Стандарти у сфері Інтернет
Технологія VoIP >> Розділ 4. Протоколи мережі Інтернет
[ << 4.1 Інтернет аb ovo ] [ 4.3 Адресація >> ]
4.2 Стандарти у сфері Інтернет
З матеріалу попереднього пункту видно, що Інтернет - найбільш незвичайна зі всіх мереж. Практично будь-який об'єкт може підключитися до Інтернет, щоб запропонувати ресурси, або для доступу до них. По Інтернет може гуляти практично будь-який вид інформації без будь-яких обмежень. Відсутній центральний орган, який регулював би роботу мережі Інтернет, хоча існують організації, що встановлюють певні фундаментальні принципи і керівні роботою мережі. Мережа Інтернет за своєю філософією є автономною і навіть анархічної; в кінцевому рахунку, в цьому і її сила, і її слабкість.
Існує ряд організацій, які беруть участь у різних заходах з адміністрування та підтримки Інтернет. У контексті даної книги серед цих організацій слід згадати CERT, IАВ, IETF, IESG, IRTF, ICANN і The Internet Society (Товариство Інтернет, відоме також як ISOC).
Група реагування на порушення комп'ютерної захисту (CERT) - група експертів Університету Карнегі-Меллона, яка відповідає за питання, пов'язані з порушенням комп'ютерної захисту в мережі Інтернет. CERT була утворена ARPA в листопаді 1998 року як реакція на ряд інцидентів, пов'язаних з появою вірусних програм самотіражірованія.
Рада з архітектури Інтернет (IAB), спочатку - Координаційна рада мережі Інтернет - добровільний орган, що має в своєму складі 12 експертів, які використовують ресурси своїх компаній-спонсорів для того, щоб сприяти інтересам Інтернет. IAB контролює і координує діяльність двох проблемних (робочих) груп: IETF і IRTF. У сукупності, ці організації виробляють технічну політику та напрямки роботи.
Інженерна проблемна група Інтернет (IETF) визначає, встановлює пріоритети і виробляє рішення по короткострокових питань і проблем, включаючи протоколи, архітектуру та експлуатацію. Запропоновані стандарти публікуються в Інтернет у вигляді Запитів коментарів та пропозицій (RFC). Після вироблення остаточної версії стандарту, він надходить на затвердження до групи управління інженерів Інтернет (IESG).
Науково-дослідна проблемна група Інтернет (IRTF) займається довгостроковими питаннями, включаючи схеми адресації і технології.
Корпорація Інтернет з присвоєння імен і номерів (ICANN)-некомерційна організація, утворена в 1999 році. ICANN була створена для того, щоб взяти на себе повноваження федерального органу IANA з розподілу загальновідомих номерів портів, управління IP-адресами і присвоєння імен доменів. Номери портів являють собою 16-бітові величини в діапазоні від 0 до 65 536. Загальновідомі порти нумеруються числами з діапазону від Про до 1 023 і використовуються системними процесами або прикладними програмами. Прикладами загальновідомих портів є: порт 25 для протоколу SMTP (Простого протоколу пересилання пошти), порт 80 для протоколу HTTP (гіпертекстові транспортного протоколу) і порт 107 для Дистанційного служби Telnet. У середовищі клієнт / сервер Інтернет на базі протоколу TCP / IP, сервер призначає порти з урахуванням протоколу прикладного рівня, який виконується на клієнтському рівні. ICANN також присвоює IP-адреси організацій, що бажають розмістити комп'ютери в Інтернет; кількість адрес залежить від розміру організації.
Товариство Інтернету (ISOC)-добровільна організація, яка представляє собою деяку формальну структуру для адміністрування Інтернет. Суспільство Інтернет надало офіційні повноваження IESG приймати рішення по стандартах.
--Козінцев Олексій 36 гр. 04:55, 20 листопада 2010 (EET)