Стаття про субкультури Мамон Яни
Хто ж такі готи? Насправді, термін готика походить з архітектури. Так називають художній стиль, котрий царював в 11-14 сторіччях. Неймовірно красиві форми церков та соборів й до сьогодні радують око. А самі ж готи трактують цей вид архітектури як вічну спробу йти вгору – дістатись до небес. Таким є завдання всієї субкультури, саме тому і була обрана ця назва.
Імідж
Якщо ви побачите гота на вулиці, то одразу його впізнаєте. За час становлення субкультури її учасники сформували особливий імідж. Вони прагнуть якомога сильніше виділитись з натовпу, показати всім навколо, що вони не одні з нас. Основним кольором готичного іміджу є чорний. Воно й не дивно – це колір ночі, колір таємниці та чогось потойбічного. Напевне, саме тому готи, котрі прагнуть якомога сильніше відмежуватись від реального світу и обрали цей відтінок для свого одягу.
Однак, сам колір – це ще не все. Для повноти картини у власному стилі потрібно використовувати зразки одягу минулих століть, поєднуючи їх з новітніми елементами. Виходить такий своєрідний цвинтарний арт-нуво, що виставляє напоказ як душу, так і тіло самого гота. От і ходять по вулицям міст похмурі юнаки та дівчата із чудернацькими зачісками та не менш чудернацькими нарядами.
Імідж готів, зрештою формується за певними канонами. Як би він не змінювався протягом років, але незмінним завжди залишався чорний колір одягу, деколи з елементами червоного, та срібні прикраси. З самого початку одяг носився виключно з матерії, але на початку 90тих всі почали фанатіти від чорної шкіри. Так і з’явилася на світ нова гілка моди, котра максимально протестувала проти повсякденності та банальності. Звісно, більшість людей не дуже чітко ідентифікує готів й часто плутає з сатаністами, або ще біс зна з чим.
Світогляд
Як стверджують самі готи, головне – це світогляд: повне занурення в абсолютний індивідуалізм та романтику. На жаль, сьогодні мало хто це розуміє – в субкультурі з’явилось багато прибічників, котрі вважають що для того, щоб бути готом, вистачає натягти чорний лискучий одяг, ходити вночі на кладовища та слухати НІМ.
Як стверджують справжні київські готи, це приносить шкоду розвитку субкультури, але в той самий момент популяризує її та залучає до неї все нових людей.
Стиль життя
Ми вже казали, що сама субкультура напряму залежить від музики. В свою чергу, готична сцена є настільки різноманітною, що може викликати подив у непідготовленої людини. Напрямів тут стільки, що чорт ногу зламає. Тому й не дивно, що кожен гот слухає щось своє – хтось ходить на дискотеки й танцює під сінті-поп, а хтось трясе хаєром під готик-метал, а хтось фехтує на мечах й насолоджується готик-фольком. У кожного щось своє.
Однак субкультура – це не тільки музика. Готика – це і література, і кіно, і арт та фото. Одним словом, все те, що може слугувати духовною їжею. Адже справжні готи постійно знаходяться в стані самоосвіти – вони багато читають, подорожують, відвідують галереї та виставки. Звісно, коло їх уподобань не настільки широке, але це не заважає їм бути людьми інтелектуальними та ерудованими.
Опитування
- Хто такі готи?
Різновид субкультури. | Це ті хто любить чорний колір. |
- Могли б ви відрізнити гота від емо?
Так. | Напевно так. |
- До якої субкультури ви хотіли би відноситись?
Якщо чесно, ні до якої. | Нізащо не стану одним із них. |