Проект з інформатики: "Соціальні мережі" - №17 групи ФМФ, 2014.

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ

Соціа́льна мере́жа — соціальна структура, утворена індивідами або організаціями. Вона відображає розмаїті зв'язки між ними через різноманітні соціальні взаємовідносини, починаючи з випадкових знайомств і закінчуючи тісними родинними вузами.

Eo.jpg

Ідея проекту

Теорія соціальних мереж розглядає соціальні взаємовідносини в термінах вузлів та зв'язків. Вузли є відособленими акторами в мережах, а зв'язки відповідають стосункам між акторами. Може існувати багато типів зв'язків між вузлами. В найпростішій формі, соціальна мережа є відображенням всіх зв'язків, які мають відношення до дослідження, між вузлами. Мережі можуть використовуватись для встановлення соціального капіталу окремих акторів. Ці концепції часто відображаються на діаграмі соціальної мережі, на якій вузлам відповідають точки, а зв'язкам — лінії.

Форма соціальної мережі допомагає визначити ступінь своєї корисності для її учасників. Менші, зв'язаніші мережі можуть бути менш корисними для своїх учасників, ніж мережі з багатьма слабкими зв'язками з особами ззовні від основної мережі. «Відкритіші» мережі, з багатьма слабкими зв'язками та соціальними взаєминами, вірогідніше будуть пропонувати нові ідеї та можливості для своїх учасників, аніж зачинені мережі з багатьма надлишковими зв'язками. Іншими словами, група знайомих друзів, які спілкуються лише один з одним вже володіють спільними знаннями та можливостями. Група осіб, із зв'язками з іншими соціальними спільнотами, вірогідно, отримуватимуть доступ до ширшого діапазону інформації. Для досягнення успіху, індивідам краще мати зв'язки з декількома мережами, аніж багато зв'язків в межах однієї мережі. Аналогічно, індивіди можуть впливати, або діяти в ролі брокера в середині своїх соціальних мереж з'єднуючи дві мережі, в яких відсутні безпосередні зв'язки (має назву заповнення соціальних дір).

Автор проекту

Бондаренко Юлія Юріївна

Матеріали проекту

Віртуальне спілкування великими кроками бере гору. Про плюси чи мінуси говорити непотрібно, та люди великий відрізок свого часу присвячують саме цьому виду спілкування.

Є багато сайтів, які базуються на цій основі. На них майже однакові умови реєстрації. Потрібно ввести найпопулярніші анкетні дані, а це дозволить зареєструватись і використовувати всі можливості сайту: обмінюватись емоціями, фотографіями, відеозаписами, вести блоги тощо.

Нижче подано перелік найпопулярніших соціальних мереж.

Facebook — сайт однієї з найпопулярніших соціальних мереж. На сторінці можна зареєструватись будь-яким охочим, створити й дані про якусь організацію. Цікавим є історія створення цієї сторінки. На сайті можна знайти своїх друзів, колег, знайомих, сторінку потрібної організації. Умови користування та реєстрації в соціальних мережах є дуже простими.

Twitter — популярна соціальна мережа, що нагадує міні-блоги. Система дозволяє обмінюватись короткими повідомленнями (до 140 символів) набув популярності серед людей, які регулярно обмінюються інформацією, особливо журналісти. Умови реєстрації нескладні, можна спілкуватись як зі знайомими, так і з найвідомішими людьми.

Однокласники — сайт, що дозволяє знайти однокласників, знайомих, співробітників, одногрупників у будь-якому куточку світу. Сайт користується великим попитом серед росіян. Користувач створює свою сторінку, куди розміщує необхідну інформацію про себе, фото, цікавинки. Зареєструватись дуже просто.

ВКонтакте — одна з «найвідвідуваніших» соціальних мереж на території України. Користується величезною популярністю на території колишніх країн СНД. Реєстрація та умови користування не є складними. Спершу сайт було створення для спілкування між колишніми однокласниками та одногрупниками, сьогодні це один з популярних сайтів, що дозволяє не лише спілкуватись, а й готувати, купувати, навчатись тощо.

Google+ — соцмережа відомого гіганта Google. У 2013 році їй вдалось за чисельністю відвідувачів випередити twitter. В основі спілкування — кільця, що дозволяють завантажувати фотографії, відео, запрошувати знайомих тощо.

Мой Мир@mail.ru — російськомовна соціальна мережа, яка створена на основі mail.ru. Мета цієї мережі — можливість знайти друзів, колег, однокласників, родичів.

Instagram — соціальна мережа, що сьогодні набула великої популярності. Мета — допомога іншим соцмережам розповсюдити фотознімки та відеозаписи такими, як вони є або відфільтрованими. У 2012 році компанію придбав Фейсбук.

Інтернет ресурси проекту

  1. Названа найпопулярніша соцмережа в Україні
  2. Відео: Плюси та мінуси соціальних мереж
  3. Мої заклдаки до проекту
  4. Фото до проекту

Додаткові матеріали проекту

1.

Соцмережа Місце в Україні Місце в світі Частка українців
1 Vkontakte.ru 2 36 11,1%
2 Mail.ru 4 31 * 6,5%
3 YouTube.com 7 4 > 0,4%
4 Wikipedia.org 8 6 > 0,4%
5 Odnoklassniki.ru 10 93 7,7%
6 LiveJournal.com 11 82 6,3%
7 LiveInternet.ru 19 294 11,5%
8 Blogger.com 22 7 > 0,4%
9 Facebook.com 24 2 > 0,4%
10 Twitter.com 32 12 > 0,4%
* Дані по домену другого рівня, тобто по ресурсу Майл.Ру в цілому («Мій світ», Блоги, Ігри, Відео, Фото, Знайомства, «Агент» та ін.)

2. Карта знань 3.Форма до проекту з Інформатики та статистики на тему:"Ставлення до соціальних мереж", 17 гр, 2014

Результати проекту

Презентація