IBM Sequoia

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Sequoia6.1000pix.jpg
Sequoia — проект суперкомп'ютера петафлопсної продуктивності, заснований на архітектурі Blue Gene / Q. Розроблений компанією IBM для Національної адміністрації з ядерної безпеки (англ. National Nuclear Security Administration) в рамках програми Advanced Simulation and Computing Program. Суперкомп'ютер став до ладу в червні 2012 року в Ліверморської національної лабораторії. Інформація про нього була оприлюднена в лютому 2009 року: метою розробників стало досягнення 20-петафлопсного рубежу в продуктивності, що в 20 разів перевершує кращу систему 2009 року в списку кращих 500 суперкомп'ютерів, IBM Roadrunner.

14 червня 2012 в рамках проекту TOP500 було оголошено, що суперкомп'ютер Sequoia став найпродуктивнішим у світі і змістив з першого місця японський K computer. Продуктивність в тесті LINPACK склала 16,32 петафлопс на 1572864 ядрах.


Dawn

Для обкатки технологій, які готуються до застосування в Sequoia, IBM спроектував 500-терафлопсний комп'ютер під назвою Dawn. Ця система була запущена в квітні 2009 року і увійшла до десятки найбільш продуктивних комп'ютерів світу згідно червневого випуску списку Top500. Dawn був побудований з використанням архітектури Blue Gene / P, тоді як для створення Sequoia використано наступне покоління - Blue Gene / Q.

Цілі

Sequoia буде використовуватися в основному для моделювання ядерних вибухів, замінивши суперкомьютери ASC Purple і Blue Gene / L, що працюють в Ліверморської національної лабораторії. Також Sequoia зможе вирішувати завдання для потреб астрономії, енергетики, вивчення людського геному і зміни клімату.

Архітектура

Sequoia побудована за архітектурою Blue Gene / Q, що є останнім поколінням в лінійці суперкомп'ютерних архітектур Blue Gene. Суперкомп'ютер складається з 98304 обчислювальних вузлів і має 1,6 Пб пам'яті в 96 стійках, розташованих на площі в 300 кв. м. Використовуються 16-ти або 8-ми ядерні центральні процесори POWER, виготовлені по техпроцесу 45 нм.

При високої енергоефективності в розрахунку на флопс продуктивності (3000 Мфлопс / ват - це в 7 разів вище, ніж для систем архітектури Blue Gene / P), енергоспоживання комплексу становить близько 6 мегават електричної енергії.

Джерела

  1. http://www.theguardian.com/technology/2009/feb/03/fastest-supercomputer-ibm-sequoia
  2. https://www.llnl.gov/news/nnsa-awards-ibm-contract-build-next-generation-supercomputer
  3. https://computing.llnl.gov/tutorials/bgq/index.html