Стаття до проекту

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Books-reading-30920305-500-357.jpg

Назва проекту

Читання книг: анахронізм чи вимога сучасності?

Автори проекту

Альона Любченко

Тема дослідження

Читання книг: анахронізм чи вимога сучасності?

Проблема дослідження

Сьогодні звідусіль можна почути, що настала ера Інтернету, який незабаром витіснить телебачення, радіомовлення, газети та журнали. Дехто навіть передбачає неминучу смерть кіно, театру та книгам. На цю тему не дискутує хіба що лінивий. Якщо ще з заміною Інтернетом усіх засобів масової інформації багато хто погоджується, то із зникненням книг, тобто того, що розвиває нашу духовність та безпосередні інтелектуальні здібності – існує чимало суперечок!!!

Гіпотеза дослідження

Read-books.jpg

Дехто стверджує, що життя в сьогоднішньому світі є настільки швидкоплинним та рухливим, що на читання книг не залишається часу. Та і особливого сенсу в цьому немає – це пережитки минулого, в якому вільного часу було досхочу, от і читали люди. А сьогодні є більш мобільні способи наповнення свого інтелекту. На мою думку так мислять ліниві люди, які ніколи не читали насправді якісної та цікавої літератури або ж просто не розуміють її в силу власного вузького світогляду.

Мета дослідження

  • Визначити роль книг у житті людини
  • Порівняти електронні та паперові книги, визначити їх перваги та недоліки
  • Визначити роль читання книг в еру новітніх інформаційних технологій
  • Вияснити, чи книга є пережитком минулого, чи вимогою сучасності

Результати дослідження

LoadJpg.jpg

Для багатьох людей книги – це один з найулюбленіших способів релаксації, читання – це той проміжок часу, в який можна розслабитися, відволіктися від усіх своїх зайвих думок. Навіть вчені довели, що книги – це найкращий спосіб зняти стрес. До того ж вони навчають нас, замінюючи життєвий досвід. На мою думку, читання є навіть цікавішим та більш захоплюючим, ніж перегляд кінофільму – воно дає набагато більше простору для уяви, кожен по-своєму розуміє те, про що пише автор.

Висновки

Читання розширює людський світогляд , вчить нас спілкуватися із оточуючими, допомагає концентруватися, стимулює наш мозок. Невже усі ці речі можна назвати анахронізмами? Люди читали, читають і будуть читати завжди. І не важливо, традиційні книги чи електронні, хоча особисто мені, мабуть, ніколи ніякі сучасні технології не замінять відчуття паперу та запаху нещодавно надрукованих сторінок. Уся користь, яку несе в собі читання завжди буде актуальна.

Корисні ресурси


Сторінка проекту Назва проекту

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка