Проект з інформатики: "Рейтинг найбільш високооплачуваних професій у світі "- СТ16Б ФМФ

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Jhhoooh.jpg

"Рейтинг найбільш високооплачуваних професій у світі"

"Немає професій з великим майбутнім, але є професіонал з великим майбутнім. Ймовірно, лише одна людина з тисячі пристрасно поглинута своєю роботою як такою. Різниця тільки в тому, що про чоловіка скажуть: “Він захоплений своєю справою”, а про жінку: “Вона якась дивна” "(Д.Сейерз).

Ідея проекту

Мета проекту: Ознайомлення з переліком найбільш оплачуваних професій у світі за дослідженнями останніх років.

Результат: Сформувати загальне уявлення про дані в статті професії,їх значення та затребуваність.

Рейтинг найбільш дефіцитних та оплачуваних професій в Україні за останні роки

Спеціальність Середній дохід
1. Програміст (С + +, Java) Java програміст: 1600-1900$
 C++ програміст: 1500-1800$
2. Фінансовий директор 41 тис. грн.
3. Технічний директор 16 тис.грн
4. Директор з маркетингу 12 тис.грн
5. Бренд-менеджер 8 тис.грн

За дослідженнями останніх двох років перелік дефіцитних професій в Україні має такий вигляд .Незмінним залишається потреба фахівців зі знанням комп'ютерних програм та їх продуктивним застосуванням в роботі.Також невід'ємною частиною дійсно цінного спеціаліста є знання англійської мови та здібності до математичних обрахунків.

Bhbkhbhb.jpeg

Прогноз на майбутнє.Яких спеціалістів потребуватиме Україна через кілька років?

Експерти відзначили, що в недалекому майбутньому багато професій в Україні можуть зникнути, і зараз громадянам потрібно задуматися про перекваліфікацію. Завжди в списку топ-професій залишаться медики, продавці та вчителі. Що стосується ІТ-сфери, то в найближчі роки фахівці будуть популярними, проте вже зараз між ними дуже висока конкуренція.Через кілька років в нашій країні будуть необхідні фахівці в області фармакології, математики, фахівці в галузі транспортного машинобудування та авіапромисловості, біоінженери, біотехнологи. Незабаром також будуть потрібні молоді фахівці з технічними професіями. Акцент робиться і на аграрну галузь, яка в останні роки активно розвивається. До речі, у фахівців аграрної галузі пристойна заробітна плата, вже зараз деякі співробітники отримують по 10 тисяч гривень і більше.

Рейтинг найбільш перспективних та оплачуваних професій у світі за дослідженнями "Career Cast"

Chart.png

Американський сайт пошуку роботи Career Cast провів масштабне дослідження з метою з'ясувати найкращі і найгірші професії 2016 року. В результаті, проаналізувавши рівень заробітної плати, потенційне зростання доходів і безробіття, а також фактори стресу на робочому місці і можливість кар'єрного зростання, було встановлено, що найкращою професією у світі є data scientist – вченого з даними.

Зокрема, data science це розділ інформатики, який вивчає проблеми аналізу, обробки і представлення даних в цифровій формі. Іншими словами, це об'єднання традиційних методів інформатики по проектуванню та розробці баз даних, обробки даних в умовах великих обсягів, статистичних методів, методів інтелектуального аналізу даних.

Таким чином, стрімкий розвиток нових інформаційних технологій вимагає залучення відповідного персоналу, в результаті чого сьогодні професія data scientist вважається однією з найбільш затребуваних і перспективних у світі.

На другому місці серед найкращих професій 2016 року – статистик. Ця професія не тільки перспективна, але і добре оплачувана. Варто відзначити, що статистик повинен мати математичну або фінансово-економічну освіту, знати основи економічної статистики, методи статистичного і технічного аналізу показників роботи організацій, вміти працювати з документами фінансової звітності підприємств, знати базові комп'ютерні програми за статистикою. Трійку лідерів в рейтингу кращих професій 2016 року замкнули аналітики з інформаційної безпеки. В обов'язки аналітика з інформаційної безпеки входить проведення аудиту ІБ, проектування та впровадження систем захисту інформації, контроль заходів по забезпеченню безпеки інформації на підприємстві, розробка пропозицій щодо модернізації систем захисту.

Chart (2).png

Найгіршими професіями 2016 року були визнані: журналісти газет, лісоруби, диктори, ді-джеї та військовослужбовці. Згідно з результатами дослідження, ці професії безперспективні і низькооплачувані.


Рейтинг найбільш оплачуваних професій у світі

Ось рейтинг ТОП-10 найбільш дохідних і престижних напрямків на глобальному ринку праці.

Професія Середній дохід
1. Хірург 181 тис. доларів на рік
2. Анестезіолог 162 тис. доларів
3. Управлінець вищої ланки 135 тис. доларів
4. Пілот 134 тис. доларів
5. Стоматолог 132 тис. доларів
6. Аналітик ринку 111 тис. доларів
7. Юрист 110 тис. доларів
8. IT-фахівець 105 тис. доларів
9. Менеджер з реклами 100 тис. доларів
10. Селекціонер і генний інженер до 97 тис. доларів


Ситуація на ринку праці постійно змінюється. Професії, які 10-20 років тому були високооплачуваними і значущими, втрачають свою затребуваність. Це нормально, адже все в світі змінюється. Змінюються потреби людства, з’являються нові технології, розвивається наука. Все це безпосередньо впливає на світовий ринок праці.Звичайно, з часом цей список зміниться. Деякі професії, наприклад, хірург, IT-фахівець, аналітик і селекціонер, напевно збережуть свої позиції. Експерти запевняють, що вже в найближчому майбутньому підвищиться затребуваність інженерів, нано-технологів і екологів. Відповідно, ці професії стануть одними з найбільш високооплачуваних

ТОП-20 професій майбутнього

Business Insider — головний портал інсайдерських новин корпорацій, якому нема аналогів за стилем обробки інформації та оперативністю. Відомості на сайті публікуються з цікавими та гострими коментарями. У 2012 році, за даними Google Analytics, портал у місяць відвідували 20 мільйонів людей. Останній ТОП-20 професій майбутнього портал склав у січні 2014, тож інформація достатньо свіжа. Insider свій рейтинг будує відповідно до того, наскільки добре професії будуть оплачуватись і як сильно ринок праці потребуватиме спеціалістів цих сфер у найближчі 10 років.


Професія
1. Дипломовані медсестри
2. Загальні та операційні менеджери
3. Розробники та «девелопери» софту/IT
4. Фізіологи та хірурги
5. Бухгалтери та аудитори
6. Аналітики управління/менеджменту
7. Аналітики комп’ютерних систем
8. Учителі початкової школи
9. Спеціалісти по роботі з деревом (будівельники, майстри, столярі)
10. Юристи.
11. Адміністративний персонал.
12. Розробники софту/IT.
13. Аналітики, дослідники ринку та маркетологи.
14. Прораби.
15. Ліцензовані медсестри чи медбрати.
16. Водії вантажівок, далекобійники.
17. Бухгалтери (не такі круті, як Accountants, але Bookkeepers).
18. Представники з продажів.
19. Менеджери у сфері охорони здоров’я.
20. Менеджери з будівництва.

Висновки

Отже,зробивши підсумок стає зрозуміло,що найбільш потрібними є фахівці у сфері IT-технологій,адже на сьогодні складно уявити світ без комп'ютерів.Дуже цінними є спеціалісти,які володіють знаннями математичних предметів.І незмінним залишається(практично в будь-якій професії) знання англійської мови на розмовному рівні.Щодо загального висновку відносно вибору професій,то в проекті наведено перелік допоміжних сайтів,тестів та посібників,які допоможуть випускникам шкіл хоча б трішки визначитись із вибором майбутньої спеціальності.

Матеріали проекту

Які професії будуть затребувані і де платять найбільше в Україні (інфографіка)

проект(закладки)

Інтернет ресурси проекту

Найбільш оплачувані професії | Біографії

Топ-10 найбільш високооплачуваних професій

Проект з інформатики

Додаткові матеріали проекту

flickr Profession

Карта знань

Інфографіка

media

відео "ТОП 10 ВЫСОКООПЛАЧИВАЕМЫХ ПРОФЕССИЙ"

videoru

інф

Результати проекту

презентація

Опитування на тему"Престижність професій"

Автор проекту

Климчук Наталія.