Стаття до проекту "Соціальні мережі" Троянська Ксенія

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


На цьому місці розмість статтю, у якій висвітліть свій досвід та враження від проведеного дослідження із соціальними мережами. Також у статті розмістіть посилання на документи, що Ви створили або розмістили у різних ресурсах, та порівняльну таблицю (зразок поданий у завданні). У висновках статті зробити порівняння досліджуваних соціальних мереж. Посилання на цю статтю розмістити на власній сторінці користувача у розділі "Мої роботи".

При складанні висновків до статті враховуйте, що задача роботи у проекті, дати відповіді на такі запитання:

  • Як соціальна мережа сприяє професійній самореалізації?
  • Які можливості надає соціальна мережа людині для самопрезентації?
  • Яка справжня мета соціальних мереж?
  • Чи вистачає нам культури підчас спілкування спілкування у соціальних мережах?
  • Чи може міжнародне спілкування в соціальних мережах вплинути на культурний розвиток особистості?
  • Соціальні мережі - це місце для спілкування чи знайомств чоловіків та жінок?
  • Чи є справжні друзі й люди у соціальних мережах?
Social-media-image.jpg



Поняття соціальної мережі

 Соціальна мережу спрямовано побудова співтовариств з Інтернету з людей зі схожими інтересами чи діяльністю. Зв'язок здійснюється з допомогою сервісу внутрішньої пошти чи миттєвого обміну повідомленнями. Також бувають соціальні мережі на допомогу пошуку як людей за інтересами, а й самих об'єктів цих інтересів: веб-сайтів,прослушиваемой музики тощо. п.
 Зазвичай з сайту мережі можливо вказати інформацію себе (дату народження, школу, вуз, улюблені заняття й те), через якуаккаунт користувача зможуть знайти інших учасників. Відрізняються відкриті й закриті соціальні мережі. Один із звичайних чорт соціальних мереж — система "друзів" і "груп".
 Для рекламодавців соціальні мережі надають унікальні можливості безпосереднього контакту з споживачами. Щодня мільйони користувачів ведуть розмови про компаніях, їх товарах і послугах, ділячись своєю думкою та враженнями. Через війну окремо узятий учасник мережного співтовариства може зіпсувати (навпаки) репутацію компанії з багатомільйонним оборотом.
 До найвідоміших соціальним мереж ставлятьсяMySpace,Facebook,Twitter іLinkedIn (Північна Америка),Nexopia (Канада),Bebo (Великобританія),Facebook,Hi5,dol2day (Німеччина),Tagged.com іXING (Англія),Skyrock (за кордоном Європи), PublicBroadcasting Service,Orkut,Facebook іHi5 (Південна і Центральна Америки),Friendster,Multiply,Orkut,Xiaonei іCyworld (Азія).
 У Росії її найпопулярніші такі соціальні мережі, як УКонтакте, Мій Світ, Однокласники, Мій Коло,ЖЖ.
 УКонтакте — соціальна мережу, російський аналог сервісуFacebook за данимиAlexa Internet третій з відвідування сайт Росії, другої за популярності в Україні й у Білорусі, четвертий у Казахстані, 38-ї у світі. Сайт спочатку позиціонував себе як соціальної мережі у студентів і випускників російських ВНЗ, пізніше — як універсальний засіб зв'язку всім соціальних груп, і вікових груп. У 2009 року "УКонтакте" вперше обігнав з відвідування у Росії свого конкурента — "Однокласники".
 Міймир@mail — російськомовна соціальна мережу, з'єднує сторінка користувача дії на основних порталахMail. На порталі "Мій світ" зареєстровано понад 40 млнпрофайлов, більш 300 тис. людина постійно перебувають у моєму сайті у статусі "он-лайн".
 Як і інших соціальних мережах, завдання проекту "Мій світ" — допомогу у пошуку однокласників, знайомих, колег, на друзів і рідних. Тут можна спілкуватися із допомогою особистих повідомлень, дарувати одна одній віртуальні презенти, висловлювати емоції, і казати про таємних бажаннях, розміщувати свої фотографії і відеоролики, мати особистий блог й читати блоги інших учасників, завантажувати пісні і - слухати музику.
 Девіз проекту "Мій світ": "Ваші друзі, однокурсники і однокласники завжди поруч із Вами"!
 "Мій Коло" — російськомовна соціальна мережу, спрямовану встановлення ділових контактів для людей. Архітектура мережі є кола користувачів, де перший коло — це близькі друзі користувача, яким він довіряє свою контактну інформацію, друге коло — це друзі друзів користувача, а третій відповідно друзі друзів його. Один із головних функцій даної соціальної мережі - це можливість для пошуку роботи, що є основним відзнакою "Мого Кола" з інших соціальних мереж. У ">МоемКруге" самими користувачами постійно публікуються нові вакансії працювати, а наявність розгорнутого резюме підвищує шанси бути запрошеним на співбесіду. А наявність великої кількості знайомих у першому колі може посприяти з того що роботодавець опиниться у вашому другому чи третьому колі. Тим самим було для через відкликання контактним обличчям треба буде лише попросити друзів "познайомити" з нею.
 >Одноклассники — соціальна мережу, російський аналог сайтуClassmates.com (анг.), використовувана на допомогу пошуку однокласників, однокурсників, колишніх випускників для спілкування із нею.
 >Живойжурнал,ЖЖ (анг.LiveJournal,LJ) —блог-платформа розміщувати онлайнових щоденників (блогів), або якийсь окремий блог ("щоденник", "журнал") в цій платформі. Пропонує звичайний для блогів набір функцій: можливість публікації записів, їх коментування читачами тощо; також є зручні додаткові функції, чимало з яких доступні безплатно всім охочим. Донедавна вирізнявся відсутністю обов'язкової реклами в безплатних блогах.
 Можливість додавати інших користувачівЖЖ до свого списку читання (так звануфрендленту) сприяє освіті соціальних мереж.    Підтримується ведення колективних блогів —ЖЖ-сообществ.

