Проект з інформатики: "Міграція з України" - 27 групи ФМФ

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Міграція з України

прапор

Міграція населення - переміщення людей, зв'язане зі зміною місця проживання і місця роботи.

Ідея проекту

Мета проекту: дослідити статистику переселення Українсьгого народу. Еміграцію.

Автор проекту

Інформація до проекту

На сьогоднішній день близько 4,5 мільйона трудових мігрантів з України перебувають за кордоном, з яких 1,7 мільйона - в країнах ЕС.

Трудова міграція з України

Нині Україна на міжнародних ринках переважно виступає як держава — експортер робочої сили, хоча відмічається тенденція до зростання кількості іноземних громадян, які працюють в Україні. Статистичні дані свідчать, що кількість останніх приблизно в 10 разів менша, ніж кількість українців, які працюють за кордоном. При цьому йдеться лише про офіційну статистику, яка не враховує нелегальних мігрантів та біженців.

Серед країн, в які спрямовані потоки трудової міграції з Украї­ни — Росія, Польща, Чехія, Італія, Греція, Кіпр, а останнім часом — і Німеччина, Португалія, Іспанія та інші розвинені країни Західної Європи. Міграція робочої сили для України на даний час має переважно негативні наслідки. Мігрують, як правило, висококваліфіковані спе­ціалісти, але лише невеликий відсоток їх має гарантовану роботу і відповідні соціальні та трудові гарантії. Виїжджають за кордон у пошуках роботи молоді люди без певного рівня кваліфікації, які згодні на будь-яку роботу і низьку платню без усяких гарантій.

З метою зменшення еміграції робочої сили з України (особливо нелегальної) необхідне провадження системи заходів, які на думку фахівців повинні мати чітке внутрішнє і зовнішнє спря­мування. До числа перших належать заходи макроекономічної ста­білізації та оздоровлення економіки — створення робочих місць, розширення іноземного інвестування тощо. Зовнішні заходи ма­ють забезпечити цивілізовані форми виїзду працівників за кордон та можливість їх вільного повернення з-за кордону, ввезення валю­ти, а також гарантії нашим співвітчизникам захисту їхніх трудо­вих прав за кордоном.

Додаткові матеріали проекту

Розселення українців у світі (західна діаспора)
діаспора

За межами України живуть мільйони українців. До добровільних переселенців можна віднести молодь, яка протягом багатьох століть емігрувала за кордон, перш за все в європейські країни на навчання та на працю. Багатьох українців пошук віри привів до монастирів Греції, Волощини, у Єрусалим і Рим. Військові козацькі формування брали участь у зарубіжних військових походах, перебували на службі у чужоземних володарів, направлялися на освоєння Аляски і тихоокеанського узбережжя Америки.

Сотні тисяч бранців захоплені в полон і вивезені з України турецькими яничарами і татарськими ордами. Протягом XV-XVIII століть вони робили постійні набіги на Подніпров'я, Поділля, Галичину, Волинь, Буковину, інші українські землі.

Матеріали проекту


Інтернет ресурси проекту

закладка до презентації
Українська діаспора
Чотири хвилі масових міграцій
Кількість Росіян в Норвегії
Міграція робочої сили (юридичний аспект).
Перша хвиля.Трудова
Друга хвиля. Інтелектуальна
Третя хвиля. ПОЛІТИЧНА
Четверта хвиля. ЗАРОБІТЧАНСЬКА
Ссилка на мою сторінку на Rutube

код презентації11

Результати проекту