Репери-хто вони?
Здається, світ перевернувся. Нове покоління замість жити і радіти життю, добровільно перетворює його на пекло. Я не про наркотики чи алкоголь, я маю на увазі сам світогляд молоді, який став головним чинником формування різних молодіжних субкультур.
З музикою пов’язані витоки молодіжної субкультури — «реперів». Крім власне музики –«читання репу», у реперів є своєрідний танець — «брейкданс» та малюнок — графіті. У реперів яскраво-червоні широкі куртки, штани — так звані спущені труби, на багато розмірів більші, ніж потрібно. Це не просто данина моді, це символ, що бере початок з негритянського репу, адже в багатодітних негритянських сім’ях дітям купували одяг на виріст. На відміну від репу чорних американців, сучасний український реп не надто агресивний. Репери менше захоплюються наркотиками та спиртними напоями — це заважає їм танцювати.
До 1979 року реп був неформальним рухом, який знаходився поза інтересами музичних медіа-корпорацій і звукозаписних лейблів. Проте з виходом в середині осені синглу «Rapper`s Delight» («Захоплення репера»), ситуація корінним чином змінилася. Завдяки цій 15-хвилинній композиції американське суспільство і бізнес познайомилися з субкультурою хіп-хопу вцілому, та репом зокрема. Первинне відношення до даного музичного напрямку було, як до музичного жарту (запозичення чужої мелодії вважалося плагіатом), що однак не стало назаваді популяризації репу (було продано більш 2-х мільйонів копій по всьому світу). Цей сингл прийнято вважати першим студійним записом репу в якому ж до того, було вперше офіційно вжито термін «Hip hop».
Сама мелодія була записана афроамериканською групою з іншого штату, випадково зібраною за день до запису, в ходу якого троє МС і декілька ді-джеїв наклали свій текст на ритм і партію бас-гітари тодішнього хіта Chic «Good Time». У самій мелодії були дані типові рими і темпи музики хіп-хопу, та проведено акцент на теми цієї субкультури: секс, змагання МС, деталі побутового і соціального життя, показна пихатість і знущання з «музичних суперників».