Eos

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Nvidia-eos.jpg

EOS NVIDIA DGX SUPERPOD - NVIDIA DGX H100, XEON PLATINUM 8480C 56C 3.8GHZ, NVIDIA H100, INFINIBAND NDR400.

Компанія Nvidia анонсувала свій новітній суперкомп’ютер Eos, здатний оперувати 18,4 екзафлопс даних. Ця знахідка робить його одним із найпотужніших і найпередовіших комп’ютерів у світі. Eos призначений для використання в центрах обробки даних і дослідницьких лабораторіях, де активно працюють над інноваційними рішеннями в галузі штучного інтелекту. Апарат складається з 576 відеокарт NVIDIA DGX H100, кожна з яких оснащена 8 флагманськими ШІ-прискорювачами H100. Всі ці карти з’єднані високошвидкісною мережею Infiniband Quantum-2 з низькою затримкою і високою пропускною спроможністю, забезпечуючи ефективне і швидке опрацювання даних.

Характеристики

Eos.jpg
Назва EOS NVIDIA DGX SUPERPOD
Дата початку розробки Листопад 2023 року
Дата запуску 2024-ий рік
Виробник Nvidia
Країна USA
Архітектура 485,888 ядер, Xeon Platinum 8480C 56C 3.8GHz
Обчислювальна потужність 121.40 PFlop/s, 188.65 PFlop/s (теоретично максимальна)
Операційна система Ubuntu 22.04.3 LTS

Архітектура

Суперкомп’ютер оснащений 1152 процесорами Intel Xeon Platinum 8480C, кожен з яких має 56 ядер. Суперкомп’ютер NVIDIA Eos демонструє шалену продуктивність для ШІ-застосунків на рівні 18,4 Ефлопс (FP8), також забезпечуючи близько 9 Ефлопс в обчисленнях FP16 і 275 Пфлопс у FP64. Розробники вказують, що Eos здатний впоратися з найбільш вимогливими робочими навантаженнями у сфері ШІ, враховуючи навчання великих мовних моделей, рекомендаційні алгоритми, квантове моделювання та багато іншого. Високу продуктивність NVIDIA Eos забезпечують потужні прискорювачі та інтерфейси компанії NVIDIA, а також програмне забезпечення, таке як NVIDIA Base Command та NVIDIA AI Enterprise.

Призначення

Архітектура Eos оптимізована для робочих навантажень АІ, що вимагають наднизької затримки та високої пропускної здатності між великим кластером прискорених обчислювальних вузлів, що робить її ідеальним рішенням для підприємств, які бажають масштабувати свої можливості з обробки завдань штучного інтелекту. Мережева архітектура на базі NVIDIA Quantum-2 InfiniBand з технологією In-Network Computing підтримує швидкість передачі даних до 400 Гбіт/с, забезпечуючи швидке переміщення великих наборів даних, необхідних для навчання складних моделей АІ. У Nvidia додають, що Eos стає ключовим ресурсом, який обіцяє прискорити розвиток застосунків на базі ШІ для кожної організації.

Джерела

До сторінки Проекти ЕОМ історичного значення