Шаблон:Готи

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Готи

Чорні постаті ходять по вулицям, виблискуючи срібними ланцюгами та пірсингом. У них чудернацькі зачіски та екстремальний макіяж, вони говорять про якісь незрозумілі речі та спілкуються про те, що сьогодні вночі було б чудово прогулятись по старому кладовищу на околиці міста. Ні, це не зйомки чергового фільму жахів й не Міжнародний злі сатаністів. Це просто готи – одна з найцікавіших субкультур на сучасному культурному просторі.

Вони є в кожному місті по всьому світу. Вони живуть поміж нас, спілкуються з нами і в той самий момент дуже від нас далекі, занурені у власний світ та власні думки. Багато їх і в Україні, в Києві зокрема. Якщо ви якось увечері прогуляєтеся по Андріївському узвозу та його околицях, точно наткнетесь на цих похмурих людей…

ПОХОДЖЕННЯ


Насправді, термін готика походить з архітектури. Так називають художній стиль, котрий царював в 11-14 сторіччях. Неймовірно красиві форми церков та соборів й до сьогодні радують око. А самі ж готи трактують цей вид архітектури як вічну спробу йти вгору – дістатись до небес. Таким є завдання всієї субкультури, саме тому і була обрана ця назва.

Не дивно, що ця похмура субкультура зародилась на туманному Альбіоні – як і більшість інших культур. Що були за причини зародження, сказати важко. Можливо, на свідомість юнаків та дівчат не дуже добре впливав постійний туман та дощ, а може, атмосфера життя в Британії з її консерватизмом та похмурістю породила „дітей ночі”.

Все почалось на початку вісімдесятих – тоді ця субкультура створювала своєрідну стіну між робочим населенням та молодими інтелектуалами. В принципі, цей рух торкався всіх галузей культурного життя – але основний акцент залишався все-таки на музиці. Як і у випадках з іншими культурними формуваннями, музика стала рушійним фактором у поширенні ідеї готів. Ось тільки у цьому випадку готика увібрала в себе всі ті стилі, що вже існували в суспільстві, але змінила їх, наповнила більшим філософським сенсом та медитативністю. Таким чином і з’явились на світ готик-рок, готик-метал, etc. Це був своєрідний прояв індивідуалізму, прагнення відродити романтику минулого. Але під новим, більш похмурим кутом. Імідж

Якщо ви побачите гота на вулиці, то одразу його впізнаєте. За час становлення субкультури її учасники сформували особливий імідж. Вони прагнуть якомога сильніше виділитись з натовпу, показати всім навколо, що вони не одні з нас. Основним кольором готичного іміджу є чорний. Воно й не дивно – це колір ночі, колір таємниці та чогось потойбічного. Напевне, саме тому готи, котрі прагнуть якомога сильніше відмежуватись від реального світу и обрали цей відтінок для свого одягу.

Однак, сам колір – це ще не все. Для повноти картини у власному стилі потрібно використовувати зразки одягу минулих століть, поєднуючи їх з новітніми елементами. Виходить такий своєрідний цвинтарний арт-нуво, що виставляє напоказ як душу, так і тіло самого гота. От і ходять по вулицям міст похмурі юнаки та дівчата із чудернацькими зачісками та не менш чудернацькими нарядами.

Імідж готів, зрештою формується за певними канонами. Як би він не змінювався протягом років, але незмінним завжди залишався чорний колір одягу, деколи з елементами червоного, та срібні прикраси. З самого початку одяг носився виключно з матерії, але на початку 90тих всі почали фанатіти від чорної шкіри. Так і з’явилася на світ нова гілка моди, котра максимально протестувала проти повсякденності та банальності. Звісно, більшість людей не дуже чітко ідентифікує готів й часто плутає з сатаністами, або ще біс зна з чим.

Світогляд

Як стверджують самі готи, головне – це світогляд: повне занурення в абсолютний індивідуалізм та романтику. На жаль, сьогодні мало хто це розуміє – в субкультурі з’явилось багато прибічників, котрі вважають що для того, щоб бути готом, вистачає натягти чорний лискучий одяг, ходити вночі на кладовища та слухати НІМ.

Як стверджують справжні київські готи, це приносить шкоду розвитку субкультури, але в той самий момент популяризує її та залучає до неї все нових людей.

Стиль життя

Ми вже казали, що сама субкультура напряму залежить від музики. В свою чергу, готична сцена є настільки різноманітною, що може викликати подив у непідготовленої людини. Напрямів тут стільки, що чорт ногу зламає. Тому й не дивно, що кожен гот слухає щось своє – хтось ходить на дискотеки й танцює під сінті-поп, а хтось трясе хаєром під готик-метал, а хтось фехтує на мечах й насолоджується готик-фольком. У кожного щось своє.

Однак субкультура – це не тільки музика. Готика – це і література, і кіно, і арт та фото. Одним словом, все те, що може слугувати духовною їжею. Адже справжні готи постійно знаходяться в стані самоосвіти – вони багато читають, подорожують, відвідують галереї та виставки. Звісно, коло їх уподобань не настільки широке, але це не заважає їм бути людьми інтелектуальними та ерудованими. --Хоменко Дарина 13:27, 5 жовтня 2010 (EEST)