Як вибрати звукову карту? СПК

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Довідник Список використаних джерел Список учасників НОП

В одній веселій пісні є слова «прийшла весна пташки співали».Дійсно нас постійно оточує світ усіляких звуків, починаючи від пташиного співу і аж до класичних симфонічних творів. У зв’язку з тим, що персональний комп’ютер у багатьох людей займає досить важливе місце в житті, то і відтворення різних звуків з його допомогою є дуже поширеним.
В даний час майже всі наявні у продажу материнські плати мають інтегровану звукову карту. У більшості випадків вони здатні підтримувати систему 5.1 або 7.1. Вбудована звукова карта дістається вам абсолютно безкоштовно, так як входить до складу материнської плати, а за окремий пристрій вам доведеться віддати чималі гроші.

Крутилка.jpg

Загалом, якщо ви любите послухати якісне відтворення музики або дивитися фільми зі звуковим ефектом присутності, то коли будете купувати звукову карту, необхідно звернути свою увагу на деякі моменти. Знайте, що можливо отримати найбільш якісний звук тільки при зв'язку акустичної системи з цифровим або оптичним інтерфейсом (S/PDIF). Але необхідно пам'ятати, що отримати чистий звук можна буде тільки при використанні гарного джерела, тобто немає сенсу купувати окрему звукову карту, якщо у вас прості стереоколонки.
Майже у всіх інтегрованих (вбудованих) звукових платах, більшість функцій покладено на головного процесор, що виконує більшу частину робіт для обробки сигналу і перетворення. У зовнішніх звукових платах є окремий звуковий процесор, а деякі моделі навіть володіють власною пам'яттю. Таким чином, можна назвати ці звукові плати апаратними, вони абсолютно незалежні і зовсім не використовують ресурси комп'ютера.
При підключенні до аналогового виходу неможливо уникнути всіх типів перешкод і шуму, це просто не вийде, а використання цифрового виходу абсолютно точно виключає їх появу. Потрібно зазначити, що у деяких вбудованих звукових плат також є доступ до S/PDIF, це оптичний вихід, який здатний видавати високоякісний звук без найменших спотворень і перешкод.

Як правило, головний критерій вибору звукової карти - кінцева мета її використання. Більшість власників персонального комп'ютера користуються можливостями звукової плати для того, щоб послухати музику, пограти в ігри, а також для запису і обробки власних музичних композицій.

Шанувальникам ігор необхідно порадити звукові плати з підтримкою EAX ADVАNСЕD HD, EAX, так як ці функції дозволять відчути повністю всі присутні аудіоефекти в сучасній грі. Але в даному випадку з вбудованою звуковою картою емуляція EAX значно завантажує центральний процесор і зменшує його швидкодія. З цієї причини до ігор рекомендують застосовувати зовнішню звукову карту.

Ще одна проблема, з якою вам доведеться зіткнутися при виборі звукової карти - її тип. На сьогоднішній день є 2 типи звукових карт: зовнішня і внутрішня. Внутрішня звукова карта вставляється в PCI слот материнської плати, не займаючи при цьому зайвого місця і без зайвих проводів. Зовнішня звукова карта, як це зрозуміло з назви, є окремим пристроєм, але при цьому вона має невеликі розміри. Експерти рекомендують зупинити свій вибір на зовнішній звуковий карті по ряду причин:

  • По-перше, на внутрішню звукову карту можуть впливати електромагнітні завади, що в свою чергу може негативно впливати на відтворення звуку, біля зовнішньої звукової карти таких проблем не буде.
  • По-друге, зовнішня звукова карта не обмежена в розмірах, тому вона може включати більшу кількість роз'ємів, що позначиться на якості звуку і дає можливість розширити свої функції. Крім того, зовнішня звукова карта - це єдиний варіант поліпшити якість відтвореного звуку на ноутбуці і підключити до нього аудіосистему 5.1.


Компьютерные технологии