Протокол TCP
Технологія VoIP >> Розділ 4. Протоколи мережі Інтернет
[ << 4.6 Протокол IP версії 6 ] [ 4.7.1 Потоки, стек протоколів, механізм портів і мультиплексування >> ]
4.7 Протокол TCP
Протокол управління передачею інформації - Transmission Control Protocol (TCP) - був розроблений для підтримки інтерактивного зв'язку між комп'ютерами. Протокол TCP забезпечує надійність і достовірність обміну даними між процесами на комп'ютерах, що входять у загальну мережу.
На жаль, протокол TCP не пристосований для передачі мультимедійної інформації. Основна причина-забезпечення необхідної достовірності шляхом повторної передачі втрачених пакетів. Поки передавач отримає інформацію про те, що приймач не прийняв черговий пакет, і передасть його знову, проходить дуже багато часу. Приймач змушений або чекати приходу повторно переданого пакета, руйнуючи структуру потокових даних, або ігнорувати цей пакет, ігноруючи одночасно прийнятий в TCP механізм забезпечення достовірності. Крім того, TCP передбачає механізми управління швидкістю передачі з метою уникнути перевантажень мережі. Аудіодані і відеодані вимагають, проте, строго визначених швидкостей передачі, які не можна змінювати довільним чином.
З одного боку протокол TCP взаємодіє з прикладним протоколом користувальницького додатка, а з іншого боку-з протоколом, що забезпечує «низькорівневі» функції маршрутизації та адресації пакетів, які, як правило, виконує IP.
У моделі взаємного взаємодія TCP і протоколів нижнього рівня, взагалі кажучи, не специфікована, за винятком того, що повинен існувати механізм, який забезпечував би асинхронну передачу інформації від одного рівня до іншого. Результатом роботи цього механізму є інкапсуляція протоколу більш високого рівня в тіло протоколу більш низького рівня. Кожен TCP-пакет вкладається в «пакет» протоколу нижчого рівня, наприклад, IP. Отримана таким чином дейтаграмма містить в собі TCP-пакет так само, як TCP-пакет містить дані користувачів.
Найпростіша модель роботи TCP-протоколу виглядає оманливо гладко, оскільки насправді його робота рясніє безліччю деталей і тонкощів.
Логічна структура мережного програмного забезпечення, що реалізує протоколи сімейства TCP / IP в кожному вузлі мережі Internet, зображена на рис. 4.4.
Прямокутники позначають модулі, які обробляють дані, а лінії, що з'єднують прямокутники, - шляхи передачі даних. Горизонтальна лінія внизу малюнка позначає мережа Ethernet, яка використовується в якості прикладу фізичного середовища. Розуміння цієї логічної структури є основою для розуміння всієї технології TCP / IP.
Рис. 4.4. Структура мережевого програмного забезпечення стека протоколів TCP / IP
Нижче розглядаються більш докладно можливості, принципи побудови та основні функції протоколу TCP.
4.7.1 Потоки, стек протоколів, механізм портів і мультиплексування
4.7.2 Встановлення TCP-з'єднання і передача даних
4.7.3 Механізми забезпечення достовірності
4.7.4 Механізм управління потоком даних
4.7.5 Склад і призначення полів заголовка
[ << 4.6 Протокол IP версії 6 ] [ 4.7.1 Потоки, стек протоколів, механізм портів і мультиплексування >> ]
--Козінцев Олексій 36 гр. 05:39, 20 листопада 2010 (EET)