1.1. Поштові голуби.

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

У країнах Межиріччя голубів посилали з різними депешами. Пізніше голубина пошта виникла в Єгипті і в Греції. У Римі голуби конкурували з ластівками. Голуби-поштарі здатні літати без відпочинку кілька годин поспіль, долаючи відстані в середньому сімдесят кілометрів на годину.


E""e.jpg


http://podrobnosti.ua/technologies/2011/01/10/745406.html


За часів континентальної блокади, влаштованої англійцям Наполеоном, голубів використовували як контрабандистів. Під своїми крилами поштарі переносили з Англії до Франції дорогоцінні камені.



Example!ёл.jpg



http://relaxic.net/tag/наполеон-бонапарт/


В Англії поштові голуби чимало сприяли добробуту відомого роду банкірів Ротшильдів. Один з них, Натан Ротшильд, який жив у Лондоні, був пристрасним голубівників. Під час наполеонівських воєн він містив приватну голубину пошту. Агенти Ротшильда слідували по п'ятах за військами Наполеона і негайно передавали своєму господареві про всі важливі події за допомогою поштових голубів. Курс англійських цінних паперів до битви при Ватерлоо був дуже низьким, а після поразки Наполеона він швидко піднявся, ніж майстерно скористався Ротшильд. За допомогою голубів він дізнався про поразку французького імператора на три дні раніше англійського уряду, і зіграв на підвищення. Ця операція принесла йому мільйонні доходи.

-- У Росії першу поштову голубину зв'язок дальністю в 90 верст між Москвою і своїм маєтком організував в 1854 році князь Голіцин. А в 1881 році військовим відомством був розроблений проект голубиної зв'язку Москва-Санкт-Петербург. Заснована на природному властивості голубів повертатися до свого гнізда, голубина пошта використовувалася у військах в XIX і початку XX століття - у першій світовій та громадянській війні. Базами голубиної зв'язку служили стаціонарні і польові голубники. Листи прикріплялися до лапки голуба, який міг доставляти їх на відстань до 300 км.

Розвиток засобів зв'язку