Google Earth

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Google Earth що це?

Project.jpeg

Google Планета Земля — це безкоштовна, вільно-завантажувана програма компаніїї Google що відображає віртуальний глобус. В рамках даного проекту в мережу Інтернет було викладено аерофотознімки та сателітні знімки більшої частини Землі.Для деяких регіонів ці знімки сягають дуже високої якості. Програма поширюється під двома різними ліцензіями: Google Earth, безкоштовна версія та Google Earth Pro, що пропонується для комерційного використання.

Історія

10 років тому людина вже могла в Інтернеті за допомогою деяких програм побачити супутникові фотографії (космознімки), які, однак, зoвсім не були пов'язані з картографічними сервісами. А в 2005 році у Google з'явилася нова функція GoogleMaps. Це система динамічних інтерактивних карт, супутникові фото накладені на звичайні карти, що дає можливість для пошуку інформації про місце розташування, переміщення по картах, швидкого та простого пошуку потрібного маршруту, і що найцікавіше, за допомогою технології Keyhole (розробка цифрових і супутникових карт) Google можуть відображати як традиційні карти, так і супутникові фотографії (вид місцевості з висоти). А в червні 2005 року створено сервіс «GoogleEarth» з 3D- картами Землі. 23 лютого 2010 року стало можливим автоматично додавати на Panoramio фотографії з сайту PicasaWebAlbums. 25 березня 2011 року на сайті Panoramio налічувалося вже близько 50 мільйонів фотографій. Нині за 20 днів на сайт завантажується понад мільйон фото. Із них 25-30% видаляються адміністрацією або самими користувачами. Сьогодні «GoogleEarth» працює над 3D- картами, які є «склеєними» з фотознімків, що зроблені зі спеціальних літаків. Так фотографуються будівлі, пам'ятники, навіть дерева на вулицях. Крім цього, камери встановлюють на дахах автомобілів, а де машина проїхати не може, там працюють співробітники Googleз камерами, що закріплені на рюкзаках.

Основні можливості «GoogleEarth»

Project1.jpeg
  • віртуальна камера, що дозволяє користувачу легко потрапити в будь-яку точку Землі;
  • наявність тривимірної моделі земної кулі з нанесеними на неї супутниковими знімками, мапами, іншими даними;
  • інтерактивні 3D-моделі будівель та інших значних об'єктів;
  • назви географічних об'єктів, населених пунктів, вулиць, аеропортів, доріг тощо;
  • мітки та фотографії користувачів;
  • функція вимірювання відстаней;
  • можливість збереження пошуку, налаштувань і закладок «GoogleEarth»;
  • можливість перегляду знімків космічного простору.

Аналоги Google Earth

  • Waze. Безплатний додаток до мобільних пристроїв, дозволяє відстежувати ситуацію на дорогах і трасах в режимі реального часу, прокладати оптимальні маршрути, отримувати інформацію і попереджати інших про зміну дорожніх умов, першкоди, пости ДАІ, спілкуватися з іншими користувачами на карті.
  • OpenStreetMap(дослівно «відкрита карта вулиць»), скорочено OSM - некомерційний картографічний проект зі створення силами користувачів Інтернету детальної вільної та безкоштовної карти світу.
  • NASAWorldWind - повністю тривимірний інтерактивний віртуальний глобус, створений NASA. Робота з цим сервером вимагає технічної підготовки. Використовує супутникові знімки NASA та аерофотознімки USGS для побудови тривимірних моделей Землі, Місяця, Марса, Венери та Юпітера.
  • Yandex. Mapsдає доступ до карт понад 300 міст, можливість пошуку компаній по введеній адресі.

Це тількі найвідоміші аналоги сервісу «GoogleEarth», але сьогодні є всі підстави твердити, що саме «GoogleEarth» є найповнішим, найоперативнішим та наймасовішим. На відміну від багатьох аналогів, «GoogleEarth» не потребує попередньої технічної підготовки. Достатньо завантажити тривимірне зображення Землі, потім увести адресу і можна розглянути у найменших деталях найвизначніші пам’ятки, споруди, наприклад, статую Свободи чи піраміду Хеопса, Ейфілеву вежу чи оперний театр у Сіднеї. Величезне значення, має і той факт, що будь-хто при бажанні може долучитися до цього сервісу, додаючи й власні фото.

Корисні посилання

  • Google Earth-Що це таке? ([1])
  • Скачати Google Earth ([2])