Таблиця до проекту "Особливості немовлят. Провідний вид діяльності та новоутворення у немовлят", факультет педагогіки та психології,2015.

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Період немовляти.Етапи розвитку

Етапи розвитку Вік Характеристика
1 етап Від народження до 5-6-ти місяців
Цей період ха­рактеризується становленням ситуативно-особистісного спілкування, інтенсивним розвитком сенсорних систем, нору, слуху.Зміст потреби у спілкуванні полягає у прагненні до доброзичливої уваги. Розвивається воно за допомогою експресивно-мімічних засобів, які немовля інтенсивно засво­ює протягом 4-х-6-ти тижнів. У цьому віці спілкування є провідною діяльністю. Воно допомагає малюку вижити і адаптуватися до обставин життя.
2 етап Від шести місяців до року.
Цей період пов'язаний з розвитком хапання, установленням зорово-рухових координацій (координація між рукою та оком). Дитина вже здатна втримати предмет, інтенсивно засвоює маніпулювання ним. Розширюється її простір. Створю­ються передумови для розвитку маніпуляції з предметами і предметного сприймання. Спілкування відбувається на фоні маніпуляцій, які стосуються предметів.Дитина виявляє своє прагнення до співробітництва позами, жестами. Спілкування має яскра­во емоційний відтінок, йому притаманні не лише позитив­ні емоції. Діти можуть проявляти образу, гнів, якщо пове­дінка дорослого їх не влаштовує. Збагачується і спектр їх­ніх позитивних переживань.
До 12-ти місяців виника­ють ділові контакти у формі спільних предметно-практичних та ігрових дій. У цей період закладаються основи по­дальшого повноцінного спілкування з однолітками. Форму­вання цієї потреби починається з 3-х місяців з виникненням орієнтувальної активності на однолітка.