Стаття до проекту "Штучний інтелект" Карпенко Карина

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


Тема статті

Штучний інтелект в медицині

Опис проблеми

Застосування штучного інтелекту — процес активного використання найсучасніших наукових досягнень у сфері інформатики в різноманітних галузях життєдіяльності суспільства. Сьогодні багато технологій створюються на базі штучного інтелекту. Медицина не лишилась осторонь цих тенденцій. Можливості застосування для діагностики й лікування досить різноманітні.

 Помилок припускаються всі. Але в деяких галузях помилкові рішення - вкрай небезпечні. Приміром, хибний діагноз у медицині може виявитися фатальним. 

І тут на допомогу людям приходять машини: у майбутньому завдяки широкому застосуванню штучного інтелекту кількість помилкових діагнозів та й взагалі помилок у сфері охорони здоров'я має істотно скоротитися.

Зараз багато досвідчених медиків досить скептично оцінюють можливості застосування штучного інтелекту в лікарнях та клініках і критикують це. Попри таке негативне ставлення, дослідники в багатьох лабораторіях, розташованих у різних куточках планети, намагаються з'ясувати перспективи подальшого застосування штучного інтелекту в медицині. А таких можливостей, як виявилося, немало.

Актуальність впровадження штучного інтелекту в медицині зростає з кожним роком. Згідно дослідженням, використання АІ в медицині здатне збільшити валовий прибуток компанії в сфері охорони здоров`я. В 2016 році частина європейського ринку AI була оцінена в 270$ млн. За оцінками BIS Research, до 2025 року загальний ринок АІ в сфері охорони здоров`я буде дорівнювати $28 млрд при CAGR більше 45,1%, а ринок АІ для медичної візуалізації і діагностики— $2,5 млрд.

Сьогодні на практиці медицина використовує штучний інтелект в якості електронного асистента, для проведення моніторингу, віртуалізації даних, програмних рішень для медичних закладів.

  Як застосовують AI в медицині за кордоном

За кордоном використання АІ досягло високого рівня. За останні 5 років було успішно реалізовано безліч проектів, серед яких:

1.Система моніторингу пацієнтів від Qventus дозволяє відстежувати кожен крок пацієнта від запису в реєстратурі до виписки із стаціонару;

2.Можливість вибору індивідуального лікування, реалізовано компанією з Японії Fronteo Healthcared в системі KIBIT;

3.Електронний асистент від Bright.md допомагає швидко знайти різну інформацію для лікаря та медичного персоналу про пацієнтів;

4.Карманний кардіолог від AliveCor. Мобільний додаток, який може обробляти дані датчика для зняття кардіограм в будь-яких умовах. AI розшифровує дані пацієнта, в разі небезпеки інфаркту – завчасно приходить сповіщення про те, що необхідно звернутися до лікаря.

5.Ізраїльський стартап MedyMatch Technology продемонстрував систему на базі ШІ, метою якої є виявлення точного діагнозу інсульту. Система в режимі реального часу порівнює знімок мозку пацієнта з сотнями інших, які знаходяться в хмарному сховищі.

  Які рішення по розробці AI в медицині пропонують в Україні?

Лідерами українського ринку з розробок штучного інтелекту в області медицини, є найбільші IT-компанії України.

Серед видатних розробок найбільш вражаюче демонструють приклади штучного інтелекту з інтелектуальними рішеннями для лікарень и закладів охорони здоров`я:

  • SoftServe - створили систему healthcare, яка направлена на захист здоров`я та поліпшення медичного обслуговування;
  • Еверест- компанія, яка створила сервіс віртуалізації даних для клініки «Добробут»;
  • Ciklum - відома впровадженням кардіомонітора для оснащення дитячого кардіологічного центру, розробки компанії відзначені престижною премією в світі;
  • GlobalLogic - займається розробкою медичного оснащення і програмних продуктів на основі сучасних інновацій в сфері штучного інтелекту;
  • DataArt - впровадила электронні медичні картки та систему контролю за роботою лабораторій.

Представлені розробки з використання технології AI дозволяють забезпечувати якісно новий рівень медицини. Сучасний сервіс значно збільшує також рівень медичного обслуговування людей. Розробка сучасних програмних продуктів полегшує роботу лікарів і медичного персоналу, перекладає монотонну рутинну роботу по обліку та моніторингу на новітню комп`ютерну техніку.

Отже,зараз технології штучного інтелекту є дуже прогресивними та використовуються зокрема в медицині : при діагностиці захворювань, дослідженні генома, розробці ліків і медичної візуалізації. Пристрої, створені на основі ШІ, здатні навчатися, аналізувати велику за обсягом інформацію, а також приймати рішення самостійно. Це дозволяє зекономити час, кошти і більш ефективно обслуговувати пацієнтів.

Блог до проекту

[1]

Мультимедійна презентація

Google Диск

Календар подій проекту:

https://calendar.google.com/calendar?cid=MXZqOWpjb2lrZnE5dnRma3QyZmY4NmExMGtAZ3JvdXAuY2FsZW5kYXIuZ29vZ2xlLmNvbQ

Опитування до проекту

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd8dVjZFVMfLAdeeyCUA5fIWFSaLhXysvTube4ig23Le5C3zQ/viewform?usp=sf_link

Фотоальбом до проекту

Google Фотознімки https://photos.app.goo.gl/nKV1wg1ENKCmKZSr5

Спілкування між учасниками проекту

  • Чат
  • Форум
  • Спільнота на базі соціальних мереж
  • Skype
  • Telegram
  • Viber
  • Wiki-сторінка
  • Сайт
  • .....

Інформаційні ресурси

Друковані джерела

  1. ...
  2. ...
  3. ...

Відеоматеріали

1. Штучний інтелект - друг чи ворог людині? [2]

2. Штучний інтелект: як робитимуть операції на серці [3]

Електронні ресурси

  1. ЗАСТОСУВАННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ В МЕДИЦИНІ [4]
  2. AI В МЕДИЦИНІ: КАРДИНАЛЬНІ ЗМІНИ ЗВИЧНИХ СПОСОБІВ ОБСЛУГОВУВАННЯ ПАЦІЄНТІВ [5]
  3. ШІ в допомогу лікарям та пацієнтам.[6]


Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка