Створення текстових написів
Створення текстових написів
До створених графічних зображень можна додавати текстові написи, використовуючи інструмент Текст .
Для цього спочатку потрібно виділити прямокутну область, усередині якої буде розміщений текст. Контур цієї області буде обведений штриховою лінією.
Розміри цієї текстової рамки можна змінювати перетягуванням маркерів зміни розміру, а положення – перетягуванням області при наведенні вказівника на контур рамки.
Потім на Панелі атрибутів тексту (рис. 7.18), яка автоматично з’являється біля текстової рамки, можна вибрати значення властивостей символів тексту: шрифт, розмір символів, стиль шрифту та ін.
Панель атрибутів тексту можна закрити, а за потреби – відкрити знову відповідною командою в меню Вигляд.
Колір символів тексту обирається на Палітрі кольорів лівою кнопкою миші, а колір фону всередині текстової рамки – правою кнопкою миші.
Рис. 7.18. Панель атрибутів тексту
Як і для виділення фрагментів малюнка, на додатковій панелі можна вибрати режим прозорості фону:
Після налаштування інструмента Текст усередині створеної рамки можна ввести потрібний текст.
Під час створення напису його текст можна редагувати і форматувати. Форматування буде застосовуватися для всього напису, а не до окремих його символів.
Завершення створення напису здійснюється вибором будь-якої точки за межами текстової рамки. Після цього текст стає частиною графічного зображення, і вносити зміни в його вміст чи оформлення, використовую чи інструмент Текст,стає неможливим.