Проект Задрибороди Володимира - тобто мій.

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


Автор навчального проекту:

Задриборода Володимир Анатолійович

Творча назва

Енергозбереження як засіб захисту природи.

Основні питання:

Ключове питання: Чи можливо економією енергії зберегти природні ресурси

Тематичні питання:

1. Економія - міф чи реальність

2. Види енергозбереження

3. Вплив на природу

Змістові питання:

-Кількість енергії спожитої побутовими приладами

-Можливості зменшення кількості енерговитрат

-Наслідки витрат енергії

-Нетрадиційні джерела енергії

-Побутовий характер енергозбереження

Стислий опис:

Енергоефективність та енергозбереження є пріоритетними напрямами енергетичної політики більшості країн світу. Це обумовлено вичерпанням невідновлювальних паливно-енергетичних ресурсів, відсутністю реальних альтернатив їх заміни, наявністю ризиків при їх виробництві і транспортуванні. В останній час ці чинники набувають все більшого значення у зв'язку із загальною нестабільністю у регіонах видобутку ПЕР, напругою на паливно-ресурсних ринках та несприятливими прогнозами щодо подальшого зростання цін на енергоресурси. Розвинені країни світу, у першу чергу, країни ЄС, які вже досягли значних успіхів у вирішенні проблем енергоефективності, продовжують пошук нових джерел енергозабезпечення та розробку заходів щодо енергозбереження, що є позитивним прикладом для України. Проте до останнього часу заклики до дбайливого, господатського використання сировини, енергоресурсів, які періодично лунали в нас із шпальт преси, у виступах вчених тощо, не давали бажаних результатів при соціалістичному ладові, коли все було “наше” й нічого “мого”, коли виробник був відчужений від власності, і у нього не було жодних стимулів економити ресурси, матеріали, сировину. Доки земля та все, що є на ній, не матиме справжнього хазяїна, доти заклики до економії ресурсів залишається “голосом волаючого в рустелі”.

А між тим ми маємо величезні резерви для економіки. Наведемо деякі приклади. Так, в більшості країн світу на освітлення витрачається близько 13% виробленої електроенергії, що йде на світло, у 1,5 раза вищі, ніж в захіжних країнах. Причина полягає в тому, що у нас переважають дуже неекономічні джерела світла – лампи розжарення, які перетворюють на світло лише 5 – 8% енергії. В розвинених же країнах переважають люмінесцентні лампи, корисна віддача яких 20%, а найновіших типів – до 30%. Розрахунки свідчать що масове впровадження таких ламп заощадило б майже 70% електроенергії.

Надзвичайно багато енергії споживаж наша побутова техніка. Якби вітчизняні телевізори, пральні машини, пилососи тощо мали такі ж показники, як найкращі зразки світової побутової техніки, економіка електроенергії була б такою, що Україна могла б відмовитися від 8 до 10л бензину на 100 км., тоді як у більшості зарубіжних легкових автомобілей цей показник становить від 4,3 до 5,9л, а шведська компанія “Вольво” розробила модель, що споживає всього 3,6л на 100км. Неважко уявити , яку економію дефіцитного пального мала б наша країна, якби наблизила характеристики своїх автомашин до цих показників.

Кінцевий продукт

Кінцевим продуктом проекту є знання, які учні можуть практично представити у вигляді презентації.

Навчальні предмет(и):

Географія, екологія, фізика.

Класи:

7-11 класи

Діяльність учнів:

Учні поділяються на 4 групи:

  1. група(Енергетичний патруль)
  2. група(Служба енергоаудиту)
  3. група(Науково-дослідницьке відділення)
  4. група(Прес-служба)

Розподіл обов'язків серед членів команди «Енергетик».

Енергетичний патруль. Мета та завдання: складання енергетичних паспортів приміщень школи; щоденний контроль енергозбереження у приміщеннях школию

Служба енергоаудиту. Мета та завдання: облік споживання електроенергії у школі.

Науково-дослідницьке відділення. Мета та завдання: науково-дослідницька діяльність із проблем раціонального використання енергоносіїв.

Прес-служба. Мета та завдання: проведення інформаційно-просвітницьких заходів, спрямованих на активізацію процесу енергозбереження; створення служби зв'язків із громадськістю;висвітлення роботи команди «Енергетик» у шкільних періодичних виданнях.

Дослідницький етап: 1.Енергоаудит приміщень школи:щоденний - для визначення днів максимального та мінімального споживання електроенергії, складання графіка роботи енергопатруля;щотижневий - для контролю результативності дій енергопатруля;щомісячний - для відстеження динаміки споживання електроенергії.

2.Складання енергетичних паспортів приміщень школи.

3.Науково-дослідницька робота з питань енергозбереження (обґрунтування переваг енергозберігаючих пристроїв).

Етап реалізації практичної частини проекту

1.Робота енергетичного патруля (контроль економії споживання електроенергії в усіх приміщеннях школи, співпраця з відповідальними за енергозбереження по класах).

2.Робота прес-служби із проведення інформаційно-просвітницьких заходів, спрямованих на активізацію процесу енергозбереження:випуск листівок із проблем енергозбереження;висвітлення роботи групи «Енергетик» у шкільних, міських періодичних виданнях;виступ агітбригади команди «Енергетик» перед учнями школи, на батьківських зборах.

Приблизний час, необхідний для реалізації навчального проекту:

2-3 тижні

План проведення проекту

Матеріали та ресурси:

Матеріали вчителя:

Матеріали учнів:

Ресурси

Печатные материалы:

Интернет ресурсы: