Підключення елементів передньої панелі системного блоку

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Підключення елементів передньої панелі системного блоку

На передній панелі системного блоку зазвичай знаходяться кнопки живлення і ручної перезавантаження комп'ютера. Їх теж потрібно правильно підключити до материнської плати. Кабелі підключення зазвичай виконані у вигляді пінів (що таке Піни дивіться вище). Вони виглядають приблизно так:

As,kxcj.sdc.jpg








"Power SW"- кабель кнопки вмикання; "Power LED + -" - кабелі індикатора (лампочки) живлення; "HDD LED" - кабель індикатора завантаження жорсткого диска (та сама лампочка яка зазвичай блимає); "RESET SW"- кабель кнопки перезавантаження.

Правильне їх підключення теж важливо, так як без цього комп'ютер просто не включається. На кожній материнській платі розташований так званий блок контактів "Front panel" або скорочено "F-Panel". Зазвичай він знаходиться в правому нижньому куті плати, але бувають і винятки. Ось так приблизно він виглядає:

1274803495-clip-27kb.jpg


Підключення пинов здійснюється вручну і для цього в супровідних документах до материнської плати обов'язково є підказки. 1274803554-clip-22kb.jpg

Якщо документи є, то підключити Піни не складно. Якщо ні, то на самій материнській платі навколо або поруч з блоком "F-Panel" знаходяться підказки.

Крім того, на передній панелі системного блоку іноді бувають інтерфейсні роз'єми USB (зазвичай їх пара штук) і порти підключення навушників / колонок і мікрофону. Виглядає це приблизно так:

1274803618-clip-28kb.jpg

Кабелі- Піни, для підключенні цих зовнішніх USB-портів, всередині системного блоку виглядають так:

1274803701-clip-17kb.jpg

Підключаються вони до блоків пінів на материнській платі, які називаються "F- USB1" і "F-USB" відповідно (виглядати по кольором і розташуванням можуть не зовсім так, як на скріншоті нижче, але за формою і кількістю \ розташуванню штирьків все теж саме): 1274803737-clip-49kb.jpg

Приблизно аналогічно виглядають порти підключення зовнішніх звукових входів, - відрізняється хіба що положення \ кількість штирьків.

Підключити їх просто (в інші блоки пінов вони просто не влізуть). Але й для них в супровідних документах до мат. плати є підказки:

1274803838-clip-2230kb.jpg

Для зручності підключення , на передню панель системного блоку винесені роз'єми для навушника , мікрофона і USB порт. Щоб активувати ці роз'єми , необхідно контакти системного блоку HD_Audio і USB з'єднати до відповідних контактів на материнській платі.

1234567 123.JPEGFrefe.JPEG

Для спостереження за станом живлення, роботою жорсткого диска , а також управління живленням , на передній панелі є індикатори і кнопки. Щоб включити ці функції , необхідно контакти індикаторів HDDLED + , HDDLED - , POWER_LED + , POWER_LED - і вимикача POWER_SW підключити до відповідних контактів HDLED + , HDLED - , PLED + , PLED - , POWERBTN системної панелі PANEL1 на материнській платі.

Cfsdr.JPEG

На передній стороні системного блоку знаходяться дві кнопки :

* Power

З допомогу цій кнопки здійснюється включення комп'ютера і його виключення після завершення роботи.

* Reset

Кнопка призначена для перезавантаження комп'ютера в тому разі, якщо в результаті небудь помилки в його роботі (наприклад, конфлікту програм та обладнання), комп'ютер відмовляється виконувати будь-які команди, тобто, на мові комп'ютерників, "Завис".

На комп'ютерах старих поколінь (з процесором 286, 386, 486) на передній панелі також розташовувалася кнопка Turbo. Натискання цієї кнопки дозволяло прискорити або сповільнити роботу комп'ютера. На нових комп'ютерах необхідність в кнопки "Turbo" відпала, тому на всіх сучасних комп'ютерах її вже немає.

Індикатори - дві світні лампочки відображають певні параметри в роботі комп'ютера

Один з індикаторів відображає стан комп'ютера: включений він в мережу чи ні. Цей індикатор горить протягом усієї роботи комп'ютера.

Другий індикатор зазвичай "прив'язаний" до жорсткого диска: він запалюється тоді, коли комп'ютер виробляє запис або читання даних з жорсткого диска.

На передню панель більшості сучасних системних блоків винесено кілька роз'ємів для підключення зовнішніх пристроїв. Як правило, роз'єми розташовуються в нижній частини панелі, під спеціальною шторкою або дверцятами.

Так само на передньої частини системного блоку ми можемо виявити дисководи (Пристрої, що працюють зі змінними носіями інформації): флоппі (пристрій призначене для читання дискет) і дисковод для читання оптичних дисків.


Власне, все.