Стаття з "Основи інформатики з ЕП", "Рослини і тварини садів" - 15-2групи, ФПП , 2015-16рік

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Рослини і тварини садів

Актуальність статті

Матеріали статті

Сад – це не тільки місце, де ростуть фруктові дерева, кущі, ягоди, квіти. Це витвір мистецтва, який створюється упродовж тривалого часу. План саду, форма доріжок, поєднання різних видів дерев, склад квітів на клумбах – результат художньої творчості людини.Багато садів є історичними пам’ятками, подібно до пам’яток архітектури, картин чи інших мистецьких витворів. Розвиток садового мистецтва пов'язаний з історією культури різних часів і народів. Віками розвивалася зелена архітектура, що надавала садам симетричним прямолінійних штучних форм. Із часом штучний архітектурний стиль поступився пейзажному – вільному, близькому до природи.

Ботанічні сади відрізняються від декоративних тим, що в них зібрано величезну кількість посаджених у певному порядку рослин, кожна з них має етикетку з назвою.

Передусім до екосистеми саду належать спеціально висаджені людиною дерева і кущі. Найпоширенішими фруктовими деревами в Україні є яблуня, груша, черешня, вишня, слива, абрикос; кущами - смородина, малина, аґрус. Кримські яблука, мелітопольські черешні відомі далеко за межами України.

Штучні екосистеми зазвичай мають меншу життєстійкість, ніж природні екосистеми. Якщо сад не доглядати, він заростає бур’янами, дикорослими деревами і кущами, перестає давати урожай. Особливо сад потребує догляду навесні, так як з’являються шкідники. Не поспішайте купувати отрутохімікати для боротьби із шкідниками. Придивіться до птахів і жуків, які живуть поруч з вами. Щодоби захисники саду з’їдають стільки личинок, гусені, що вага з’їденого переважає вагу їх власного тіла у 2-3 рази. Наприклад, жужелиці з ранньої весни до пізньої осені поїдають гусінь, ловлять мух, комарів, не минають і черв’яків.


Отже, спостерігаємо ланцюг живлення в штучній екосистемі сад: рослина -> шкідник -> птах

Список використаної літератури

  1. http://agronomist.in.ua/prisadibna-dilyanka/kviti/bagatorichni-kviti.html

Інтернет ресурси до теми

Квіти[1] Зелена архітектура[[2]]

Додаткові матеріали до теми

http://ibud.ua/ua/statya/rasteniya-kusty-derevya-dlya-sada-426

[[3]]

[4]

Результати вивчення теми

Презентація на тему[5]

Альбом[6]