Tecktonik (Тектонік) - танець нового покоління

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

На початку XXI ст. вечірки в Бельгії пропонували музику в стилі Hardtech, Hardtrance і Euro Dance. Найпопулярнішим стилем був Jumpstyle, ідея якого полягала в тому, щоб стрибати, рухаючись однією ногою (потім іншою) взад-вперед у такт басів. З Бельгії ця концепція прийшла до Франції.

Власне історія тектоніка починається в Парижі в 2000 році — у приміському клубі Métropolis на вечірках «Tecktonik Killer», де збиралися молоді люди, які прагнуть бути «несхожими на інших», іноді нетрадиційної сексуальної орієнтації.

Танцювальне команда «Метрополіс» на двох вечірках представляла бельгійський Techno, Hardstyle, Trance і Jumpstyle, тоді ще не відомі паризької клубної публіці. Одна з вечірок називалася «BlackOut»; спочатку її ведучим був Mc Adrian з Radio Fg. Стиль музики (Electro і Trance) був менш жорстким і досить комерційним. Протягом п'яти років інша вечірка «Tecktonik Killer» пропонувала бельгійський Techno, Hardstyle і Warm up electro. Згодом вечірка «Tecktonik Killer» придбала популярність. Її відвідують регулярно близько 8 тис. чоловік, сюди запрошують відомих ді-джеїв з усього світу. Вечірки «Tecktonik Killer» стали проводитися і в інших паризьких клубах.

У 2007 році тектонік вперше виходить на широку публіку на фестивалі Paris Techno Parade 15 вересня 2007 року. Завдяки широкому поширенню через сервіси обміну відео, подібні YouTube, тектонік набуває нових прихильників. Найвідомішими творцями музики в стилі тектонік є Dim Chris, Dess, Miss Hiroko, Mondotek, пізніше David Guetta, Frunckly Moist, Dirty South і Yelle.

Зусиллями арт-директора «Метрополіс» Сіріла Бланка (Cyril Blanc) та інших організаторів тектонік стає торговою маркою. З 2006 року з'являються компіляції «Tecktonik Killer». Виготовляється однойменний енергетичний напій і широкий асортимент продукції з символікою тектонік: футболки, бейсболки, кофти, шнурки і т. д. Засоби масової інформації, які довгий час зневажали цим стилем музики і вечірками тектоніка, починають ними активно цікавитися. В Інтернеті з'являються сотні відео з клубів з молодими танцюристами або запису данс-батлів, які проходять на вулицях і в танцювальних школах.


Тектонік («Tecktonik», інші назви – «tck», «electro dance», «vertigo»), який часто розглядають, як єдиний танцювальний стиль, являє собою сукупність декількох стилів: Milky Way, Jumpstyle, Hardstyle, Vertigo, Electro та Tecktonik-mix (стиль мікс).

Milky Way – являє собою безперервніб плавно перетікаючі одні в одні рухи тілом, яке розкачується. Особливість цього стилю заключається в демонстрації позитивного настрою та грайливій манері поведінки в танці. Є найбільш поширеним стилем.

Jumpstyle (ще називають French Tek або Industrial Jump) – в цьому стилі використовуються виключно ноги, які почергово «викидуються» вперед та назад в різноманітних варіаціях та комбінаціях. Відрізняється від «Belgian Jump» («класичний» Jump) тим, що під час руху, танцюрист створює ефект людини,яка біжить. Виконується під Французький Hardtrance, Hardstyle – від 150 ударів за хвилину Hardstyle – це грубий, ламаний стиль, який потребує хорошої фізичної підготовки. Тут активно використовуються широкі, розмашисті рухи руками та стрибки.Виконується під музику в стилі Hardtrance – від 150 ударів за хвилину. Існує чоловічий та жіночий різновиди. Вважається найбільш складним стилем.

Vertigo – особливостями цього стилю є дуже високий темп, домінування широких, розмашистих рухів рук та корпусу над рухами ніг. Vertigo потребує певної фізичної підготовки та навиків (розтяжка, добра координація рухів, реакція) через швидкий ритм музики (танцюють вертіго зазвичай під транс високого темпу – від 140 ударів за хвилину) та складність елементів, які виконуються. За основу рухів Vertigo взяті класичні рухи Tecktonik, які виконуються з величезною швидкістю. Зазвичай елементи виконуються у верхній частині тіла (тобто в області, яка знаходиться вище грудної клітки) та над головою. Іноді Vertigo рахують різновидом або іншою Hardstyle.

Electrostyle – виконується в більш жорсткій манері та при підвищеній рухливості усіх частин тіла танцюриста. Активно використовуються і ноги, і руки, які здійснюють ритмічні рухи та швидке пересування на танцполі. Особливо важливою в цьому стилі є чіткість рухів.

Tecktonik-mix – частіше за все спостерігається у Tecktonik-батлах (командних змаганнях, «vertifights»). В ньому також активно використовуються руки, але, в залежності від вподобань та власної індивідуальності, танцюристи Tecktonik-mix додають в нього елементи найрізноманітніших напрямків: Hip-Hop, C-Walk, B-Boying, Popping, Waving, Tutting, Liquid-Pop, Vogging іт.д., але тим не менше, в танці лишається оригінальність та новизна.



   1. Скільки Вам років?
   2. Де навчаєтесь? 
   3. Чи входите Ви до молодіжних організацій (як формальних, так і неформальних)? 
   4. Якщо так, то якої саме? 
   5. Як Ви відноситесь до людей, які входять до цих груп? 
   6. Як Ви вважаєте чи субкультура допомагає реалізуватись молодій людині у житті?



Вид субкультури 1,1 Емо 2,1 Готи 3,1 Тектоніки 4,1
Вік учасників 1,2 14-19 2,2 18-25 3,2 15-22 4,2