мережі» і поставте галочку «Дозволити Windows настроювати мережеве підключення». Зверніть увагу на те, що іноді для підключення пот­рібно ввести пароль, тому, замо­вляючи каву, не буде зайвим за­питати, чи є якісь особливі пара­метри в місцевій мережі.

Мережа вдома або на роботі
Ще одне досить практичне за­стосування Wi-Fi - об'єднання в бездротову мережу кількох ноутбуків (і/або комп'ютерів) дома або на роботі. Для налаштування такої ме­режі необхідно на одному комп'ютері за допомогою майстра встановити бездротову мережу, вказавши всі необхідні параметри і обмеження (Властивості бездрото­вої мережі - закладка «Бездротові мережі» - кнопка «Додати...»). По­тім іншим комп'ютерам залишиться лише підключитися до створеної мережі. Як бачите, все просто.



Перейти до 802.11 – Wireless Networks – безпровідникові мережі;