Стаття до проекту "Соціальні мережі" Стрільцової Юлії

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Соціальні мережі міцно увійшли в наше життя. Вконтакте , однокласники , фейсбук , твіттер, живий журнал, мій світ - це одні з найпопулярніших платформ. Кількість користувачів вимірюється мільйонами. Напевно багато хто з Вас вже зареєстровані в будь-якої соціальної мережі, можливо навіть не в одній. На стадії становлення соціальні мережі використовувалися в основному для спілкування та розваг. Але зараз мережі стали повноцінним інструментом для бізнесу і зараз все більше компаній створюють спільноти і профілі в соціальних мережах для підтримки та просування свого продукту - будь це конкретний товар або послуги. Це обумовлено присутністю в мережах конкретної цільової аудиторії і можливістю тісно спілкуватися з живими людьми. З появою соціальних мереж з'явилася і професія смо фахівця Social Media, які саме і займаються залученням для клієнта потенційної цільової аудиторії. У кожній мережі є можливість створити власну групу, фан-сторінку і багато інших функцій. Ці речі можна використовувати для бізнесу. Також в цих мережах можна купити рекламу з можливістю тонкої настройки - це місто або регіон, вік, стать, інтереси.

Для початку рекламної компанії потрібно чітко розуміти, яка аудиторія в даної соціальної мережі переважає.

Наприклад, мережа Вконтакте, дуже добре підходить для просування розважальних ресурсів. Тут переважає молода аудиторія, яка активно спілкується між собою. Платоспроможність знаходиться не на дуже високому рівні, середній чек покупок тут коливається в межах 50-100 доларів.


В фейсбук більш зріла, інтелектуальна і платоспроможна аудиторія. Тут часто налагоджують ділові контакти і спілкуються між собою співробітники великих корпорацій і фірм. Кількість російськомовних користувачів вже досягла більше 4 млн. чоловік і постійно зростає. Фейсбук має дуже хороший інструментарій для ведення бізнесу - тут можна створити свій інтенет-магазин і успішно просувати його. Середній вік аудиторії становить від 18 до 33 років. За інтересам лідирують такі категорії: музика, кіно, спорт, автомобілі, інтернет, бізнес, навчання - саме в такому порядку. Основні учасники Фейсбук - це просунуті користувачі: блогери, гики, вебмайстри, бізнесмени, підприємці, маркетологи.


Однокласниками користуються більше 30 млн. чоловік. В минулому році адміністрація відновила дизайн і додала деякі корисні функції на сайт. Завдяки цьому підвищилася відвідуваність цієї мережі, користувачі почали проводити тут набагато більше часу. Як можна зрозуміти з назви мережі в основному тут шукають старих знайомих, колишніх однокласників, однокурсників і товаришів по службі. У співтоваристві також можна створювати групи по інтересах. Ділиться з друзями посиланнями на вподобаної ресурс, виставляти статус і натискати «Клас».

Ще одна «старіша» соціальна мережа LiveJournal або живий журнал , особливо користується популярністю у москвичів. По суті це не що інше, як власний інтернет-щоденник. Акаунти є безкоштовні та платні. У платних є можливість відключати рекламу і потужніший функціонал. В живому журналі є можливість додавати в друзі і також створювати співтовариства. Особливо популярні блогери-тисячники - це ті, у яких більше тисячі читачів. Вони впливають на блогосферу і мають великий авторитет. Нерідко вони пишуть замовні статті у своєму блозі і заробляють на цьому непогані гроші. ЖЖ можна використовувати більше для поширення інформації про свій продукт, ніж власне для продажів, користувачі люблять коментувати пости один одного і нерідко коментарі по своїй довжині набагато перевищують пост. Варто відзначити, що аудиторія в Живому журналі сформована досить давно і популярність даного ресурсу повільно, але впевнено падає.

Наступна досить популярна соціалкаМій Мир@Mail.Ru. Якщо у вас є пошта на Mail.ru, то можна автоматично створити аккаунт в Моєму Світі. Функціонал мережі дуже схожий на однокласники. Також можна дружити, обмінюватися повідомленнями, оцінювати фотографії, ділиться посиланнями і відео.

І нарешті, дуже популярний сервіс мікроблогів Твіттер. Користувачі можуть писати в ньому повідомлення, максимальна довжина яких не перевищує 140 символів. Запис стає видний всім користувачам, які вас читають. На даному етапі число російськомовних користувачів мікроблогу досягає 2млн. користувачів. Багато відомих компаній і людей активно користуються твіттером. Сервіс ще популярний тим, що багато користувачів пишуть і читають його за допомогою мобільних телефонів.


Соціальні мережі давно перетворилися на потужні рекламні майданчики з величезною живої цільовою аудиторією. І зараз фактично не залишилося компаній, які б не використовували їх для просування свого продукту, послуги або бренду.

При складанні висновків до статті враховуйте, що задача роботи у проекті, дати відповіді на такі запитання:

  • Як соціальна мережа сприяє професійній самореалізації?
  • Які можливості надає соціальна мережа людині для самопрезентації?
  • Яка справжня мета соціальних мереж?
  • Чи вистачає нам культури підчас спілкування спілкування у соціальних мережах?
  • Чи може міжнародне спілкування в соціальних мережах вплинути на культурний розвиток особистості?
  • Соціальні мережі - це місце для спілкування чи знайомств чоловіків та жінок?
  • Чи є справжні друзі й люди у соціальних мережах?
Social-media-image.jpg

Ресурси:

  • Посилання на колекцію закладок у веб-ресурсі БобрДобр;
  • Посилання на презентацію у Slideshare або Google Диск;
  • Посилання на власний фотоальбом (веб-ресурс для збереження цифрових фотографій Picasa).


Сторінка проекту Соціальні мережі