Історія соціальної мережі

  Спочатку комп'ютерна мережу у період розквіту "Бітлз" передбачалася яквоенно-ориентированная схема командування та управління. Але оскільки він розширилася межі вихідних вузлів і торговельних центрів зв'язку, як і ідея, що об'єднала комп'ютери, з'явилася можливість створити величезний форум, щоб обговорювати взаємно цікаві теми, і, можливо, навіть ознайомитися з на інших людей чи відновити старі зв'язки. У70-их той процес почався всерйоз.
 Можливо,Mullets безроздільно панували наприкінці70-их і на початку80-их, але – як багато, звісно, нагадають – комп'ютери були дуже рідкісною товаром. Мова машин ставив за глухий кут, які потенціал здавався обмеженим.Объедините усе це, і це опинитеся серед, де найзавзятіші ентузіасти ітехно-болтливие люди,увлеченние своїм хобі, могли існувати. Це вважалося заняттям для занудо. Тоді соціальна мережу робила свої перші крок до становленню того всюдисущого культурного явища, яку ми знаємо думку і любимо в 2009 року.
 Почалося все зBBS - електронних дощок оголошень. Ці місця дляонлайн-общения були дуже ефективними, вони дозволяли користувачам зв'язуватися з центральною системою, де їх могли завантажити файли або гри (багаторазово виробляючи копіювання програмного забезпечення з порушенням ліцензій) і збирається відправити повідомлення іншим користувачам. Одержуючи доступ по телефонним лініях через модем,BBS часто управляли люди,увлеченние своїм хобі, самі вони ретельно плекали соціальні аспекти і встановлює певну природу своїх проектів, вони ще більш як біля підніжжя появи комп'ютерів були "технарями". З іншого боку, висока ціна підключення великих відстанях зазвичай сприяла з того що дуже багато дошки оголошень були локальними, призначеними лише для місцевих жителів, які у своє чергу дотримувалися власних, обмежених кіл спілкування. І тепер, раптово антигромадське стало соціальним.
 >BBS ні дрібницею. Хоча технологія на той час обмежувала гнучкість цих систем, і творчий досвід кінцевого користувача з обміну лише текстовими даними, які передавалися на льодовикової швидкості, був невеликий,BBS ставали популярнішими протягом80-их і90-их, коли Інтернет справді прийшов у рух. У насправді, деякі послуги – такі якTomJennings'FidoNet – з'єднали численніBBS в міжнародні комп'ютерні мережі, які змогли пережитиинтернет-революцию.
 Але також інші засоби соціального взаємодії колись, ніж Інтернет зайняв чільне положення у свідомості людей. Однією з яких бувCompuServe - сервіс, який виник у1970-их якориентируемое на бізнес комунікаційне комп'ютерне рішення, але поширився наприкінці1980-их.
 >CompuServe дозволяв учасникам мережі передавати файли і реально отримувати доступом до новин і подій. Він пропонував те з ніж деякі досі зіштовхувалися – справжнє взаємодія. Ви могли послати повідомлення свого друга через новомодну технологію, сервіс дублював "електронної пошти" (поняття електронної пошти був новим тоді, до неї був найпоширеніший відкритий доступ). Ви могли також приєднатися до будь-кого з тисяч дискусійних форумівCompuServe, щоб поговорити з тисячами інших учасників на фактично будь-яку важливу тему дня. Ті форуми були надзвичайно популярними, вони були прототипами сучасних форумів, які знаємо сьогодні.
 Але істинний попередник сьогоднішніх соціальних мереж, мабуть, виник під маркою AOL (Америка он-лайн). Багато напрямах, і багатьом людей, AOL був Інтернетом перед Інтернетом, та її співтовариства учасників (доступ пошуку "профілів учасників", у яких користувачі вказували інформацію себе), мали, можливо, саму захоплюючу, передову можливість.
 У водночас розвивався і той реальний Інтернет. Yahoo хіба що запустив магазин, Amazon хіба що почав продавати тогочасні книги й у середині90-их почалася гонка, щоб отримати PC у кожному домашнє господарство. І 1995 з'явився сайт, що можна назвати першої сучасної соціальної мережею.
 Classmates.com відрізнявся від багатьох існуючих соціальних мереж тим, що запитував не: "З ким можу з'єднатися?" а скоріш, "З ким із моїх колишніх однокласників можу з'єднатися?". Він довів майже негайно, що це була мудра ідея. Перші користувачі було неможливо створити профілі, але де вони могли визначити місцезнаходження давно втрачених приятелів, грізних шкільних хуліганів і, можливо, навіть своє незабутнє "перше побачення". Він був хітом майже негайно, і сьогодні сайт налічує приблизно 40 мільйонів зареєстрованих користувачів.
 Інші сайти тієї епохи вибирали виключнодемографическо-управляемие ніші ринку. Однією з яких бувAsianAvenue.com, заснований 1997 р. ПродуктCommunityConnect Inc., який було створено Нью-Йорку колишнім інвестиційним банкіром і майбуттям ген. директоромCommunityConnectБеном Сяном. ЗаAsianAvenue.com пішов 1999 р.BlackPlanet.com, а 2000 р. латиноамериканськийMiGente.com. Усі три вижили до сьогодні, аBlackPlanet.com супроводжував надзвичайний успіх протягом усієї діяльності. Справді, за даними справжньоїкомпании-учредителяRadioOne, що придбалаCommunityConnect та її сайти у квітні 2008 р.,BlackPlanet.com залучає понад три мільйони унікальних відвідувачів щомісяця.

