LEONARDO

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Помилка створення мініатюри: /bin/bash: line 1: /usr/bin/convert: No such file or directory

Error code: 127
Leonardo

Leonardo — другий за продуктивністю суперкомп’ютер в Європі. Він встановлений у дата-центрі італійського міста Болонья. Комп’ютер складається з трьох модулів: для управління, зберігання даних та обчислень. Останній має пікову продуктивність понад 240 петафлопсів.

Використання

Суперкомп’ютер Leonardo допомагає зменшити та керувати ризиками через екстремальні ситуації, природні явища , землетруси , цунамі , вулканічні явища , раптові повені , для боротьби з пандемією та епідемічними ситуаціями. Також його використовують для аналізу космічних даних, розрахунку нових матеріалів, аналізу ниток ДНК та моделювання цифрових двійників.

Архітектура

Leonardo надає користувачам два основних обчислювальних модуля :

  • Модуль Booster , метою якого є максимізація обчислювальної потужності . Він був розроблений , щоб задовольнити вимоги до найвибагливіших обчислювальних ресурсів з точки зору часу до рішення , одночасно оптимізуючи енергію до рішення . Цей результат досягається за допомогою 3456 обчислювальних вузлів, кожен з яких оснащено чотирма графічними процесорами NVidia A100 SXM6 64 ГБ , які керуються одним 32-ядерним процесором Intel Ice Lake . Очікується, що цей модуль розділу забезпечить обчислювальну продуктивність понад 240 Пфлопс.
  • Модуль , орієнтований на дані , спрямований на задоволення ширшого спектру програм . Його 1536 вузлів оснащено двома процесорами Intel Sapphire Rapids, кожен з яких має понад 50 ядер, щоб досягти стабільної продуктивності понад 9 PFlops.
Виробник EVIDEN
Кількість ядер 1,824,768
Процесор Xeon Platinum 8358 32C 2.6GHz
Інтерконект Quad-rail NVIDIA HDR100 Infiniband
Рік встановлення 2023
Performance
Продуктивність Linpack (Rmax) 238.70 PFlop/s
Теоретичний пік (Rpeak) 304.47 PFlop/s
Nmax 10,216,800
Power Consumption
Потужність 7,404.40 (Submitted)
Рівень вимірювання потужності 2
Software
Операційна система Linux
Компілятор Nvidia NVCC / Intel Composer
Математична бібліотека NVIDIA CuBLAS / Intel MKL
MPI Open MPI

Історія

Некомерційний консорціум Cineca, до якого входить близько 69 італійських університетів та близько 27 національних дослідницьких центрів — сьогодні, напевно, найбільший, найпотужніший і найстаріший (заснований у 1967 році) суперкомп'ютерний центр наукових досліджень в Італії.

Він розташований у невеликій італійській комуні Казалеккьо ді Рено у місті Болонья, і займається підтримкою наукового співтовариства за допомогою високопродуктивних обчислень – розробляє та проектує інформаційні системи для підприємств, охорони здоров'я та держуправління. Тут тривало будівництво суперкомп'ютера Leonardo — компоненти обладнання прибули на 600-метровий (кв.м.) майданчик лише у липні 2022 року.

Як і LUMI, Leonardo є частиною «Європейського спільного підприємства з високопродуктивних обчислень» (EuroHPC), отримавши фінансування у розмірі 120 мільйонів євро від ЄС. Хоча загальна вартість склала близько 240 мільйонів євро — крім ЄС, інвесторами виступили італійські університети.

Джерела

1. https://www.top500.org/system/180128/

2. https://leonardo-supercomputer.cineca.eu/

3. https://techrate.com.ua/top-10-naypotuzhnshih-superkompyuteriv/

4. https://habr.com/ru/companies/first/articles/714622/

5. https://servernews.ru/1078045

До сторінки Проекти ЕОМ історичного значення