Типи корпусів. СПК
|
Після придбання нового комп'ютера або удосконаленні старого нерідко виникає ситуація, що сам корпус комп'ютера вже не задовольняє тим чи іншим вимогам. Це і рівень шуму, установка нових деталей якого додаткового блоку живлення, охолодження. А в ваш старий корпус не поміщаються всі ці нововведення, або рівень температури підвищується просто до позамежних меж. І ви починаєте шукати найбільш доступне рішення проблеми: покупка нового корпусу або виготовлення його самостійно, своїми силами. У даній статті буде розглянуто приклад, як виготовити корпус для комп'ютера своїми руками або його поліпшити.
Як відомо, у виборі корпуса комп'ютера потрібно замислюватися не тільки про зовнішній вигляд, хоча оригінальний підхід та нестандартне рішення теж важливі. В першу чергу потрібно чітко уявляти, що корпус - це невід'ємна частина вашого ПК, а не просто красива коробка на столі або під столом. До конструкції корпусу потрібно підійти зі знанням справи. Спочатку потрібно дізнатися, які бувають види і типи корпусів, їх відмінності і функціональність.
На сьогоднішній день відомі всього чотири основних різновиди типів корпусів для ПК. Є, звичайно, безліч неординарних рішень, але про це згодом. У кожному з цих типів є свої хороші і не дуже сторони, тому не можна однозначно сказати, який з них найкращий. Просто прочитайте їх достоїнства і недоліки, щоб у своїй конструкції було на що спиратися. Або, якщо ви вирішите що самостійне виготовлення вам не під силу, то вам будуть зрозумілі критерії, за якими ви зможете купити підходящий якісний корпус у виробника. Існує вертикальне (tower) і горизонтальне (desktop) виконання корпусів. Вертикальне виконання корпусу зазвичай дозволяє поставити більшу кількість накопичувачів і всіляких інших пристроїв, а горизонтальні - більш компактні.
Зміст
Основні типи корпусів ПК
Small Form Factor (компактний).
Цей тип корпусу відрізняють компактні розміри. Він особливо зручний для офісних комп'ютерів, або для домашнього ПК, якщо вам не потрібна особливо потужна система. Розміри такого корпусу досить невеликі (близько 25х25 см), що дозволяє йому легко вписатися в будь-який інтер'єр і зайняти мінімум місця. У таких корпусів є великий мінус, така мініатюризація вимагає підходящої «начинки», невеликі розміри деталей. У такій корпус вже не вийти, наприклад, вставити сучасну потужну відеокарту або процесор. Крім того, малі габарити можуть викликати проблеми з охолодженням, компоненти можуть перегріватися, викликаючи збої та поломки системи.
Mini-Tower Form.
Такий корпус вже можна використовувати для досить потужного офісного ПК, або для домашнього медіа-центру. Такі корпусу, як правило, спочатку укомплектовані блоками живлення потужністю від 400W. В такому корпусі можна зібрати хорошу систему з двоядерним процесором, поставити потужну відеокарту, але, багато сучасних комплектуючі для такого варіанту доведеться вибирати з розрахунку «міні». Ще однією незручністю є необхідність щомісячної чистки від пилу.
Moddle-Tower Form.
Цей тип корпусу є найпопулярнішим і поширеним. У такій корпус можна легко помістити хорошу систему вентилювання, кілька потужних відеокарт, поставити додаткові жорсткі диски. Цей корпус добре підійде для тих, хто не обмежений розмірами системного блоку. Подібний тип корпусів складно вписати в інтер'єр, але він забезпечує хорошу продуктивність системи і задовольнить вимоги навіть затятих «ігроманів».
Big-Tower.
Такий корпус дуже рідко можна зустріти в якості домашнього ПК. Він помітно більше всіх інших, і його висота досягає, як мінімум, півметра. В цьому корпусі можна розмістити не лише штук п'ять хороших відеокарт або вінчестерів, він придатний для створення серверів або комп'ютера, керуючого іншими комп'ютерами в офісі. Такий корпус дозволяє розмістити в ньому хорошу вентиляцію, що позбавить комп'ютер від можливості перегріву. Таким чином, Big-Tower ідеально підходить найбільш просунутим користувачам, які зайняті в області IT технологій та особливо вимогливим геймерам.
Першим моментом, на який потрібно звернути увагу при підборі або конструюванні корпусу - чи є достатнім внутрішній простір. Необхідно визначити, чи зможете ви помістити туди пристрої для необхідного охолодження системного блоку, установки вентиляторів. Необхідно, щоб повітря вільно циркулював всередині корпусу, забезпечуючи тим самим охолодження всіх деталей.
Звертайте увагу на потужність,що знаходиться в корпусі, або купленого окремо блоку живлення (БЖ). Вона повинна бути достатньою для планованої системи ПК. Також слід звернути увагу на розташування блоку живлення в корпусі. При великих потужностях БП потрібно подумати про його охолодженні. БЖ потрібно охолоджувати лише себе.
Якщо БЖ знаходиться зверху ми отримуємо такі переваги:
- Досить низький рівень шуму (19дБ) при установці БЖ потужністю 430 Вт, вентиляторі ARX FD1212-S2142E 12V 0,36A 2400 об / хв.
- Температура елементів підвищується незначно (+3 градуси в БЖ і +1 градус в корпусі)
- Стандартне розташування.
- Вільний вихід повітря.
Компанією SilverStonetek налагоджений випуск корпусів з нижнім розташуванням БЖ.
Переваги даної конструкції є:
- Блок живлення служить для охолодження тільки себе.
- Не виникає необхідності переробляти БЖ.
- Низький центр ваги для корпуса ПК.
З недоліків можна відзначити: надмірний шум вентилятора і утруднений доступ повітря до вентилятора БЖ.
Матеріалом для виготовлення корпусу в основному є алюміній чи сталь, хоча багато саморобні корпусу виготовлені з дерева або оргскла. До достоїнств алюмінієвого корпусу можна віднести легкий вага і хорошу тепловіддачу. Але такий корпус легко гнеться і нерідкі появи подряпин. Вартість алюмінієвих корпусів вище, ніж сталевих. Сталевий же корпус володіє більшою надійністю і міцністю. Всі деталі в такому корпусі будуть надійно захищені. Крім того, сталь краще гасить вібрації, що знижує шум роботи комп'ютера.
При розгляді різних дизайнерських рішень корпусів, важливо в першу чергу визначиться, які роз'єми і інтерфейси вам знадобляться зараз і в майбутньому. Багато з можливих варіантів, наприклад термометр, вбудований в колонки, вам не потрібен, а іншим він просто необхідний. Тут потрібно вам самим вирішити, який підібрати дизайн і конструкцію, виходячи з перерахованого вище. І не забути про оригінальність ...