Стаття до проекту "Моє рідне місто або село" Бородіної Аліни

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Художньо-меморіальний музей О. О. Осмьоркіна

Внутри музея.jpg

Осмьоркін Олександр Олександрович (1892—1953) народився в Єлисаветграді (нині Кіровоград), навчався в Київському художньому училищі та школі І.І.Машкова в Москві. Був членом мистецької групи «Бубновий валет», професором живопису, виховав велику плеяду відомих художників. У 1948р. О.О.Осмьоркін був звинувачений у формалізмі, у поширені західних впливів в радянському мистецтві і відповідно відсторонений від викладання та активної виставкової діяльності. Це зіграло фатальну роль в його житті. Похований на Ваганьковському кладовищі в Москві.

Творча спадщина художника — понад 700 творів живопису, графіки, театральних декорацій, які зберігаються в провідних художніх музеях Росії, України, інших країн СНД та приватних колекціях.

Музей відкрито в будинку, де видатний художник першої половини ХХ століття провів дитячі та юнацькі роки. Будинок є пам'яткою архітектури, збудований в 1899р. за власним проектом відомого єлисаветградського архітектора Якова Васильовича Паученка (1866—1914), рідного дядька художника. Активну участь у створенні музею брала вдова художника Надія Георгіївна Осмьоркіна. Як архітектор вона власноруч розробила проект реконструкції будинку музею, що передбачав відновлення первинного зовнішнього вигляду і внутрішню перебудову з метою створення експозиційних залів. Н.Г.Осмьоркіна передала до музею живописні та графічні твори майстра, архів художника та його особисті речі, у тому числі предмети творчої праці — мольберт, палітру, етюдник, пензлі, натюрмортний фонд.

Експозиція музею розміщена в чотирьох залах. Меморіальний зал пропонує відвідувачам познайомитися з життям і творчістю О.О.Осмьоркіна. У вітринах представлені фотознімки, документи, особисті речі, предмети з творчої майстерні, меморіальні речі з будинку Паученка-Осмьоркіних. Але особливу увагу привертають художні твори. Вони представляють всі улюблені жанри О.О.Осмьоркіна — портрет, пейзаж, натюрморт. Найбільш яскраво подано в експозиції творчість художника 1930-х-1940-х років, а також прекрасні картини останніх років життя. У виставкових залах експонуються тематичні виставки: «Майстерня О.О.Осмьоркіна», яка представляє твори відомих російських художників – учнів О.О.Осмьоркіна, та «Єлисаветградський зодчий Яків Паученко» про життя та діяльність єлисаветгрдського архітектора Я.В.Паученка.

Главн фото осм.jpg

Діяльність музею

Музей організовує виставки своїх колекцій, сучасного мистецтва, дитячої творчості, проводить екскурсії, читає лекції, влаштовує концерти камерної музики, творчі зустрічі, урочистості з нагоди відзначення лауреатів обласних премій в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна та в галузі архітектури, геральдики і вексилології та декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка.

Художньо-меморіальний музей на карті Кіровограда Google (вставити фотокопію карти)

Музей Осмьоркіна у Кіровограді

Таблиця "Найважливіші події "

Дата Історична подія
1899 Побудовано
1990 Надано статус державного музею
1994 Засновано та відкрито

Ресурси:

  • Презентація про музей [1];
  • Фотоальбом музею [2];
  • Посилання на власний блог у Blogger;
  • Посилання на добірку відеоматеріалів;
  • Посилання на опитування або анкету у Google Форми;
  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Моє рідне місто або село

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка