Стаття до проекту "Моє рідно місто або село" Подоліч Анастасія

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Лісабон

Цікавим місто є з багатьох позицій. І найяскравішою особливістю є те, що свого часу на його теренах проживало багато народностей. Серед них були цивілізовані греки, войовничі римляни, колоритні мусульмани. Кожна з цих цивілізацій залишила свої неповторні начерки в історії міста, зокрема, це відображено в особливостях архітектури, різноманітності кухні, цікавих народних звичаях та любові до фестивалів, релігійних переконаннях.

Lisboa-Лісабон-Панорама.jpg

Сьогодні Португальська столиця розвивається у швидкому ритмі, не відстаючи від інших європейських столиць, — покращується його інфраструктура та системи безпеки, охорони здоров'я, спорту та ін. Потрібно також додати що це одна з найтепліших світових столиць, з кліматом, що у значному ступені, обумовлений Гольфстрімом (теплою морською течією у північній частині Атлантичного океану). Але теплота міста полягає не тільки у погоді, але і в доброзичливості місцевих жителів, жовтогарячих барвах стареньких трамвайчиків, білобоких будиночках прибережної зони, які межують з блискучими висотками центру та багатьма монолітами історичної архітектурної спадщини.

Lisboa-Лісабон-Панорама2.jpg



Музей Гульбенкяна в Лісабоні

Музей Гульбенкяна являє собою приватну колекцію унікальних творів мистецтва, що несуть історичну цінність. Колекція стала надбанням громадськості після смерті магната Гульбенкяна, який заповідав її Португалії.

Для огляду туристам доступно кілька залів. У їх числі єгипетський, європейський і азіатський. Експонати в них унікальні: посмертна маска єгипетських мумій, виконана із золота, бронзові кішки, алебастрові чаші, вік яких перевищує дві з половиною тисячі років і багато іншого.

У європейському та азійському залі туристи зможуть побачити перські гобелени, справжній китайський фарфор, унікальні гравюри, а також монети, вази, статуї і старовинні меблі з Європи.

Музей Гульбенкяна в Лісабоні.jpg

Музей карет

Ще однією яскравою пам'яткою Лісабона є музей карет. Розташований в будівлі колишнього королівського манежу, музей є унікальним. У ньому зібрана найбільша в світі колекція експонатів. Представлені шикарні екіпажі належали монаршим особам і представникам португальського дворянства. Всі вони датовані XVII - XIX століттям. Крім самих карет відвідувачі унікального музею можуть подивитися і на не менш цікаві експонати, наприклад, кабріолети і дитячі візки.

Музей карет.jpg


Замок Святого Георгія в Лісабоні

Замок Святого Георгія вважається одним з найбільш значущих пам'яток Португалії. В якості фортеці він з'явився ще за часів Римської імперії, набагато пізніше він став замком і побачив з тих пір чималу кількість загарбників, господарів та ін. Замок розташований на пагорбі. Тут є відмінний оглядовий майданчик, з якого відкривається панорамний вид на околиці Лісабона. Цим замок і примітний, оскільки внутрішнє оздоблення бідне. У сам замок можна потрапити на транспорті або подолавши пішим ходом значний шлях вгору по горбу.

Замок Святого Георгія в Лісабоніjpeg.jpeg


Палац Ажуда

Лісабонський палац Ажуда являє собою колишню резиденцію португальських монарших осіб. Зараз він відкритий для відвідування туристами, зрідка в ньому проводяться урочисті заходи урядового рівня. Архітектура палацу - це неокласицизм. Внутрішні приміщення оформлені з розмахом, властивим тому часу. Так, на стінах висять картини пензля місцевих художників, інтер'єр з дорогими меблями вдало доповнюють срібні та золоті вироби, а також кераміка. Палац потопає в зелені прилеглого парку, по якому туристи також можуть прогулятися. Одне крило палацу так і залишилося недобудованим, причиною тому стали фінансові проблеми, що виникли в період будівництва. З цієї ж причини будівля вийшла не такою помпезною і великою, як замислювалося проектом спочатку.

Палац ажеуда.jpg


Кафедральний собор Лісабона

Собор Се - це не тільки найдавніший собор в Лісабоні, але й історична пам'ятка, яка свідчить про прихід влади та загарбників на територію міста в минулому. Спочатку на місці собору Се знаходився храм, що належить римлянам. Потім його перебудували в церкву. У VIII столітті святиня була зруйнована маврами, вони ж заснували тут мечеть, що простояла ще чотири століття. Собор Се був зведений в XII столітті. Зовнішній його вигляд більше скидався на кріпосну споруду. Згодом таке архітектурне рішення себе виправдало, оскільки собор зміг встояти під час сильного землетрусу XVIII століття.

У сучасному соборі є мощі святого Вінсета, дзвіниці, а також купіль, в якій був хрещений святий покровитель Лісабона.

Кафедральний собор Лісабонаjpg.jpg

Вежа Белем

Вежа Белем, зведена в XVI столітті в гавані Лісабона зараз знаходиться під егідою ЮНЕСКО. Вежа, яка стала символом епохи великих географічних відкриттів - це важлива історична пам'ятка всій Португалії. Вежа частково була зруйнована під час сильного землетрусу. Поступово її відновили, і тепер вона має свій первісний вигляд. З території вежі Белем відкривається дуже гарний вид на гирлі річки міста і всю його західну частину.

Вежа белем.jpg



Рідне місто або село на карті України Google

Знімок екрана з 2015-10-08 09-32-05.png

Таблиця "Найважливіші події"

Дата Історична подія
1200 р. до н.е На місці Лісабона був фінікійський торговий порт.
1147 р. Перший король Португалії Альфонсо I відвоював місто у маврів.
1255 р. Місто стає столицею Португалії.
1288 р. Король Діонісіус заснував загальну школу в Лісабоні.
1520 р. Побудована башта-маяк Торрі ді Белен.
1 листопада 1755 р. Стався найсильніший в історії сучасної Португалії землетрус, в результаті якого Лісабон дуже сильно постраждав.
1863 р. Засновано Морський музей у Лісабоні королем Луїшем.
28 лютого 1904 р. Був заснований професійний португальський футбольний клуб Бенфіка з міста Лісабона.
1910 р. Замок Святого Георгія був оголошений пам'яткою національного значення.
1994 р. Місто було культурною столицею Європи.
1998 р. Було відкрито новий міст через річку Тежу.
2004 р. Місто успішно провело матчі Чемпіонату Європи та гостинного зустрічало гостей престижної музичної премії MTV Europe Music Awards.
Photo 5.jpg

Ресурси:

  • Посилання на власний блог у блог;

Відео3;

  • Посилання на опитування або анкету у Google Формиопитування;
  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Моє рідне місто або село

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка