Як вибрати жорсткий диск? СПК

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Довідник Список використаних джерел Список учасників НОП

Жорсткий диск (англ. Hard disk drive, англ. HDD), у комп'ютерному сленгу бульш відомий, як «вінчестер», — магнітний диск, основа якого виконана з твердого матеріалу. У більшості ЕОМ виконує функцію енергонезалежного носія інформації з довільним доступом.

При проблемі, який жорсткий диск вибрати, перше на що треба звернути свою увагу, так це на виробника жорстких дисків. Грамотний вибір виробника часто виявляється визначальним фактором в таких аспектах, як термін життя пристрою, енергоспоживання, тепловиділення, його швидкість і обсяги. На даний момент конкуренція і час виділила лише трьох гідних виробників жорстких дисків, які є воістину гігантами в даній галузі ит-технологій: Seagate (вони ж Maxtor), Samsung і Western Digital. Звичайно ж є компанії Toshiba і Hitachi (та інші), але на мою думку ці компанії вже далеко відстали від трьох передовиків даної галузі та їх продукти на порядок їм поступаються.

WD (WesternDigital)

Колись еталони жорстких дисків, тепер втрачають свої позиції. На практиці HDD цієї компанії відрізняються підвищеним тепловиділенням (що вимагає нормального охолодження) і низькою стабільністю, але зате працюють при малому шумі і з приголомшливою швидкістю. Як говоритися, від ваших потреб залежить ваш вибір, якщо вам необхідний тихий і швидкісний жорсткий диск, то це WD.

Seagate

Дана компанія випускає на мою думку еталони стабільності. Головна відмінна риса жорстких дисків Seagate — це їх низьке тепловиділення. Також варто відзначити їх безшумну роботу і низьке споживання, що дуже важливо при скромній потужності БП. Але швидкість цих дисків бажає знати кращого, вони досить повільні.

Samsung

Напевно параметр цих жорстких дисків нікого не залишить байдужим — це маленька ціна. Звичайно за досить невелику ціну доведеться поплатитися средніми показниками, але вибір за вами! Ніяких особливих результатів ви від них не отримаєте.

Інтерфейс

При виборі жорсткого диска необхідно знати куди і як він вставляється, і який інтерфейс краще. Інтерфейс — це спосіб підключення жорсткого диска до комп’ютера або до іншого пристрою, що підтримує підключення жорсткого диска. Від інтерфейсу залежить пропускна здатність диска (тобто Швидкість запис / читання). Так як стаття підготовлена для початківців користувачів, то я втрачу такі інтерфейси як SCSI, SAS, так як дані інтерфейси не властиві домашнім комп’ютерам. Так само забудемо про інтерфейс ATA на увазі його повного морального застарівання. По суті залишилося тільки два інтерфейси SATA і eSATA:

  • SATA. На даний момент найпоширеніший інтерфейс. Є кілька версій цього інтерфейсу — SATA-I-II-III. Розрізняються тільки за швидкістю передачі даних (150 Мбайт / с, 300 Мбайт / с, 600 Мбайт / c відповідно для кожної з версій);
  • eSATA. Найчастіше використовується для підключення зовнішніх жорстких дисків.

Для зовнішніх жорстких дисків також використовують порти USB.

При питанні який жорсткий диск вибрати, не забудьте зовнішній чи внутрішній ви хочете. Зовнішній можна завжди брати з собою, але він повільний і дорожче, внутрішній вінчестер швидких і дешевше, але не придатний для грубої перенесення, наприклад в сумці. Для домашнього комп’ютера рекомендую купувати SATA жорсткі диски, вони оптимальні по продуктивності і ціні. Необхідно також пам’ятати, що ваша материнська плата повинна підтримувати жорсткі диски SATA. До речі якщо на вашій платі інтерфейс SATA — I то можна легко встромляти в нього жорсткий диск SATA-II або SATA-III і навпаки, проблем з роботою не буде.

Розміри і ємність

Ємність чисто залежить від ваших особистих потреб! Чим більше ви збираєтеся зберігати даних на жорсткому диску, тим більше він потрібен. Що стосується фізичного розміру, або форм-фактора, то найпоширеніші і по суті єдиний на ринку — це 2.5 і 3.5 дюйма. Перші, як правило, застосовуються в ноутбуках і зовнішніх жорстких дисках. Для домашніх комп’ютерів природно — це 3.5 дюйма. До речі, до слова, у дисків 2.5 дюйма швидкість в рази менше ніж у дисків в 3.5 дюйма.

Кеш

Обсяг буфера (кеш) — буфер це проміжна пам’ять для синхронізації потоків читання / запису. Буфер збільшує швидкість будь-якого жорсткого диска, тому що інформація береться їх кеш, а не з диска. В сучасних дисках обсяг кешу як правило від 8 до 64 Мб. Природно, чим він більший, тим краще.