Роль позакласних занять у вивченні учнями математики

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Роль позакласних занять у вивченні учнями математики


Кожен учитель прагне зацікавити учнів предметом, який він викладає, бо це є запорукою успішного навчання. Таке завдання, ставили перед собою і ми, як вчителі математики.

«Зацікавити увагу дитини — ось що є одним з основних положень нашої теорії, і ми нічим не нехтуємо, щоб прищепити учневі смак, можна сказати, навіть пристрасть до навчання"

Одним із засобів зацікавлення учнів математикою є добре продумана позакласна робота.

Позакласні заняття дають можливість ширше пропагувати досягнення і значення математичної науки, прищепити учням любов до математики, сприяти виявленню і розвитку здібностей учнів, а також глибшому засвоєнню ними програмного матеріалу.

На таких заняттях ми організувували розв’язування порівняно складних і цікавих задач, що розвивають кмітливість і математичне мислення, вивчали елементи історії математики, ознайомлювали учнів з життям і діяльністю славетних математиків, особливо вітчизняних, з практичним застосуванням цієї науки і з деякими питаннями математики.

Завдяки цьому створювалися широкі можливості для переконання учнів у тому, що саме через шкільну математику лежить шлях до широкого ознайомлення з досягненнями сучасної математичної науки. Ознайомлення з її досягненнями навіть у загальних рисах пробуджує в учнів бажання до творчих шукань, до глибокого пізнання і оволодіння математичними знаннями.

Наші учні пересвідчувалися і в тому, що розвиток математики зумовлений самим життям, яке висуває дедалі нові завдання в усіх галузях людської діяльності, спонукає до шукання нових шляхів, нових відкриттів.

На позакласних заняттях учні дізнавалися, що математика широко застосовується не лише в астрономії, механіці, фізиці, хімії і техніці, а й у біології, медицині, у багатьох галузях суспільних наук і в мовознавстві. Особливо розвинулося практичне застосування математики у зв’язку із створенням комп’ютерів.

Один раз на тиждень ми, студенти, проводили математичний гурток, де проводилася підготовка учнів до математичних олімпіад, які виявляють найобдарованіших учнів.

Робота в гуртку, проведення математичних вечорів та інші види позакласної роботи сприяють не лише розумовому розвитку учнів, а й вихованню в учнів навиків спілкування з однолітками.

Можна зробити висновок, що позакласні заняття дають велику користь не тільки учням, але і нам, як вчителям, бо, готуючись до заняття математичного гуртка, ми докладно вивчали відповідну літературу, розширюючи і поглиблюючи тим самим свої знання в галузі елементарної і вищої математики, її історії тощо.

Під час практики, учні виконували проект з інформатики та математики, де вивчаючи біографії видатних вітчизняних учених, дізнаючись про досягнення математики в нашій країні і про провідну роль українських математичних шкіл у світовій науці, учні відчувають гордість за свою Батьківщину, у них виховується почуття патріотизму.