Тренінг Використання Веб 2.0 у навчальному процесі

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Головна Учасники Приклади завдань Результати тренінгу Консультації Блог тренінгу

Основні поняття Вікі-технології

Вікі-технологія – потужний інструмент для швидкого створення та редагування колективного гіпертексту. При цьому дописувач або група учасників проекту не відволікаються на html-кодування та встановлення зв‘язків між різними частинами тексту. Цю роботу виконує спеціальний програмний агент. Це дозволяє користувачам, які не мають спеціальних знань ІТ-технологій, створювати та редагувати тексти.

Принципи, історія виникнення та інші поняття Вікі.

Приклади використання Вікі

Вікіпедія

Вікі-ОСВІТА

ITEACH WIKI

Letopisi.ru

Вики-разметка ВКонтакте

Опис Вікі-розмітки

Опис Вікі-розмітки на ВІКІ-Освіта

Мінімальний Вікі-словник на Летописи

Завдання 4.1. Реєстрація в Вікі-середовищі. Створення та заповнення особистої сторінки

Ми будемо працювати в Вікі-середовищі КДПУ-Вікі розташованого за адресою wiki.kspu.kr.ua.

Для початку роботи з Вікі необхідно зареєструватись на сервері. При реєстрації можете скориcтатись інструкцією.

Для створення особистої сторінки необхідно натиснути на ім'я користувача в верхньому рядку середовища. Вікі запропонує Вам створити нову сторінку. До тексту нової сторінки необхідно додати такий текст {{subst:Template:Персональна сторінка}} та зберегти сторінку. За цією спеціальною командою Вікі створить Вам сторінку на основі шаблону для особистих сторінок.

Додати своє прізвище до списку учасників тренінгу, таким чином, щоб прізвище, ім'я та по-батькові було посиланням на вашу особисту сторінку. Наприклад так, Андронатій Павло Іванович

Наповніть особисту сторінку даними про себе. Не забудьте в розділі проекти в яких я беру участь вказати посилання на головну сторінку нашого тренінгу, наприклад так: [[Тренінг Використання Веб 2.0 у навчальному процесі]]


Спілкування в Вікі. Обговорення. Налагодження спостереження

Сторінка «обговорення» це спеціальна сторінка що містить дискусії стосовно змісту асоційованої з нею «предметної» статті. Щоб переглянути цю сторінку, перейдіть по посиланню обговорення. Якщо вибрано стиль по замовчуванню, то це посилання розмішено нагорі сторінки у вигляді закладки що відразу слідує за закладкою основної статті.

Сторінки обговорення слугують для покращення змісту основної статті. Питання, претензії, видалені частини тексту (наприклад, по причині упередженості), арґументація на користь зміни тексту основної статті, коментарі — усе це розміщується на сторінці обговорення.

Ваша сторінка користувача також має свою сторінку обговорення. Сторінки обговорення користувачів використовуються для комунікації між користувачами, однак слід пам'ятати, що ці сторінки є загальнодоступними, якщо Ви бажаєте повідомити користувачеві щось приватно, використовуйте електронну пошту.

Якщо інший користувач додасть коментар на Вашу сторінку обговорення, повідомлення Ви маєте нові повідомлення з'явиться нагорі сторінки, яку Ви переглядаєте.

Щоб розмістити повідомлення на сторінці обговорення користувача, перейдіть на його сторінку, та потім на закладку «обговорення». На сторінкі Нові редагування, Ви можете відразу перейти на сторінку обговорення користувача що вніс зміни до статті вибравши посилання Обговорення в дужках після імені користувача.

Більш детальна інформація

Для спостереження за змінами в довільних статтях та зображенях, діяльністю окремих учасників проектів використовується службова сторінка Список спостережень

Щоб переглянути попередні версії сторінки скористайтесь посиланням Історія, яке відкриє сторінку Історія змін сторінки.

