Linux Mint

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Linux Mint

Linux Mint (англ. mint - м'ята) - дистрибутив операційної системи Linux. Спочатку Linux Mint грунтувався на Ubuntu, згодом число його варіацій стало рости і з'явилася гілка дистрибутивів на основі Debian c репозиторіями гілки testing за замовчуванням. У кожній зі збірок використовується одна з популярних графічних середовищ - Mate, Cinnamon (є оболонкою для середовища робочого столу GNOME, що є відгалуженням від кодової бази GNOME Shell), KDE, Xfce та інші. Так як збірки Linux Mint в більшості своїй відрізняються від Ubuntu лише складом включених в дистрибутив пакетів, то сумісність з Ubuntu очевидна, що визнають і самі розробники. Мета дистрибутива полягає в наданні кінцевому користувачеві максимально простої системи, яка буде готова до роботи відразу після установки і не зажадає завантажувати найбільш популярне програмне забезпечення, у тому числі і додаткові кодеки для відтворення популярних мультимедійних форматів. В іншому Linux Mint практично ідентичний Ubuntu, в яку приносить новий оригінальний інтерфейс переважно в зелених тонах і невелика кількість власних програм (mintInstall, mintUpdate, mintMenu та ін), покликаних спростити роботу тим, хто тільки знайомиться з Linux. За це часто жартома йому дають визначення «Linux Mint - це Ubuntu, тільки краще». Девіз дистрибутива - «from freedom came elegance» (« свобода принесла елегантність»). Цикли розробки Спочатку проектом було передбачено, що за один випуск Ubuntu може випускатися кілька версій Linux Mint. Однак з версії Elyssa, що має порядковий номер 5.0, цей підхід був скасований. Дистрибутиви стали нумеруватися цілими числами, так як було прийнято рішення слідувати стандартному шестимісячного циклу розробки Ubuntu. З версії 17.0 (кодове ім'я Qiana) дистрибутив переведений на дворічний цикл розробки і став базуватися виключно на LST- верcіях Ubuntu. Проміжні випуски матимуть нумерацію 17.1, 17.2 і т. д.

Компоненти системи

111.jpg (Файловий менеджер Caja)

Мінімальні системні вимоги Linux Mint такі ж як і в Ubuntu: x86 процесор (Для Linux Mint 64 - bit потрібно 64 - bit процесор. Linux Mint 32 - bit працює і на 32- bit, і на 64- bit процесорах) ; 512 Мб оперативної пам'яті (RAM); 4 Гб на жорсткому диску (HDD) для установки; відеокарта з роздільною здатністю 800х600; привід CD- ROM або порт USB. Linux Mint спочатку включає в себе більше компонентів, ніж Ubuntu: основні компоненти - Ubuntu 13.04, Ядро Linux 3.8 generic, GTK + 3.6.1, Xorg 1.13.3; має стандартизований інтерфейс, власні значки і колірну гамму меню, вікон і панелей; набір аудіо і відео кодеків, Adobe Flash і Java; помічник міграції з Windows; має зручний центр управління; mintMenu, що заміняє стандартне меню GNOME (аналог меню Slab в openSUSE); в базовому комплекті включає в себе Firefox, Thunderbird, LibreOffice, GIMP, Pidgin, Rhythmbox, XChat, GParted (набір інструментів залежно від дистрибутива може варіюватися); надає 3D - робочий стіл «з коробки» (Compiz Fusion); системи оновлення (mintUpdate) і встановлення нових програм (mintInstall).

Cinnamon

Спеціально для свого дистрибутива програмістами Linux Mint була розроблена дружелюбне середовище робочого столу Cinnamon, яка як і Mate, призначена бути продовженням проекту GNOME 2 в плані більш традиційного і звичного підходу до інтерфейсу користувача, ніж Unity або GNOME 3

Mint Menu

2.jpg (Mint Menu)


До складу Linux Mint входить модернізоване головне меню на базі GNOME. Воно схоже на Slab (меню OpenSUSE), яке підрозділене на розділи: «Місця», «Система», «Всі додатки», а також «Вибране». Така концепція меню дозволяє швидше керувати програмами та параметрами системи. У меню є вбудований контекстний пошук, що дозволяє також установку нових пакетів та програм в репозиторіях прямо з пошукового рядка. При бажанні можна легко включити стандартне меню користувача GNOME або меню Ubuntu.

Mint Install

3.jpg (Mint Install)


Linux Mint включає свій власний менеджер програм (mintInstall), який забезпечує зручну навігацію по програмним категоріям, пошук за ключовими словами, легку установку в фоновому режимі, а також сортування програм по рейтингу і популярності. Менеджер програм доступний у розділі «Система» головного меню.

Mint Update

4.jpg (Mint Update) 5.jpg (Налаштування менеджера оновлень)


Mint Update - власний менеджер для гнучкої установки оновлень в Linux Mint. За замовчуванням включає в себе установку наступних рівнів пакетів: сертифіковані пакети від спільноти Linux Mint; рекомендовані пакети, перевірені спільнотою, наприклад пакети Canonical; неперевірені, але безпечні з високим ступенем ймовірності пакети, наприклад пакети третіх розробників. не безпечні пакети, потенційно можуть вплинути на стабільність системи небезпечні пакети, можуть вплинути на роботу системи в залежності від обладнання

Випуски

Починаючи з Linux Mint 9, він офіційно випускається в чотирьох редакціях

CD, DVD, OEM і Universal.

CD - випуск, в силу обмеженості місця на CD, що не включає в себе деякі додатки (наприклад, Java) і локалізації; DVD - випуск, що включає в себе більше додатків і локалізацій, ніж CD; OEM - для OEM - предустановки; Universal (US/Japan) - особлива версія системи, поширювана на DVD, яка не включає в себе, за замовчуванням, пропрієтарних медіакодеков, користувач сам вирішує, погоджуватися з ліцензійною угодою в їх використанні чи ні. Також доступні версії з оболонками робочого столу, відмінними від GNOME: KDE, Xfce, LXDE і Fluxbox. Починаючи з версії 12 «Lisa», до складу дистрибутива включене середовище робочого столу MATE - форк від GNOME 2.x, завдяки чому користувачі можуть вибирати між новим GNOME 3 або більш звичним оточенням MATE (подібним GNOME 2).