Репери(Тускаева Аліса)

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Як і в будь-якому музичному напрямі, в репі існує маса різноманітних стилів, які об’єднує в більшості випадків або їх походження, або змішення певних схожих компонентів узятих з різних музичних напрямів. Можливо, ці відмінності чітко видимі лише безпосередньо для самих «творців» тієї або іншої течії, але для стороннього спостерігача, що часто не має особливого уявлення про конкретну стилістику якої-небудь молодіжної групи, ці межі змащені. Саме тому «обивателями» субкультура репу сприймається як об’єднання молоді, з певними незначними розбіжностями (наприклад, в назвах груп), як якийсь «натовп однакових і незрозумілих виконавців». Всього в сучасному репі існує понад 20-ть різних напрямів, кожний з яких має свою історію, багату учнями школу, стиль звучання і зраджених фанатів по всьому світу. Крім музичних відмінностей, існують відмінності в соціальних ролях реп-культури, які відрізняються як своєю поведінкою, так і манерою одягатися і сленгом. Мода і соціальні ролі в молодіжній субкультурі репу. Збільшену роль молодіжної субкультури в сучасному суспільстві можна пояснити, зрозумівши яку роль, грає субкультура. Субкультура є своєрідним компенсаторним механізмом, який знижує тиск масової («глобальною») культури на індивіда. Молодіжна субкультура - це культура певного молодого покоління, стилю життя, поведінки, групових норм, цінностей і стереотипів, що володіє спільністю. Молодіжну субкультуру можна визначити як систему сенсів, засобів виразу, стилів життя. Створювані групами молоді, субкультура при цьому відображає спроби вирішення протиріч, пов’язаних з ширшим соціальним контекстом. Субкультура не є якоюсь чужорідною освітою, навпаки, вони глибоко прискорені, загалом, соціально-культурному контексті. Вступаючи в юнацький вік, індивід відстороняється від сім’ї, шукає нову компанію, яка дозволяє йому проходити соціалізацію. Офіційні молодіжні організації групують підлітків одного віку, але часто претендують тільки на «соціальне (суспільну) життя», не зачіпаючи особисте життя. Саме тому молодь надає перевага не офіційній структурі, а молодіжній субкультурі, де у них є можливість реалізуватися на рівні соціальних комунікацій в своєму соціальному середовищі. Участь в субкультурі це «гра в доросле життя», де молодь конструює якась подібність життєвих ситуацій і вчиться поведінці в них. Єдино варто враховувати, що субкультура часто підпадає під вплив комерційних компаній, які диктують їм моду і модель споживчої поведінки. На даний момент для соціологів, маркетологів і соціальних психологів коштує насущна проблема - заміна соціальній моделі у молоді споживчою поведінкою. Рэперы Рэперы (реперы) – представители молодежной субкультуры, являющейся частью направления хип-хопа. Рэп прежде всего представляет собой читку текста. Правильно подобранная рифма в песнях рэперов, а также произношение звуков, интонация дает эффект мелодичности. После добавления к текстам ди-джейского ритма, получается стиль хип-хопа.

Хип-хоп зародился в Нью-Йорке среди афроамериканского населения, представлял собой протест обществу белых. Затем начали появляться французские реперы, испанские, немецкие. Русские рэперы отличаются тем, что не рассматривают вопросы расовой дискриминации. Рэперы России в своих текстах больше раскрывают социальные, культурные противостояния.

Одежда рэпера широкая: громадные штаны с карманами, футболки на несколько размеров больше. Кроме того атрибутами репера (реппера) являются бейсболка (часто одевается козырьком назад), цепи. Фото рэперов показывают всю красоту данного стиля, его философию: независимость, крутизну, богатство.

Известные рэперы Америки – Xzibit, Snoop Dogg, Eminem, Timbaland, Puff Daddy. К лучшим рэперам России относят исполнителей: St1m, Bad Balance, Серега, Каста, Легальный бизнес. Чтобы стать рэпером, необязательно исполнять музыку, достаточно проникнуться культурой стиля.

Среди других проявлений направления – граффити, брейк, ди-джеинг.