Проект з інформатики: "Тема проекту Софіївський парк" - 17 групи ФМФ, 2014

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
==Софіївський Парк==


269 lebedi preview.jpg


Автор проекту

Юндін Дмитро

Ідея проекту

Розкрийте задум, мету вашого проекту, передбачуваний результат

Загальні відомості до проекту

Дендрологічний парк "Софіївка" в Умані (Черкаська область) – одне з найпопулярніших місць відпочинку в Україні. На вихідні до Умані приїжджають сотні автобусів з туристами з усіх куточків нашої країни. Численні ставки, фонтани, водоспади, скульптури, екзотичні дерева, тихі алеї… Тому, хто потрапляє сюди вперше, не віриться, що все це багатство знаходиться в українській провінції. І ще більш чарівною і романтичною здається Софіївка, коли довідаєшся історію її створення. Історія залишила нам численні легенди про кохання. Кохання стало рушійною силою, що створила прекрасний парк в Умані. А було все так.

Одного разу в 1785 році молода кохана власника Умані, графа Станіслава Щенсного (Фелікса) Потоцького Софія гостювала у своєї приятельки, графині Гелени Радзивілл. Софію до глибини душі зачарував парк "Аркадія", створений у маєтку Радзивіллів.

Домінантою парку є прекрасний Нижній став, із центру якого б'є 15- метровий струмінь. Це знаменитий фонтан "Змія". Точна дата установки "Змії", а також її автор невідомі. Нижній ставок є місцем проживання білих лебедів, яких постійно намагаються піймати в об'єктив фотокамери численні туристи. Ще одна цікава водойма парку - підземна ріка Ахеронт. У грецькій міфології, як відомо, Ахеронт – ріка, якою похмурий перевізник Харон переправляє душі померлих у підземне царство Аїда. Сучасний Харон на човні, у який уміщається кілька десятків осіб, провезе вас по 200- метровому тунелю. Ширина ріки – 3 метри.

У верхній частині парку найбільша увага відвідувачів прикута до великого водоймища з островом у центрі. Це Верхній став, або як його назвав поет С. Трембецький – Чаруюче море. Острів, насипаний вручну в центрі "моря" – Острів Кохання, або Анти-Цирцеї (це офіційна назва). Цирцея – чарівниця, що перетворювала людей, що потрапили на її острів, у звірів (супутників Одісея, наприклад, вона перетворила на свиней). У центрі острова піднімається витончений Рожевий павільйон. Найгучніша частина парку – Амстердамський шлюз. Саме тут усі бажаючі мають можливість стати пасажиром човна, який курсує водами підземної річки Ахеронт. Також Чаруючим морем можна проїхатися на катамарані, катері або гондолі. До послуг відвідувачів парку – катання верхи на конях і в каретах. Усі бажаючі можуть взяти напрокат старовинні костюми і сфотографуватися на пам'ять в образі Станіслава й Софії Потоцьких. Кожен знайде для себе в Софіївці щось цікаве.

Важко уявити, яких титанічних зусиль було докладено задля того, щоб дика місцевість перетворилася в казковий парк. Шедевр, що з'явився більше двохсот років тому, чарує нас і сьогодні, і є вічним пам'ятником найпрекраснішому почуттю – коханню.

Матеріали проекту

New-Mind-Map 3bkjgfp3.jpg

Інтернет ресурси проекту

Вартість вхідного квитка Для дорослих Для дітей шкільного віку
Сума грн. 30 грн 20 грн.
Вартість екскурсії Для дорослих Для дітей шкільного віку
Сума грн. 15 грн. 10 грн.
Мінімальна вартість екскурсії для дорослих (до 14-ти осіб) для дітей (до 14-ти осіб)
Сума грн. 210 грн 140грн.
Вартість екскурсії іноземною мовою Для дорослих для дітей
Сума грн. 40 грн 30 грн
Мінімальна вартість екскурсії іноземною мовою для дорослих (до12-ти осіб) для дітей ( до 12-ти осіб)
Сума грн. 480 грн 360 грн

Додаткові матеріали проекту

  1. Історія парку Софіївка в Умані
  2. Найчарівніші місця Софіївського парку
  3. Мапа Софіївського парку
  4. Офіційний сайт Софіївського Парку
  5. Карта знань

Результати проекту

Звіт у вигляді презентації.

  1. Опитування
  2. Відповіді на опитування

[1]