Розрахунок PVV

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Для обчислень тут, як і в попередньому випадку, використовуються поняття початкового сегмента і проміжного сегмента (кінцевий сегмент не робить внеску в скорочення міжкадрового інтервалу, тому що пакет доходить по ньому до приймаючого комп’ютера без проходження репітерів чи концентраторів).

Обчислення тут дуже прості. Величина скорочення міжкадрового інтервалу для ceгментів 10BASE2, 10BASE5 і 10BASE-T дорівнює 16-бітовим інтервалам у випадку початкового сегмента, nil-бітовим інтервалам у випадку проміжного. Для сегментів 10BASE-FL ці величини складають 11 бітових інтервалів у випадку початкового сегмента і 8-бітових інтервалів у випадку проміжного сегмента. Підсумовуючи величини скорочень міжкадрового інтервалу для найбільшого шляху в обраній конфігурації і порівнюючи суму з граничною завбільшки 49-бітових інтервалів (4,9мкс), ми можемо зробити висновок про працездатність мережі.

Для оцінки працездатності тієї чи іншої конфігурації можна використовувати обидві моделі, хоча для складної топології і гранично довгих сегментів зручніша друга (числова) модель, що дозволяє кількісно оцінити тимчасові характеристики мережі. При використанні більш простих топологій достатньо перевірити виконання правил першої моделі, що не вимагає розрахунків.