Проект з інформатики: "Українці в соціальних мережах" - 17 група ФМФ, 2015

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Українці в соціальних мережах

Беззаперечним лідером серед сервісів є ВКонтакті:

Accs.png

У ВКонтакті, Однокласниках, Фейсбуці та Твіттері зареєстровано понад 40 мільйонів українських екаунтів. Перше місце, як і два роки тому, коли проводилося минуле дослідження, утримує ВКонтакті — більше 27 мільйонів облікових записів. Другу сходинку посіли Однокласники — близько 11 мільйонів екаунтів, а це майже удвічі більше, ніж два роки тому. У Фейсбуці кількість українських облікових записів перевищила 3,2 мільйона. А Твіттер в Україні від початку 2013 року виріс у півтора рази, причому основний сплеск зростання припав на період Євромайдану. Наразі у країні налічується понад 430 тисяч твіттер-екаунтів.

Vk13.png

Проникнення ВКонтакті (тобто частка зареєстрованих екаунтів від усього населення області) у різних регіонах України істотно різне. У деяких областях — наприклад, у Львівській та Дніпропетровській — кількість зареєстрованих облікових записів у ВКонтакті наближається до чисельності населення області за офіційними даними, а на Київщині взагалі його перевищує. В інших — приміром, у Донецькій або Закарпатській областях — цією соцмережею, судячи з даних, користується не більше третини, а то й чверті жителів області.

Vk14.png

Пошук у блогах Яндекса знає приблизно про 11 мільйонів українських облікових записів в Однокласниках. Майже чверть із них припадає лише на дві області країни — Київську та Донецьку. Причому Донецька стала єдиною у країні, де Однокласниками користуються більше, ніж ВКонтакті. Наступні за кількістю користувачів — Дніпропетровська, Харківська області та Крим. Натомість Львівська область хоч і є серед лідерів за числом прихильників ВКонтакті та Фейсбука, тут «лише» на шостому місці. Найменше екаунтів в Однокласниках, як і в інших соцмережах, у жителів Івано-Франківської, Волинської та Миколаївської областей.

Ok1.png

Кількість українських екаунтів у Фейсбуці поки що помітно відстає від ВКонтакті або Однокласників, але з літа 2012 року все одно збільшилася більш ніж на мільйон — на початок літа 2014 року вона становила понад 3,2 мільйона. Найбільше користувачів Фейсбука припадає на Київську, Львівську та Харківську області, а найменше — на Миколаївську, Івано-Франківську і Чернівецьку. Цікаво, що за числом облікових записів у Фейсбуці до другої десятки областей потрапило Закарпаття (за кількістю користувачів у російських соцмережах воно стабільно посідає одне з останніх місць у країні).

Fb6.png

За даними Пошуку у блогах Яндекса, наразі у країні налічується понад 430 тисяч твіттер-екаунтів, причому активне зростання їх кількості почалося наприкінці минулого року. Якщо до листопада 2013 року щомісяця в Україні реєструвалося по 6–7 тисяч нових облікових записів, то у грудні 2013-го з’явилося 16 тисяч, а у січні 2014 року — майже 55 тисяч нових екаунтів. Кількість «мертвих» облікових записів (останній твіт на яких було написано більше півроку тому) при цьому залишилася на тому ж рівні — близько 2–4 тисяч на місяць. Очевидно, події на Євромайдані істотно вплинули на використання Твіттера українськими користувачами.

Tw1.png

Идея проекту

Цим проектом я хочу показати, що велика кількість українців спілкуються та проводять час в соціальних мережах.Також я покажу невеличку статистику соціальних мереж, що користуються попитом в українців.

Автор проекту

Артём Киров

Матеріали проекту

20150511010854.jpg
New-Mind-Map 6c3i1.jpg

Статистика соціальних мереж в Україні:

Область ВКонтакті Однокласники Фейсбук Твіттер
Київська 7,47 млн 1,57 млн 871 тис 120 тис
Дніпропетровська 3,03 млн 870 тис 171 тис 26 тис
Львівська 2,34 млн 695 тис 237 тис 22 тис
Одеська 1,84 млн 680 тис 219 тис 30 тис
Харківська 1,80 млн 756 тис 234 тис 29 тис
Луганська 1,08 млн 614 тис 89 тис 13 тис








Інтернет ресурси проекту

Українці в соціальних мережах

Дослідження

Найсвіжіші новини про соціальні мережі

Додаткові матеріали проекту

Відео презентація

Аудіостаття

Графічне зображення

Результати проекту

Презентація

Опитування