Стаття до проекту "Моє рідне місто або село" Остроушко Аліни

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Визначні місця Дрездена

Дрезден - столиця німецької Саксонії і найстаріше її місто, що століттями служило резиденцією королів. Дрезден славиться на всю Європу своєю неперевершеною архітектурою, багатими мистецькими та історичними скарбами. Крім того, завдяки вдалому розташуванню на річці Ельбі місто придбало славу «Саксонської Флоренції» і вважається одним з найкрасивіших у Німеччині. Назва походить від слова Drježdźany з старосерболужицької мови і позначає людей з заболоченої місцевості чи плавнів Населення міста становить 529 781. Місто є одним з найбільших центрів промисловості, транспорту, науки та культури Німеччини. Місто розміщене на віддалі 200 км на південь від Берліна на річці Ельба у Дрезденській долині. З заходу та південного заходу місто обмежене Рудними горами, з півдня та сходу Ельбськими пісковиковими горами, зі сходу та північного сходу Лужицькою височиною. Дрезден є потужним науково-дослідним центром. Тут розташовані більше двох десятків різноманітних інститутів від найвідоміших і найважливіших наукових товариств Німеччини: більше десятка від Товариства імені Фраунгофера, 3 інститути Товариства імені Макса Планка та 4 інститути, що відносяться до Наукового товариства імені Лейбніца та Товариства імені Гельмгольца.

Dreznetrrr.jpg

Фрауенкірхе

Головною визначною пам’яткою Дрездена і його символом є Фрауенкірхе. Оригінальна церква була повністю зруйнована під час Другої Світової війни, проте в майбутньому велична споруда була відновлена. Місто Ковентрі, на який зробили набіг Люфтваффе, пожертвував золотий хрест для купола церкви. Вважається, що найдавніша будова Фрауенкірхе була зроблена з дерева після 1000-о року. У XII столітті на місці сьогоднішньої Фрауенкірхе була побудована невелика церква в романському стилі, яку присвятили Божій Матері. У XIV столітті храм був перебудований в готичному стилі. В 1477 році було зроблено вівтар у стилі пізньої готики. В період реформації храм перейшов під опіку лютеранскої громади міста. Досі церква належала єпархії Мейсен під проводом протоієрея архідиякона. В її крипті був похований відомий німецький композитор Генріх Шютц. Оскільки на початку XVIII століття кількість парафіян значно зросла, храм вже не міг вміщувати таку кількість людей. Було прийнято рішення про будівництво нового храму. Розгляньте деякі руїни в підвалі, не забудьте відвідати вежі і подивитися на місто з висоти.

Kirche drezden.jpeg

Опера Земпер

Саксонська державна опера Дрездена (нім. Sächsische Staatsoper Dresden) — оперний театр у Дрездені, будівля якого відома також як Оперний театр Земпера. Один з найкрасивіших оперних театрів у світі. Акустика і оркестр тут просто дивовижні. Його історія бачила безліч опер Вагнера і Штрауса, які влаштовували тут прем’єри. Театр був споруджений в 1841 році за проектом архітектора Готтфріда Земпера, і спочатку в ньому проводилися спектаклі різних жанрів. Першою оперною постановкою стала «Евріанта» Карла Марії фон Вебера. 1843 року головним капельмейстером театру був призначений Ріхард Вагнер, композиторові вдалося поставити на сцені театру Земпера дві свої опери — «Летючий голландець» (1843) і «Тангейзер» (1845) У лютому 1945 року театр був зруйнований під час бомбардування Дрездена англійськими та американськими військами. Відновлення театру розпочалося лише 1977 року після того, як були знайдені креслення Земпера. Відкрився відновлений Дрезденський театр на 40-ві роковини бомбардування — 13 лютого 1985 року оперою К. М. Вебера «Вільний стрілець», саме цей твір звучав востаннє перед закриттям театру в 1944 році.

Після об'єднання Німеччини театр було названо «Саксонською державною оперою». У серпні 2002 року Оперний театр постраждав від повені, коли вода в Ельбі піднялася на 9 метрів. Відновлювальні роботи тривали три місяці. Спектаклі у театрі йдуть німецькою мовою, чільне місце в його репертуарі займають твори композиторів, що працювали у Дрездені - К. М. Вебера, Р. Вагнера і Р. Штрауса.

-zempera-572.jpg

Дрезденський Цвінгер

Дрезденський Цвінгер –історичне місце в Дрездені, комплекс з чотирьох будов. Назва походить від його розташування — у середні віки «цвінґером» називали частину фортеці між зовнішньою і внутрішньою фортечними стінами. Перший варіант Дрезденського цвінґера був і створений саме між фортечними мурами міста. Нині тут розташовані різні за призначенням музеї, серед котрих і уславлена Дрезденська картинна галерея, Музей порцеляни та Фізико-математичний музей. В кінці 17 — на початку 18 ст. Саксонія переживала економічний розквіт. В Рудних горах збільшили видобуток срібла та олова. Князь Август став курфюрстом з 1694 року. Саксонський курфюрст вдало перехопив авантюрного алхіміка на ім'я Йоганн Фрідріх Беттгер. І той разом з фахівцями та науковцями курфюрста винайшов першу європейську порцеляну, яку поціновували дорожче за золото. Торгівля тільки мейсенською порцеляною приносила курфюрсту значні прибутки. Також вдало курфюрст 1697 року перехопив корону Польщі, що підняло його статус і спонукало до будівництва розкішних резиденцій. В Дрездені на цей час скупчився значний осередок видатних майстрів, що надавало змогу втілювати в реальність розкішні і масштабні проекти.

10-02-poppelmann.jpg

Дрезден на карті Google

Знімок екрана з 2015-10-08 09-09-38.png

Таблиця "Найважливіші події "

Дата Історична подія
1970-ті Динамо стало одним з найкращих клубів НДР, вигравши п'ять чемпіонатів
27 листопада 1990 до 1 січня 1991 Утворений один із трьох Адміністративних округів Саксонії.
1990—1993 Частина Нойштадт була місцем «різнобарвної Республіки Нойштадт», самопроголошеної молодіжної мікронаціі
1950 Заснований німецький футбольний клуб
1726–1743 Збудована Фрауенкірхе за наказом саксонського короля Польщі Августа Сильного Ф
1996 Саксонська державна бібліотека належить до найбільших бібліотек Німеччини
2004 Відкрилися 10 виставкових залів «Нового Зеленого склепіння» на другому поверсі західного крила палацу-резиденції.
2009 Дрезденська долина Ельби входила до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО
2010 До Наукового товариства імені Лейбніца належали 86 наукових установ.
1024px-Dresden-Altstadt von der Marienbruecke-II.jpg

Ресурси:

  • Посилання на презентацію у [1];
  • Посилання на власний блог у [2];
  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Моє рідне місто або село

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка