Стаття до проекту "соціальні мережі" Касян Марина
Соціальна мережа — соціальна структура, утворена індивідами або організаціями. Вона відображає розмаїтні зв'язки між ними через різноманітні соціальні взаємовідносини, починаючи з випадкових знайомств і закінчуючи тісними родинними вузами. Вперше термін було запропоновано в 1954 році Дж. А. Барнесом (в роботі Class and Committees in a Norwegian Island Parish, «Human Relations»). Максимальний розмір соціальних мереж становить близько 150 осіб, а середній — 123 (Хілл та Данбер, 2002).
Як соціальна мережа сприяє профенсійній самореалізації?
Самовираження - невід'ємна частина нашого життя, одним з проявів якої став Інтернет. Багато хто просто живуть в мережі, деякі - працюють, ще хтось грає чи знайомиться, проте все так чи інакше самовиражаються, щоб чимось відрізнятися від інших користувачів мережі. Нікому не секрет, що Всесвітня павутина в своєму розвитку пройшла шлях від середовища професійного спілкування програмістів до середовища вільного користування, що, в порівняння з професійними інтересами, реалізує більш широкі особистісні інтереси. Наочним прикладом є зменшення питомої ваги мотивів професійного і ділового характеру діяльності користувачів Інтернету. І, навпаки, мотиви комунікативного, особистого спілкування набувають все більшу популярність. Які можливості надає соціальна мережа людині для самопрезентації? Самопрезентація - це усвідомлюваний і постійно здійснюваний у міжособистісній взаємодії процес пред'явлення - «Я-інформації» у вербальній і невербальній поведінці суб'єкта самопрезентації з урахуванням специфіки соціальної ситуації. Незважаючи на те, що самопрезентаційні тактики, що застосовуються в міжособистісному спілкуванні - одночасно і тактики управління враженням, самопрезентація виступає в якості однієї з категорій управління враженням, яке пов'язано з більш широким процесом контролю і регулювання різноманітної інформації, що надходить про інших людей, об'єкти та події.
Чи є справжні друзі й люди у соціальних мережах?
Соціальні мережі часто піддаються критиці за свою зверхність і штучність. Врешті-решт, може бути, щоб у однієї людини було 10000 друзів? Але при розумному використанні або при наявності закритих для загального перегляду акаунтів, соціальні мережі можуть зробити спілкування з близькими друзями або родичами набагато зручніше.�«Без соціальних мереж у мене не було б таких відносин з родичами. Або б вони не були настільки тісними, - сказав Коуен. - Безліч людей можуть поділитися схожими історіями». «Дружні стосунки, які були сформовані звичайним чином, набагато легше підтримувати в наш час, ніж це було в минулому, - погодився Скратон, - я кажу лише про те, що телефони і «Твіттер» можуть підмінити способи зав'язування дружби». «Дружба, яка вимагає великих зусиль і приносить багато розчарувань, «стара форма дружби», яка включає в себе особисту прихильність і довіру, набагато краще», - висловив свою думку Скратон.
Чи вистачає нам культури підчас спілкування у соціальних мережах?
Неписані правила спілкування в соціальних мережах: 1.Перше правило спілкування в соцмережах може звучати так: намагайтеся уникати віртуального непорозуміння. 2. Правила спілкування в соціальних мережах мають на увазі також і правила гарного тону в цілому. Тому, не забувайте вітатися, прощатися, говорити «спасибі» і «будь ласка». 3. Третє правило буде звучати так: маленькі секрети призводять до величезних наслідків. Соцмережа - місце, у якому всі Ваші секрети можуть стати відомі всім Вашим друзям. Не варто в листуванні навіть з найкращим другом згадувати якісь свої таємниці і секрети. 4. У Ваших друзів також розвинене ЧСВ (так зване почуття власної важливості). Не забувайте про це. Не викладайте в соціальні мережі фотографії своїх друзів або відеоролики, на яких вони вийшли невдало. 5. Ніколи не змішуйте відпочинок і роботу. Хоч це і складно. Що я маю на увазі? Уявіть: в офісі Ви самовідданий, але боязкий трудяга. А в житті - панк-рокер, пошляк і любитель азійських «полуничок».
Яка справжня мета соціальних мереж?
Згодом звичайна потреба у комунікації між людьми набула зовсім інших рис. Створені у США в 2003-2004 рр. такі сервіси, як LinkedIn, MySpace и Facebook, мали на меті сприяти індивідуальному самовираженню людини. І ця тенденція триває до нині. В Україні, окрім славнозвісних вищезгаданих соцсайтів, широкою популярністю користуються й інші соціальні мережі, мета яких не самовираження, а об’єднання людей задля спільних тем, інтересів. Так, Folk - мережа для неформального спілкування, Connect - молодіжна соціальна мережа, Profeo - ділова соціальна мережа для професіоналів, Українські науковці у світі - соціальна мережа для науковців. Окрім позитивного впливу, всі сайти неформального спілкування несуть і негатив. Розповсюдження неправдивої інформації, провокації, шантаж - все це здійснюється через соціальні мережі. Ніхто не дає гарантії, що уряд може заборонити їх і у нас, адже багато роботодавців давно дійшли до такого висновку. Якщо глобальні соціальні мережі не закриють, то вони матимуть великий шанс втратити актуальність і дати поштовх до створення нових технологій спілкування.
Соціальні мережі - це місця для спілкування чи знайомств чоловіків та жінок?
Серед чоловічої половини 66,7% користується мережею Інтернет постійно, серед жіночої – 40%, часто користуються Інтернетом 33,3% чоловіків і 60% жінок. “Виходять” в Інтернет постійно, або “Живуть там” – 13,3% осі чоловічої і жіночої статі, декілька раз на день, або раз в день – 80% чоловіків і жінок, рідко бувають там – 6,7% осіб обох .