Більш детальна інформація

Категорії Вікі-КДПУ

Категорії потрібні для організації статей в групи, які б полегшували орієнтацію в проекті та дозволяли швидко знаходити потрібну інформацію, не користуючись пошуком або алфавітним покажчиком.

Головне правило:Категорії повинні бути інформативними та корисними.

Стаття може належати до декількох категорій. Але слід пам'ятати, що чим більша кількість категорій співставляється зі статтею, тим меншою стає користь від такого співставлення. Тому слід підходити до класифікації тої чи іншої статті дуже зважено. Система категорій сама по собі є ієрархічною. Тобто, деякі категорії можуть бути підкатегоріями іншої категорії. Наприклад, категорія "Фізика" може включати підкатегорії "Класична механіка", "Квантова механіка" та ін. В свою чергу, до категорії "Класична механіка" належать статті "Закони Ньютона", "Імпульс" та інші. Але очевидно, що стаття не може належати до категорії і, одночасно, до підкатегорії цієї категорії. Виключення робиться лише для тих статей, які визначають саму категорію (наприклад, стаття "Україна" може бути віднесена і до категорії "Країни світу", і до категорії "Україна").

Щоб додати сторінку із будь-якого простору імен у категорію слід додати тег категорії, наприклад:

[[Category:Назва категорії]] або [[Категорія:Назва категорії]]


Буде створено посилання на відповідну сторінку категорії із простору імен "Категорії".

Сторінка може бути віднесена до більш ніж однієї категорії додаванням кількох тегів категорій. Посилання на категорії до яких відноситься сторінка з'являються у спеціально відведеній області екрану, місцерозташування якої залежить від налаштувань користувача. Теги додають у кінець статті. Посилання на категорії з'являються у порядку їх слідування в тексті. Списки статей що відносяться до даної категорії сортуються на сторінці категорії автоматично.

Додавання зображення у категорію є еквівалентним додаванню до категорії сторінки опису зображення.

Завдання 4.2. Організація спілкування у Вікі КДПУ. Категорії Вікі

 1. Створити коментар до головної сторінки тренінгу з Вашою думкою про Вікі-технологію (обов'язково з підписом).
 2. Організувати спостереження за сторінками курсу та своєї групи. Переглянути власний список спостереження.
 3. Переглянути історію змін особистої сторінки.
 4. Переглянути свій внесок та внесок будь-якого студента з сторінки портал спільноти
 5. Додати власну сторінку до категорії викладачі ([[Категорія:Викладачі]]).
 6. Cтворити власну категорію до Вашого курсу

Завантаження файлів. Додавання html-коду до Вікі-КДПУ

Вікі-КДПУ підтримує завантаження до середовища різних форматів файлів. Детальніше


Завдання 4.3. Створення Вікі-сторінок до Вашого курсу

 1. Створити Вікі сторінку до Вашого курсу, яка буде подібною до цієї головної сторінки і містити завдання для самостійної роботи студентів
 2. Додати створену сторінку до категорії нашого курсу [[Категорія:Тренінг "Використання Веб 2.0 у навчальному процесі"]] та до категорії Вашого курсу
 3. Додати посилання на головну сторінку Вашого курсу до розділу мої роботи власної сторінки.
 4. Додати посилання на головну сторінку Вашого курсу до сторінки з результатами. Посилання оформіть у вигляді назви курсу, та прізвища виконавця.
 5. Сворити Вікі сторінку до Вашого курсу яка б містила ілюстрації (рисунки) до курсу.
 6. Створити Вікі сторінку до Вашого курсу яка б містила таблицю до курсу.
 7. Створити Вікі сторінку до Вашого курсу яка б містила запис mp3 до курсу.
 8. Створити сторінку до Вашого курсу яка б містила html-код якого-небудь ресурсу (наприклад презентації google-документи).
 9. За бажанням, додайте на всі сторінки курсу навігаційну таблицю.Головна Учасники Приклади завдань Результати тренінгу Консультації Блог тренінгу