Проект з ОІТ та ІУЛ: "Поняття про полемічну літературу. Протікання полеміки, періодизація." - 12 група ФФЖ, 2012

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Поняття про полемічну літературу. Протікання полеміки, періодизація.

Українська церковно-полемічна література XVI-XVII століть виникла й розвивалась як один із засобів захисту православ'я від католицизму, який прагнув підкорити українську церкву владі Папи Римського, від примусової полонізації українського народу.

Окремі полемічні виступи проти намагань папи римського і католицизму загалом підпорядковувати своїй владі не лише Захід, а й Схід, зокрема східне слов'янство, почалися вже в часи Київської Русі, незабаром після розколу 1054 р. єдиного доти християнства на два ворожі табори — римо-католицький і греко-візантійський.

На розвиток полемічної літератури вплинули такі події як реформа календаря з наказу папи Григорія у 1581 році та офіційне оповіщення унії на Берестейському Соборі 1596 року. Особливого розвитку П. Л. набула в 16—17 ст., коли католицизм почав релігійно-ідеологічний наступ на православ'я, а також у зв'язку з Брестською церковною унією 1596 р. Поштовхом для розвитку П. Л. стала книга польського публіциста — єзуїта П. Скарги «Про єдність церкви Божої» (O jedności kościoła Bożego) (Вільно, 1577 р.).

Серед українських політичних, церковних та літературних діячів не було єдиної позиції щодо подій, які відбувалися. Зокрема, як писав В. Щурат: «Унія наблизила Русь до Західної Європи, унія викликала багате письменство, унія прискорила культурний розвиток руського народу». Проте серед прихильників українського православ'я унія породила тривогу і спричинила цілу хвилю протестів у вигляді полемічних трактатів та памфлетів.

Ідея проекту

Метою проекту є набуття ширших знань з історії українськой літератури, а саме про полемічну культуру, її протікання та періодизацію.

Хочеться зробити цікавий, пізнавальний проект, що зацікавив би не тільки студентів факультету філології та журналістики та викладачів, а й людей, що зовсім не опізнані в данній темі.

Автор проекту

Машковська Юлія

Матеріали проекту

Інтернет ресурси проекту

Список посилань на ресурси проекту (якщо посилань багато, то зробіть на новій сторінці). Посилання на створену колекцію закладок

Ресурс 1

Ресурс 2

Результати проекту

Звіт у вигляді презентації.

Поняття про полемічну літературу. Протікання полеміки, періодизація