Чи є справжні друзі й люди у соціальних мережах?

 На жаль, соціальні мережі не можуть замінити реального спілкування. Але люди витрачають на них час, який могли б провести з сім'єю або друзями. Людина як би йде від справжнього життя в якийсь вигаданий світ. І найбільше від цієї напасті страждають підлітки. Адже, коли заводиш контакти в соціальній мережі, зовсім не обов'язково розповідати про себе правду. Завжди є можливість трохи прикрасити дійсність, показати себе більш красивим, успішним, крутим. У реальному житті всі ці хитрощі дуже скоро стають помітними і придуманий ореол героя пропадає. А в соціальній мережі можна підтримувати заданий образ мало не безкінечно. Тільки ось одна біда - справжніх друзів в мережі не заведеш. Підліток навіть тільки не знає, з ким він спілкується. Може, всі його друзі теж будують з себе когось, ким насправді не є. Але ж неможливо піти в Інтернет назавжди! Все одно доведеться спілкуватися з реальними людьми. А відповідних навичок у підлітка немає. Адже спілкування теж потрібно вчитися. Для цього потрібна практика, а не «віртуальні тренування» в мережі. Мені здається, люди, які звикли до спілкування через Інтернет, в житті дуже самотні. Дружба з реальними людьми дуже сильно відрізняється від електронної переписки. І якщо людина не навчиться дружити по-справжньому, він назавжди залишиться один.


Ресурси:

  • Посилання на колекцію закладок у веб-ресурсі БобрДобр;
  • Посилання на презентацію у [1] або Google Диск;
  • Посилання на власний фотоальбом (веб-ресурс для збереження цифрових фотографій [2]).


Сторінка проекту Соціальні мережі