Проксі-сервер

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

7.4.2 Проксі-сервер
Проксі-сервер (від англійського proxy - представник) представляє інтереси користувача в мережі. Він приймає запити, обробляє їх і, в залежності від типу запиту, виконує певні дії. Це може бути пошук і виклик користувача, маршрутизація запиту, надання послуг і т.д. Проксі-сервер складається з клієнтської і серверної частин, тому може приймати виклики, ініціювати власні запити і повертати відповіді. Проксі - сервер може бути фізично суміщений з сервером позиціонування (в цьому випадку він називається registrar) або існувати окремо від цього сервера, але мати можливість взаємодіяти з ним по протоколах LDAP (RFC 1777), rwhois (RFC 2167) і по будь-яким іншим протоколам .
Передбачено два типи проксі-серверів - зі збереженням станів (stateful) і без збереження станів (stateless).
Сервер першого типу зберігає в пам'яті входить запит, який став причиною генерації одного або декількох вихідних запитів. Ці вихідні запити сервер також запам'ятовує Всі запити зберігаються в пам'яті сервера тільки до закінчення транзакції, тобто до отримання відповідей на запити.
Сервер першого типу дозволяє надати більшу кількість послуг, але працює повільніше, ніж сервер другого типу. Він може застосовуватися для обслуговування невеликої кількості клієнтів, наприклад, в локальній мережі. Проксі-сервер повинен зберігати інформацію про стани, якщо він:

  • Використовує протокол TCP для передачі сигнальної інформації;
  • Працює в режимі під LGPL сигнальної інформації;
  • Розмножує запити.

Останній випадок має місце, коли проксі-сервер веде пошук викликається користувача відразу в декількох напрямках, тобто один запит, який прийшов до проксі-сервера, розмножується і передається одночасно по всіх цих напрямках.
Сервер без збереження станів просто ретранслює запити і відповіді, які отримує. Він працює швидше, ніж сервер першого типу, так як ресурс процесора не витрачається на запам'ятовування станів, внаслідок чого сервер цього типу може обслужити більшу кількість користувачів. Недоліком такого сервера є те, що на його базі можна реалізувати лише найбільш прості послуги. Втім, проксі-сервер може функціонувати як сервер з збереженням станів для одних користувачів і як сервер без збереження станів - для інших.
Алгоритм роботи користувачів з проксі-сервером виглядає наступним чином. Постачальник послуг IP-телефонії повідомляє адpec проксі-сервера своїм користувачам. Зухвалий користувач передає до проксі-серверу запит з'єднання. Сервер обробляє запит, визначає місце викликається користувача і передає запит цьому користувачеві, а потім одержує від нього відповідь, що підтверджує успішну обробку запиту, і транслює цю відповідь користувачеві, яка передала запит. Проксі-сервер може модифікувати деякі заголовки повідомлень, які він транслює, причому кожен сервер, який обробив запит у процесі його передачі від джерела до приймача, повинен зазначити це в SIP-запиті для того, щоб відповідь на запит повернувся з цього шляху.


--Козінцев Олексій 36 гр. 16:21, 29 листопада 2010 (EET)